Connect with us

Rulmanlar

Doğa Rulman: “Bizim hedefimiz zirve”

Yayın Tarihi:

-

Erol Vurgun

Doğa Rulman Genel Müdürü Erol Vurgun ile yaptığımız röportajımızda, hedeflerinin zirve olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: “Doğa Rulman sektörde 13 yıllık bir firma ve daha ulaşmak isteğimiz birçok hedef var. Bu hedeflere adım adım yaklaşıyoruz”

dogarulman

Doğa Rulman Ltd.Şti’nin kuruluşu ve gelişiminden biraz bahseder misiniz?

Firmamız Doğa Rulman Ltd.Şti 2000 yılında kuruldu. Benim bu piyasa da eski olmama karşı firmamız bu sene 13. yılını dolduruyor. Aslında Türkiye şartlarında on üç yıllık firma olabilmek ve ayakta kalabilmek önemli; fakat daha çok yapacak işlerimiz var. Ben ve ekibim bu enerjiye sahibiz.

İlk olarak 2000 yılında Karaköy de, 50 metrekare bir dükkânda başladık ve ürün portföyümüz oldukça sınırlıydı. Daha sonra ürün portföyümüzü geliştirerek 2003 yılında yine Karaköy’de bulunan ve şu an şubemiz olarak devam eden yerimize taşındık.

2011 yılında ise Anadolu yakasında bulunan merkez binamıza geçtik. Müşterilerimizi daha rahat ağırlamak ve onların ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamak için ayrıca gelişen ve gelişmeye devam eden ürün portföyümüz için bu gelişimi gerçekleştirdik.

Firma olarak şu anda kendinizi sektörün neresinde konumlandırıyorsunuz?

Bizim hedefimiz zirve; daha öncede bahsettiğim gibi Doğa Rulman sektörde 13 yıllık bir firma ve daha ulaşmak isteğimiz birçok hedef var. Bu hedeflere adım adım yaklaşıyoruz diyebilirim.

Ürün gamınızdan biraz bahsedelim isterseniz?

Firmamız, dünyadaki birçok rulman üretici firmanın Türkiye distribütörlüğünü ve mümessilliğini yapmaktadır. Ürün gruplarımız içerisinde; lineer kızak ve arabalar, vidalı miller ve somunlar, Lineer yataklar , Lineer hareket rulmanları, hassas çelik miller, otomasyon modüller, yataklı ve bombeli rulmanlar, iğne masuralı kam rulmanları, çelik burçlar, kafesler, mafsallar, masa üstü transfer bilyeleri, tek yönlü rulmanlar ; ısıya dayanıklı yüksek ısı rulmanları , paslanmaz rulmanlar gibi genel başlık altında toplayabileceğimiz bir çok rulman çeşidi bulunmaktadır.

En çok talep gören ürününüz hangisi?

Rulman çok geniş bir kavram ve bir çok dalları var; Bizimkisi sadece bu dallardan bir tanesi. Her markamızın ve ürünümüzün piyasa tabiri ile kendine göre alıcısı var diyebilirim. Ama son yıllarda özellikle makine imalatı yapan arkadaşlarımızın olmazsa olmazı Lineer kızaklar, Vidalı miller daha doğrusu Lineer rulman grubu diyebilirim. 

Bulunduğunuz sektörde,  Türkiye dünyanın neresinde?

Çok gerilerdeyiz diyemem aslında; Avrupa da talaşlı imalat yapan ülke sayısı eskisi kadar fazla değil; fakat ülkemizde talaşlı imalat yapan birçok firma var bu durumu zincirleme düşünürsek. Bu zincirin bir halkası da bizim sektörümüz. İnanıyorum ki ilerleyen zamanlarda daha iyi yerlere geleceğiz.

Firma olarak yurtiçi ve yurtdışında çalıştığınız bölgeler hangileri?

Öncelikle şunu belirtmek isterim; Firmamız sadece bölgesel çalışan bir firma değil. Ağırlık olarak her ne kadar Uzakdoğu da bulunan üretici firmalardan ithalat yapıyor olsak ta birçok Avrupa ülkesiyle de ticari bağlarımız bulunuyor. İthal ettiğimiz ürünleri yalnızca bölgesel değil; ülkemizdeki bütün satıcı, kullanıcı ve fabrika müşterilerimize ulaştırmaktayız. Tabi ki dünyanın her bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de sanayi alanında daha kuvvetli illerimiz var. Bu illerden en kuvvetlisi İstanbul. Bizde müşterilerimize daha kolay ulaşabilmek adına;  İstanbul’da hem Avrupa hem de Anadolu yakasında bulunan mağazalarımızda hizmet vermekteyiz.

Doğa rulman hakkında daha fazla bilgi için;

Dudullu Merkez
: Esenşehir Mah. Natoyolu Cad. No:217  34776 (İmes San.Sit. B Kapısı Karşısı ) Yukarı Dudullu- İstanbul – TÜRKİYE
Telefon : +90 216 526 05 06  (pbx)
Faks : +90 216 365 07 77
E-Mail : info@dogarulman.com.tr

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com