Connect with us

Kaplinler

Güç aktarım sektörünün 133 yıllık çözüm ortağı: VULKAN

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’deki faaliyetlerini 2011 yılında başlayan VULKAN Grup, 133 yıllık tecrübesi, 51 ülkedeki acenteleri ve toplam 1.200 çalışanıyla güç aktarım sektörünün küresel bir çözüm ortağı konumunda. 

1889 yılında kurulan ve güç aktarım, denizcilik, enerji, soğutma ve iklimlendirme sistemleri sektörlerinde VULKAN Couplings

, VULKAN Lokring ve VULKAN Drive Tech olmak üzere 3 şirket üzerinden faaliyetlerini sürdüren Vulkan Grup, geniş ürün yelpazesi ve deneyimli kadrosuyla 2011 yılından bu yana Türkiye’deki hizmetlerine devam ediyor. Türkiye pazarında VULKAN Couplings ile yüksek esneklik kapasitesine sahip kaplinler, titreşim engelleyici damperler, titreşim sönümleyici makine bağlantı takozları ve şaft sistemleri için üretilen ekipmanlar sunan firma, bunun yanı sıra; VULKAN Drive Tech ile mekanik güç aktarım ekipmanları ve frenleme sistemleri konusunda 100 yılı aşkın dizayn ve imalat tecrübesini Türkiye’nin güç aktarım sektörüyle buluşturuyor. VULKAN Lokring ile soğutma sistemleri teknolojisi uzmanlığını da Türkiye pazarına sunan VULKAN Türkiye, bu üç bölümde satış, servis ve teknik destek sağlarken; geniş VULKAN ürün yelpazesi ile denizcilik ve endüstriyel uygulamalar için müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özel çözümler sunuyor.  

VULKAN Couplings

VULKAN grubunun önde gelen markalarından biri olan VULKAN Couplings, güç aktarım teknolojileri ve operasyonları konusunda küresel bir uzman konumunda. Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle VULKAN; yüksek esneklik kapasitesine sahip kaplinleri, titreşim engelleyici damperleri, titreşim sönümleyici makine bağlantı takozları ve şaft sistemleri için üretilen ekipmanları ile güç aktarım sektörünün tüm dünyada güven duyulan bir markası. Genel merkezi Almanya HERNE’de bulunan VULKAN Couplings, aynı zamanda Brezilya, ABD, Çin ve Hindistan’da kurulmuş olan tesislerinde, gemi ana ve yardımcı sevk sistemleri, PTO veya PTI kaplinleri, her tür römorkör ve yat projeleri ile her türlü jeneratör projeleri için üretim gerçekleştiriyor.

Sağlam temeller üzerine kurulu 133 yıllık tecrübe ile geniş ürün portföyü ve yüksek standartta kaliteyi garanti eden VULKAN Couplings’in uygulama alanları arasında; tankerler, kuru yük gemileri, römorkör ve hizmet tekneleri, yolcu gemileri, özel amaçlı gemiler, yatlar ve küçük tekneler, yardımcı güç sistemleri yer alıyor.

VULKAN Drive Tech

Mekanik güç aktarım ekipmanları ve frenleme sistemleri konusunda 100 yılı aşkın dizayn ve üretim tecrübesine sahip bir VULKAN Group kuruluşu olan VULKAN Drive Tech’in ürün yelpazesinde; esnek kaplinler, yüksek mukavemetli disk burulma kaplinleri, yüksek esneklikte kaplinler, hidrolik kaplinler, serbest teker ve geri dönüş kilitleri, elektromanyetik, hidrolik, elektrohidrolik ve pnömatik disk frenler, elektromanyetik, elektrohidrolik kampana frenler, hidrolik üniteler, elektromekanik aktuator ve ray kıskaçları yer alıyor. VULKAN Drive Tech’in ürünleri; petrol ve gaz, demir-çelik, madencilik, enerji, dökme malzeme, elleçleme ve özel uygulamalar gibi alanlarında kullanılıyor.

VULKAN Lokring

Soğutma sistemleri teknolojisinde faaliyetlerini sürdüren VULKAN Lokring markası, kaynaksız boru bağlantılarını başarıyla gerçekleştiriyor. Firmanın tüm dünyada soğutma, iklimlendirme, dondurma sistemlerinde ve otomotiv sektöründe 1.000.000.000 adetten fazla boru bağlantısı hala sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Soğutma sistemleri ve otomotiv gibi sektörlerde uzun yıllardır orijinal ekipman üreticisi olarak kazandığı tecrübe ve TÜV tarafından sertifikalandırılmış ürünleri ile VULKAN Lokring, her türlü sistem kurulumlarında ve servis taleplerinde eksiksiz hizmet ve ürün sağlıyor. Firmanın uygulama alanları arasında; soğutucu dolaplar, endüstri havalandırma ve iklimlendirme, dahili soğutma sistemleri, otomotiv klima sistemleri yer alıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com