Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

Dinamik Zincir’den zincirleriniz için yeni ürün: Otomatik zincir gergileri

Published

on

1960 yılında faaliyetine başlayan ve transmisyon zincirleri alanında Türkiye’nin en eski firması olan Dinamik Zincir, birçok uygulama alanında kullanılması gereken zincir gergileri için yeni bir çözüm sunuyor. 

Otomatik zincir gergileri makinelerin çalışma süresince, zamanlı uzamadan kaynaklı bollaşmayı sürekli istenilen gerginlikte tutmaya yarayan bir üründür. Zamanla oluşan bu bollaşma zincirin tam randımanlı çalışmasını engeller ve gücü tam aktaramaz. Bu süreç, zincirin ömrünün kısalmasına, aşınıp yorulmasına yol açar. Zincirin sürekli istenilen gerginlikte kalmasını sağlayan bu ürün aynı zamanda titreşim ve gürültüyü engeller. Ayrıca bir bakım gerektirmediğinden sistemin sürekli doğru gerginlikte çalışmasını sağlar. Olası durmaları engelleyerek önemli ölçüde zaman kazandırır.  

Birçok farklı model ve özellikteki zincir gergileri için çözüm ortağı olan Dinamik Zincir, otomatik veya sabit, lineer ve rotasyonlu alternatifleri arasından sürtünme kuvveti yüksek, sıcaklığa uygun ve paslanmaz modelleri ile en doğru ürünü sunuyor.

Müşteri ihtiyaçlarına kusursuz çözümler sunan firmanın geniş ürün gamında;

 • Makaralı zincirler,
 • Rotary api zincirleri,
 • Fleyer kaldırma zincirleri,
 • Varyatör zincirleri,
 • Zirai transmisyon zincirleri,
 • Sessiz zincirler, 
 • Aparatlar, 
 • Kulaklar ve taşıma zincirleri,
 • Zincir dişlileri, 
 • Zincir gergileri, 
 • Motosiklet zincirleri yer alıyor.

Dinamik Zincir’in resmi ana distribütörü olduğu Alman İWİS markası kendi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak; otomotiv endüstrisi, makine ve tesis mühendisliği, paketleme, baskı ve gıda endüstrileri, tarım makineleri imalatı ve endüstriyel taşıma uygulamaları için Avrupa’nın en büyük tahrik zinciri sistemleri üreticilerinden biri konumunda. İWİS çatısı altında bulunan; JWIS ve diğer kaliteli zincir markalarınıda bulunduran Dinamik Zincir

, müşterilerinin gereksinimleri doğrultusunda tüm mühendislik uygulamalarına üstün performans ve maliyet olarak yenilikçi çözümler sunuyor.

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis Türkiye yeni web sayfasıyla 2024’e iddialı giriyor!

Published

on

By

Türkiye’de kendi ofisi ile 2016 yılında hizmet vermeye başlamasıyla birlikte 4 binin üzerinde ürün ve tüm bu ürünlerin kullanımlarını, teknik özelliklerini içeren katalog ve ürün broşürlerinin çevirileriyle hem dijital hem de basılı şekilde kullanıcılarına ulaştıran iwis Türkiye, 2023’ün ortasında başladığı emek-yoğun çalışmayı tamamladığını, “Yeni yılda yepyeni bir web sayfası” ifadesiyle duyurdu.

Almanya’dan yönetilen özgün web sayfasının birebir kopyası olan ve www.iwis.com.tr alan adını kullanan yeni web sitesi, artık kullanıcıların ve sektördeki oyuncuların kataloglar ve broşürlerde ürün ararken kaybolmasını önleyeceğe benziyor. 

Web sayfasının öne çıkan özelliklerinin başında sadece ürüne kolay ulaşmak gelmiyor; bir ürünün tüm çeşitleri ve teknik özelliklerine göre sınıflandırılmış ve görseliyle birlikte o ürüne ait güvenlik bilgi formu da yer alıyor. Yani kullanıcının artık tek yapması gereken işlemi, yine web sitesi üzerinden satın alma talep bilgisini iletmek oluşturuyor.

Rakiplerinin web sayfalarına kıyasla oldukça fazla detaylı olan iwis Türkiye’nin web sayfasındaki çevirilerde, sektörel terimlerin özenle kullanıldığı özellikle dikkat çekiyor. 

Sitede tüm sanayi sektörleri için özel bir yer ayrılmış olması da yine kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir unsur olarak öne çıkıyor:Ağaç işleme, konveyör, maden, elektronik, paketleme, gıda sanayi veya gıda sanayinin çikolata imalatı alanında bile çalışıyor olsanız, o alandaki ürünlere kolaylıkla ve kısa bir sürede ulaşılabiliyor.

Almanya merkezli iwis’in özgün web sitesinde Almanca dahil 10 farklı dilde hizmet veriliyor; ancak tüm sayfalar yerine önemli kısımlar çevrilmiş durumda bulunuyor. Konuyla ilgili konuşan İwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan, “iwis, bugün itibarıyla 50 iştirakinin bulunduğu 4 kıtadaki 17 ülkede kendi ofisleri veya ortaklıkları ile hizmet vermektedir. Almanya ilk web sitesinin yayına başlamasından bu yana ilk defa Türkiye için ve ‘tr’ uzantılı bir alan adı ile hizmet vermeye karar verdi. Elbette ki bu kararı onlara aldıran iwis Türkiye ekibinin şirketi 7 yılda getirdiği nokta, Türkiye’nin potansiyeli ve merkezi yönetimin ülkemize verdiği ayrı bir önemdir” açıklamasında bulunuyor. Tırpan, tüm müşterilerinin ve müşteri adaylarının zincir almadan önce mutlaka sayfalarını ziyaret ederek o ürün hakkında detaylı teknik bilgiye ulaşmalarını, gerekirse 3D çizimlerini indirmelerini ve kararlarını buna göre vermelerini beklediğini dile getiriyor.

Şimdi deneyimleyin; 

https://www.iwis.com.tr

Continue Reading

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis, güven ve hassasiyeti birleştirdiği güçlü çözümlerini Avrasya Ambalaj’da sergiledi

Published

on

By

[voiserPlayer]

Yüksek hassasiyetli, üst kalite zincir çözümlerinde küresel ölçekte lider bir marka olan İwis, verimliliği artırarak makine durma sürelerini azaltan eşsiz çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı.

Zincir üretimindeki asırlık tecrübesiyle her sektörün özel gereksinimlerine göre tasarlanmış yüksek performanslı tahrik zincirlerinden yenilikçi zincir tahrik sistemlerine dek uzanan ürünleri geniş ve farklı bir yelpazede sunan İwis, ambalaj endüstrisinin taleplerini karşıladığı güçlü çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Sektöre sunduğu çözümleriyle güvenilirlik, üstün çalışma ömrü, mümkün olan en yüksek uzunluk hassasiyeti ve çift çalışma toleransları sağlayan İwis, Avrasya’daki en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj Fuarı’ndaki standıyla müşteri ve ziyaretçilerini karşılarken, sektörün beklentilerini de takip etti. 

Hassasiyet ve güven

Pratikte tüm bitmiş ürünler bir tür uygun paketlemeye gereksinim duyar. İwis zincirleri, paketleme makinelerinde güveni, uzun çalışma ömrünü ve mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlar. Paketleme makineleri aynı zamanda makine mühendisliğinin en önemli sektörlerinden birisidir; çünkü zincir ve tahrik sistemleri üzerinde oldukça güçlü talepleri bulunur, sıklıkla çok yüksek çevrim zamanlarına ve çalışma hızlarına dayanıklılık gerektirir. Ayrıca ilaveten paralel çalışma ve hassas konumlandırma da beklentiler arasında yer alır. Geniş bir malzeme çeşitliliği ve yağlayıcıların mevcudiyeti sayesinde İwis hassas zincirleri, inanılmaz bir çalışma ömrü ve en üstün derecede uzunluk doğruluğu ve çift çalışma toleranslarını sektörün kullanımına sunar.

Mükemmel bakım gerektirmezlik

Paketleme sektörüne tedarik ettiği zincirlerin geniş bir bölümü bakım gerektirmeyen MEGAlife zincirlerinden oluşan İwis, her açıdan tam bir hijyen ve temizlik gereksinimlerini karşılar. Oksitlenmeye açık ortamlardaki uygulamalar için paslanmaz çelikten CF ya da ağır görev oksitlenmeyen CR zincirleriyle ideal bir çözüm sunan İwis, gıda ile temasın kaçınılmaz olduğu (H1 alanı) durumlarda H1 seviye yağlayıcılar ya da bakım gerektirmeyen (tamamen yağlama istemeyen) paslanmaz çelik zincirleriyle istenen gereksinimleri yerine getirir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et