Connect with us

Redüktörler

Gıda sektörüne özel nord çözümleri

Yayın Tarihi:

-

 

Hijyenik tahrik çözümleri: “washdown” ve özel yüzey işlemi uygulanmış redüktörler ile FDA CFR Title 21’e uygunluk sağlandı.

 

Gıdave içecek sektöründe, ilaç üretiminde, hijyenik tasarım, makine ve üretim yerleri için bir zorunluluktur. Periyodik temizlik ve sterilizasyon temel hijyen gereksinimidir ve genelde proses aşamasında yapılır.  Bu sebep tenötürü makinelerde kullanılan tahrik teknolojilerinden daha farklı özellikler aranır.

NORD Drivesystems’in yeni geliştirdiği özel yüzey kaplama uygulaması olan NSDtupH ve “washdown” (yıkanabilir)helisel-konik redüktör serisi makine üreticileri ve kullanıcıları için teknik ve ekonomik açıdan cazip çözümler sunmaktadır.

Yıllardan beri, NORD Drivesystems, gıda ve içecek endüstrisinin hijyenik tahrik sistemleri konusunda çözüm ortağıdır. NORD, uygulama için gerekli teknik özellikleri sağlayabilmek için ürün gamında bulunan standart ürünlerine modifikasyonlar yaparak müşteri isteklerine çözüm getirmektedir.

Ayrıca,yeni “washdown” serisi redüktörler ile artık NORD Drivesystems’in sürekli,yoğun, agresif yıkama ve temizleme proseslerine dayanıklı çözümü de bulunmaktadır.

Buna paralel tahrik sisteminin asit ve alkali çözeltileri ile temas etmesi de sorunteşkil etmemektedir. Redüktörün dış yüzeyi köşesiz ve yuvarlak tasarlandığıiçin her montaj konumunda deterjanlı sıvılardan kolayca arındırılabilir. Ayrıca,redüktör gövdesi üzerinde girintiler ya da ölü alan bulunmamaktadır.

Redüktörleringövdeleri Alüminyum dökümden imal edilmiştir. Alüminyum,  çelikten çok daha iyikorozyon dayanımı gösterir. Inovatif  NSDtupH yüzey işleme gibi ek önlemler sayesinde özel uygulamalar için ekstra koruma sağlanmış olur.

Kendini kanıtlamış monoblok gövdeye sahip redüktörler sorunsuz çalışma sağlarlar. Yeni helisel-konik redüktör serisi beşfarklı gövdeye sahip olup, 90 ile 660 Nm arasında moment iletimisağlamaktadır.  “Washdown” serisi redüktör gövdeleri iki farklı seçenekte tasarlanmış: son derece hafif, sağlamve yanları açık olan ve klasik kapalı tip gövde.

Görsel 1: NORD’unyeni ve IP69 koruma sınıfı  2-kademeli helisel-konik dişli motorluredüktörü

“Washdown”serisi redüktörler özellikle küçük ve hafiftirler. Önceki seri ile karşılaştırıldığında, güç yoğunluğu %60 oranında geliştirilmiştir. Bu nedenle,sadece gıda sanayisindeki uygulamalar için değil, aynı zamanda standarthelisel-konik redüktör kullanımı gerektiren uygulamalar için de uygundur,örneğin konveyör sistemleri. Düşürülmüş ağırlığı enerji tüketiminde tasarruf sağlamaktadır. Yeni “washdown” serisinde bulunan büyük çıkış rulmanları,redüktörün daha büyük kuvvetleri absorbe etmesini sağlamaktadır. Proses acısından sızdırmazlığın büyük önem taşıdığı uygulamalar için de, redüktörler isteğe bağlı olarak çift yağ keçeli olarak müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca redüktörlere bağlanan kısa IEC-motor flanşları sayesinde diğer motor üreticilerinin IEC normundaki motorları bağlanabiliniyor.

Çözüm“Alüminyum” da gizli

  •   Kolay temizlenen ve yıkanabilen, korozyona dayanıklı redüktörler
  •   IP66 koruma sınıfına sahip frekansinvertörleri
  •   Kolay temizlenen ve yıkanabilen, IP66 koruma sınıfına sahip düz gövdeli, “smooth surface” motorlar
  •   FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) talimatlarına uygunluk

Paslanmaz çeliğe göre daha az maliyetli

NORDDrivesystems

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com