Connect with us

Motorlar

Döküm bileşenleri için ilave teknik bilgi

Yayın Tarihi:

-

Leroy-Somer 50 yılı aşkın bir süredir kısa, orta ve uzun üretim süreçlerinde gri ve küresel grafitli dökme demir tasarlayıp üretiyor. Motor üreticisinin endüstriyel organizasyonunun ana ayağı olan bu birim aynı zamanda döküm bileşenlerinin tasarım, mühendislik ve üretimi için en zorlu teknik bilgilerine çok sektörlü bir cevap sağlıyor. Kurulduğu günden bu yana Leroy-Somer, kendi ana faaliyetini oluşturan temel teknolojilerin uzmanlığına odaklı bir dikey bütünleşme politikası izliyor. Endüstriyel özerklik ilkesine bağlı olarak, Döküm sahası 1967 yılında ortaya çıktı. Zamanına göre ultramodern olarak nitelendirilebilecek bu saha, kendi süregelen gelişimini garanti altına almak adına sürekli olarak evrimleşen geniş çaplı endüstriyel tesisler içermektedir.

Pulsu grafit gri dökme demir ve küresel grafitli dökme demir üzerine uzmanlaşmış olan Leroy-Somer Foundry, günümüz itibariyle 19,000 tonluk üretim kapasitesi ve her yıl 1000´den fazla ürün referansına sahiptir. Bilgi birikimi ve ticaret uzmanlığı, çeşitli uygulamalarda ve endüstrilerde kullanılan ve 0,5 – 250 kg arasında değişen pek çok ham ve / veya işlenmiş parça sunmasını sağlar. Bunlar arasında pompa gövdeleri, şehir mobilyaları, tarım ve tekstil makineleri, elektrik motorları, kompresörler, inşaat malzemeleri, raylar, otomotiv endüstrisi vb. bulunmaktadır.

Leroy-Somer Foundry´nin çeşitliliği ve uyumluluğu aşağıdaki güçlü yönleri etrafında şekillenmektedir:

– Ticaret uzmanlarının desteklediği çok disiplinli ekipler tarafından yürütülen, becerilerini ve deneyimlerini çalışmadan üretime kadar en katı müşteri taleplerinin hizmetine sokarak denenmiş ve test edilmiş bir işbirliği süreci.

– Ürün ve araçlar için en iyi geliştirme maliyetini sağlamaya büyük özen göstererek, reaktivite ve tavsiye sunan özel bir mühendislik ofisi tarafından oluşturulan ihtiyaçlara özel tasarım. Bileşenlerin tasarımı yüksek performanslı yazılım kabiliyetleriyle optimize edilmektedir. Bir alet üretilmeden önce muhtemel kusurların belirlenebilmesini sağlayan sayısal döküm simülasyonları buna örnek olarak gösterilebilir. Bununla birlikte 3D-basım çözümleri de sipariş edilen ürünlerin üretilmesinde kullanılacak prototipler yaratılmasına olanak tanıyor.

– Döküm süreçleri üretimin her aşamasında, özellikle de eritme, maça, kalıp, püskürtme ve çapak alma aşamalarına doğrulanıp yönetilmektedir.  

– Proseslerin kalitesini ve güvenilirliğini garanti eden üretim araçları: Leroy-Somer Foundry, kısa, orta ve uzun üretim süreçleri için en iyi performansı sağlayan bir makine havuzuna sahiptir. Verimlilik; esneklik ve hızlılık; yüksek üretim oranları sunan yüksek kapasiteli ekipman sayesinde garanti edilmektedir: 16 t düşük frekanslı elektrikli fırınlar; bileşenlerin boyutuna; otomatik hücrelere vb. bağlı olarak yüksek basınçlı dikey veya yatay kalıplama hatları.

Alternatörlerinin ve tahrik sistemlerinin (elektrikli motorlar; dişli motorlar ve hız sürücüler) kalitesiyle dünya çapında bir üne sahip olan Leroy-Somer; neredeyse bir asırdan beri elektrik mühendisliğinin en iyi oyuncusu. Bu ek döküm uzmanlığıyla Leroy-Somer, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan ürünlerle gelişim için taze bakış açıları sunabilmektedir.

Leroy-Somer Foundry´nin teknik bilgisi ve uzmanlığı tüm müşterileri tarafından bilinmektedir” diyor Saha Direktörü Fabrice Bergé. “En temel rollerimizden bir tanesinin üretilecek yeni bileşenlerin tasarımını optimize etmek adına müşterilerimize ön mühendislik aşamasından başlayarak tavsiyede bulunmak olduğunu düşünüyoruz. Ve bu amaç uğruna mümkün olan her şekilde onlarla diyalog halinde olmaya gayret ediyoruz. Dahası; dijital teknolojilerin entegrasyonu kendi süreçlerimizin ve maliyet optimizasyonlarının yönetiminde ilerleme kaydetmemizi sağlıyor. Böylelikle robotik gibi yeni sektörlere ulaşabiliyoruz. En yüksek müşteri memnuniyetini sağlamaya her zaman özen gösteren Leroy Somer Foundry; rekabetçi fiyatlar sunarken aynı zamanda kalite ve dakiklik konusunda da tüm bağlılıklarını yerine getirmeye büyük önem veriyor.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com