Connect with us

Redüktörler

Endüstriyel redüktörler, SEW-EURODRIVE DriveRadar® IoT Suite ile güvende

Yayın Tarihi:

-

90 yıllık tecrübesiyle endüstrinin her alanına hareket katan SEW-EURODRIVE, tahrik teknolojilerinin geleceğine yön veriyor. Tahrik teknolojilerinde geniş bir ürün portföyüne sahip SEW-EURODRIVE, endüstriyel redüktörlere sunduğu DriveRadar® Iot Suite ürünüyle üretimdeki plansız duruşlara üstün bir çözüm sunuyor.

Dünyaya hareket katma mottosuyla 90 yıldır redüktörlü motorlar, redüktörler, motorlar, merkezi olmayan kurulum bileşenleri, elektronik kontrollü tahrikler, mekanik değişken hızlı redüktörlü motorlar ve birçok mühendislik gerektiren tahrik çözümleri üreten SEW-EURODRIVE, endüstriyel redüktörler için geliştirdiği DriveRadar® Iot Suite ile anlık izleme, planlı bakım çalışma imkanı ve analizler gibi birçok özelliği bir arada sunuyor. DriveRadar® Iot Suite ile kullanıcılar dijital ortamda uygulama ve uygulamaya bağlı çalışan sensörler sayesinde; anlık olarak durumlarını izleyebiliyor, planlı bakım zamanlarını ve olası istenmeyen teknik arızaları öncesinde belirleyip, önleyebiliyor. Sensörler endüstriyel redüktörün parametrelerini kaydederken kullanıcılar sensörler sayesinde çalışma saatleri, giriş hızı ve dönüş yönü, rulmanların ve dişlilerin titreşim davranışı, yağ seviyesi, yağ sıcaklığı, yağ viskozitesi, elektronik sıcaklık, ortam sıcaklığı gibi verilere ulaşabiliyor.

Toplanan ham veriler SEW-EURODRIVE veri merkezlerinde analiz ediliyor, yorumlanıyor ve hazırlanıyor:

Sabit ve değişken hızda titreşim analizi

Münferit rulmanların ve bileşenlerinin durumu (dış bilezik, iç bilezik, yuvarlanma elemanları). Münferit dişlilerin durumu (yerel dişli hasarı, çevresel dişli hasarı/aşınması).

Rulmanlar ve dişliler için kalan hizmet ömrü tahmini

Titreşim analizine tahmine dayalı bir katkı olarak istatistiksel arıza olasılığının izlenmesi.

Yağ viskozite hesaplaması

Kaydedilen yağ sıcaklığına ve kullanılan yağ derecesine göre.

Bir sonraki yağ değişimi için tahmin

Kullanıma göre hesaplanan yağ durumuna bağlı olarak bir sonraki yağ değişiminin tahmini.

Yağ seviyesi tahmini

Dolum seviyesindeki azalma veya artış nedeniyle kritik bir yağ seviyesine ulaşılana kadar geçen sürenin tahmini (örn. yağ kaybı, yağ kirliliği nedeniyle). Çalışma saatlerinin ve boşta kalma sürelerinin belirlenmesi.

DriveRadar® Iot Suite’nin sunduğu avantajlar

  • Planlanmayan duruşların önüne geçilmesi
  • Azaltılmış bakım maliyetleri
  • Arıza kaynağının tespiti 
  • Web tabanlı uygulama sayesinde her yerden izlenebilme ve bildirim alabilme
  • Yağ maliyetlerini ve diğer sarf malzemelerin ömrünü uzatabilme
  • Tek noktadan tüm ürünlerin anlık durum takiplerinin yapılması

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com