Connect with us

Motorlar

Delta Hareket Kontrolü’nden hazır giyim endüstrisi için komple çözüm

Yayın Tarihi:

-

Delta, otomatik dikim gereksinimlerini karşılamak için, Avrupalı bir konfeksiyon üreticisine otomatik pantolon cebi ayarlamada kullanılmak üzere verimli bir endüstriyel dikiş makinesi çözümü sunmuştur.

Hazır giyim endüstrisi, uzun bir geçmişe ve iyi geliştirilmiş endüstriyel yapıya sahip geleneksel bir endüstridir. Bununla birlikte, müşterilerin yeni ortaya çıkan sipariş alışkanlıklarını ve daha yüksek kalite ve verimlilik gereksinimlerini karşılamak amacıyla hazır giyim endüstrisinin üretim tarzı, standart seri üretimden daha küçük miktarlarda ve çok çeşitlilikte, özelleştirilmiş üretime doğru kaymıştır. El işçiliğinin yerini otomatik makinelerin alması, sadece üretim süresini ve doğrudan maliyetleri azaltmakla kalmayıp, hem üretimde esneklik hem de hazır giyim eşyalarında tutarlı ve yüksek kalite sağlamaktadır.

Delta tarfından sunulan çözümde ana kontrol olarak kullanılan Delta Ethernetli model Gelişmiş İnce PLC DVP-SE Serisi, CANopen üzerinden Delta AC Servo Sürücü ve Motor ASDA-A2 Serisine bağlanır. ASDA-A2 servo sürücüler, dikiş işlemleri için ECMA serisi servo motorların iki eksenini kontrol eder. Delta HMI DOP Serisi sayesinde kullanıcılar; parametreleri başarılı üretimi garanti edecek şekilde ayarlayabilir ve gerçek zamanlı dikim sürecini izleyebilirler.

Delta’nın endüstriyel dikiş makinesi çözümü, fiili uygulamada müşterilerimize şu avantajları sunar:
  • Yüksek hızlı kontrol ve iletişim: Bu çözümde ana kontrol olarak Delta Ağ Tipi Gelişmiş İnce PLC DVP-SE Serisi kullanılır. DVP-SE Serisi, piyasadaki en eksiksiz ağ iletişim kontrolörü olmasını sağlayan dahili Mini USB; Ethernet ve iki set RS-485 portu sayesinde 0,64 μs’ye kadar yüksek tarama döngüsü sunar. Dahili IP Filtresi, kötü amaçlı yazılımlara ve ağ tehditlerine karşı birinci basamak koruma için güvenlik duvarı işlevi görür. DVP-SE Serisi, çeşitli genişletme işlemleri için DVP-S Serisinin sol ve sağ modüllerini destekler. Bu çözümde son derece verimli dikiş makinesi işlemleri elde etmek üzere; CANopen protokolu aracılığıyla; yüksek hızlı genişletme modülü CANopen Ana DVP-COPM bulunan AC servo sürücüleri kontrol eder.
  • Gerçek zamanlı ayarlama ve izleme: Delta’nın HMI DOP Serisi endüstriyel dikiş makinesine entegre edilir. DOP Serisinin tam 65.536 renkli LED ekranı gerçekçi görüntüler sunar. Kullanıcılar, hem HMI sayesinde dikiş parametrelerini ayarlayabilir hem de makinenin üretim ve çalışma durumunu kolaylıkla izleyebilir. DOP Serisi bir ses çıkış arabirimi ile donatılmıştır. Hata meydana geldiğinde; çalışma ve dikim verimliliğinde gecikmeleri önlemek için gerçek zamanlı bir sesli mesaj aracılığıyla kullanıcıları uyaran bir alarm verilir.
  • Kararlı ve kesin çözüm: Delta’nın endüstriyel dikiş makinesi çözümü; dikiş işlemlerine yönelik ECMA servo motorların iki eksenini kontrol etmek için AC Servo Sürücü ASDA-A2 Serisini kullanır. Tam kapalı çevrim fonksiyonu; makine kaynaklı geri tepme ve titreşim etkilerini azaltır ve pozisyon doğruluğu sağlar. ECMA servo motorlarda; düşük hızda kararlı olmayan komutları saf dışı bırakabilen ve doğruluğu artıran 20 bit çözünürlüklü artımlı enkoderler bulunur. Ayrıca bu motorlar; mutlak 17 bit enkoder desteği sağlamaları ve güç kapalıyken motor konumunu muhafaza edebilmeleri sayesinde müşterinin doğru ve kararlı cep ayarı beklentilerini karşılar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com