Connect with us

Genel

Fourclean Kombinatör Ayrıştırma Makinası (Fourclean)

Yayın Tarihi:

-

 

Fourclean Kombinatör Ayrıştırma Makinası (Fourclean)

 

Bu makine, dört farklı makinede yapılan işlemi, tek bir kombine makine ile çoklu ayırma özelliğindedir.

Ar-Ge çalışmaları biten makinenin özellikleri eleme işlem iile çöp, aynı dizedeki büyük taşları yani tahıl ve çekirdekten daha büyük olan tüm yabancı maddeleri ve kırık taneleri ayırmasıdır. Ayrıca üründen daha küçük yabancı maddeler örneğin kum, kırık çekirdek ve yabancı tohum gibi yabancı maddeleri ortadan kaldırır.

 

 

Diğer bir önemli özelliği de, ürünün türüne ve ağırlığına göre ayrılmış olduğu için aynı boyuttaki ürünleri ağırlıklarına göre gruplandırma işlemi yapar. Ağır ürünler titreşim yoluyla eleme ünitesinin alt bölümüne geçer ve sonraki takip eden bölüme akar, hafif taneler hava yardımıyla başka bölüme aktarılır. Oysa ki temiz ürünün hava yolu ile ürün çıkışından yedek saklama bölümüne gitmesi gerekir. Düşük yoğunluklu toz gibi partiküller kabuk, saman ve içi boş tanecik ve dış tohum ayırma hava yardımıyla sınıflandırması gerçekleştirilir.

Bu makine Taş Ayırıcı, Çöp Sasörü, Hava Kanalı ve Radyal Tarar makinelerinin yaptığı görevleri tek makinede toplar. Üretimine başlanan makine hem üreticiye, hem de müşteriye tasarruf sağlamaktadır. Örneğin müşteriiçin makine parkurundaki yerden tasarruf, birçok işlemi daha az motorla yaparak elektrikten tasarruf ve daha temiz ürün gibi artılar mevcut. Ayrıca makine maliyetlerini büyük oranda düşüyor.

Treximat Vals Makinası

Treximat VALS (buğday öğütme) makinesinin satışa başlanış tarihi Nisan 2015’tir. Bu makine Crocodile VALS PLUS ile kıyaslandığında full otomasyona adapte olan, temizliği ve bakımı en az seviyede, ergonomik tasarıma sahiptir.

Genç Değirmen

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com