Connect with us

Genel

Gleason’un servis ve satış sonrası hizmetleri

Yayın Tarihi:

-

 

Yatırımlarınızı Gleason Global Servis Programlarıyla koruyabilirsiniz

 

Gleason servis teknisyenleri tarafından uygulanacak zamanlı kontroller ve bakımlarla makinelerinizin kullanılabilirliği ve üretkenlik zamanı en üst seviyeye taşınmakta. Böylece oluşabilecek problemler en aza indirilip üretim daha verimli hale getiriliyor.

Gleason Servis ile çalışmanın sunduğu avantajlardan bazıları:

 • Sürekli kontrol = Daha az tamir
 • Arıza zamanlarını en aza indirme
 • Senelik maliyeti en aza indirme
 • Makine ömrünün uzaması
 • En üst seviyede çalışma güvenliği
 • Toplam makine maliyetinin düşmesi

 

İhtiyaca Yönelik Çözümler

Gleason tarafından belirlenmiş servis planları işletmenizin gereksinimlerini ve bütçenizi bir araya getirerek size en uygun çözümleri sunmayı amaçlıyor.

Gleason,Basic Servis Planı adı altında en temel servis gereksinimlerini karşılayan plandan, bütün kontrolleri içeren en geniş kapsamlı plana kadar makineleriniz için çeşitli alternatifler sunuyor.

Fast Check:

Konik ve Silindirik Dişli Makineleri: Basit ve etkili bir kontrol olarak eksen kotrolleri, salgı kontrolleri, bütün sistemlerin genel kontrolü ve gerekli bakım işlemlerinin düzenlemesini içermekte.

Dişli Ölçüm Makineleri: Tekrarlana bilirlik testi, mastar dişlitest kombinasyonu ve makine ayarları kontrol edilip kaydedilmekte.

 

 

 

Basic Servis Planı:

Konik ve Silindirik Dişli Makineleri: Fast Check planına ek olarak Gleason bakım planına göre mekanik, hidrolik ve elektrik alt sistemlerinin kontrollerive geometrik ve referans noktaları doğrulamaları yapılmakta.

Dişli Ölçüm Makineleri: Eksen tekrarlanabilirlik testi,müşteri mastar dişlisi ve A2LA ölçüm belirsizlik raporu çıkartılıyor.

Silver Servis Planı:

Konik ve Silindirik Dişli Makineleri: Basic Servis planına ek olarak makine tesviyesi, geometrik ve referans pozisyonları ayarlamaları, otomasyon sistemi kontrolü, elektrik sistemleri kontrolü, makine veri bankası yedekleme ve acil durum durdurma fonksiyonu kontrolü yapılır.

Dişli Ölçüm Makineleri: Hizalama ayarlamaları, önleyicibakım, parça programları yazılımı yedeklenmesi yapılıp istikamet/evolvent dişli mastarı kalibrasyonu ve sertifika verilip, makine üzerine de kalibrasyon etiketi uygulanmakta.

Gold Servis Planı:

Konik ve Silindirik Dişli Makineleri: Silver Servis planına ek olarakproses ve uygulama denetimi, elektrik güvenlik kontrolleri, yağ analizi, sarfmalzemelerin değişimi (filtreler, lastikler vb.) başlıca yapılanlar arasındagösteriliyor.

Dişli Ölçüm Makineleri: Gleason dişli ölçüm sistemlerineözgü kontrol programı olan GAMA yazılımının güncellenmesi, yeni sistem yazılımının yedeklenmesi ve 10 saate kadar telefonla destek içermekte.

Gleason servis işlemlerinin tamamlanmasını takiben, eğitimli servis mühendisi tarafından hazırlanan detaylı bir rapor müşterinin bilgisine sunulur. Bu raporda verilen servisle ilgili bilgiler ve geleceğe yönelik yapılması gerekenişlemlerin planlamaları tarihleriyle beraber tavsiye edilirken kontrol planının bir kopyası makine üzerine yapıştırılır.

 

Gleason Genişletilmiş ServisProgramları

Garanti kapsamı sonrasında uzatılmışservisler

Bugünün rekabetçi dünyasında verimlilik ve ekipman performansı, dişli üreticilerinin başarısını sağlayan en önemli faktörler olarak öne çıkmakta. Gleason Genişletilmiş Servis Programları makinelerin en yüksek performans ve üretim verimliliğini sürdürmesini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda arıza sürelerini kısaltmaya, bakım masraflarını azaltmaya da yardımcı oluyor. Bu konuda özel eğitimli personel tarafından gerçekleştirilen servisler müşterileri masraflı ve zamansız tamirlerden kurtarmaktadır.

Genişletilmiş servisler;

 • 7/24 telefon desteği
 • Eğitimli servis mühendisleri tarafından uygulanan garantili tamirler
 • Ücretsiz telefon veya modem bakım desteği
 • Düşük miktarda yedek parça stoğu
 • İdari masrafların azalması
 • Makina değerinin yüksek kalması

gibi bir çok avantaj sağlamaktadır.

Uzatılmış servis programları için;

 • Parça ve işçilik
 • Sadece parça
 • Sadece işçilik
 • Esnek uzunlukta servis kapsamı
 • Birden fazla makina için indirim
 • Kullanılmış makinalar için servis

gibi seçenekler sunulmaktadır.

 

Gleason Connect

Makine arızaları, bir servis mühendisi gelene ve problemi tespit edene kadar geçen sürede üretimin durmasına sebep olmakta ve üretim kaybına yol açmaktadır. Bu yüzden müşterilerin hizmetine Gleason Connect çözümü sunulmuştur. Uzaktan bağlantı teknolojisiyle teknisyenler en kısa zamanda problemi tespit, teşhis vetamir edebilmekte ve atıl zamanı en aza indirebilmekte.

 

 

 

Uzaktan bağlantı:

Gleason Connect’in güvenli uzaktan bağlantısı teknisyenlerin makinenin o anki durumunugörmesini sağlamaktadır. Böylece makine donanımını, yazılımını görebilmekte ve operatörle birlikte sorunları teşhis edebilmektedir.

Uzaktan teşhis:

Uzaktan teşhisle Gleason servis teknisyenleri makine hareketlerini ve performansını test edip inceleyebilirler. Hatalı donanım ve yazılım parçaları tanımlanabilirve çoğu zaman düzeltilebilir. Servis ziyaretinin kaçınılmaz olduğu durumlarda ise uzaktan teşhis sonuçları kullanılarak tamir planlaması optimize edilmektedir.

Uzaktan bağlantı avantajlarını kısaca özetlemek gerekirse:

 • Daha hızlı servis sağlama imkanı
 • Ziyaret gerekliliğinde doğru alet, parça ve personel temini
 • Toplam tamir zamanı düşürülerek makine çalışma zamanı artışı
 • Tek seferde sorun çözme odaklı olması
 • Toplam makine maliyetinin düşmesi
 • Arızaları oluşmadan önce önlemek için sürekli makine takibi
 • Garanti süresi boyunca ücretsiz olması

 

Gleason Servis Avantajları

Gleason dünya çapında 7 gün 24 saat makinelerinin arıza yapmadan, verimli çalışması için müşterilerinin yanında olmaktadır. Gleason dişli üretim teknolojisi kadar servisin de makinelerin çalışmasında önemli olduğunun bilinciyle müşterilerine en iyi çözümleri sunmaya çalışmaktadır. Bu bilinçle müşterilerle olan uzunsoluklu ilişkiler kurmakta ve en doğru çözümleri sunmaktadır. Gleason Global Servisi 250 özel eğitimli personeliyle Amerika, Avrupa ve Asya’da 50’yi aşkın ülkede faaliyet göstermekte.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com