Connect with us

Güç Aktarım Teknolojileri

Güç aktarımda her zaman doğru seçim: ZF

Yayın Tarihi:

-

Makine ve fabrika mühendisliği için hassas ve güvenilir güç aktarım çözümleri ve yenilikle rekabeti birleştirdiği endüstriyel tahrik çözümleri sunan ZF Friedrichshafen AG, 100 yılı aşan tecrübesiyle güç aktarım sektörüne yön veriyor. 42 ülkeden toplam 270 noktada, yaklaşık 150 bin kişilik çalışanıyla dünyaya yayılan ZF, ‘güç aktarımda her zaman doğru seçim’ mottosuyla geleceğin teknolojilerini üretiyor.

ZF Friedrichshafen AG’nin endüstriyel güç aktarım teknolojileri birimi, makine mühendisliği uygulamaları ve özelleştirilmiş tahrik çözümleri için endüstriyel şanzıman, fren ve kavrama ünitelerini içeren geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu portföyün temel ilgi alanı, ürün geliştirme ve üretim proseslerindeki endüstriyel otomasyondaki servo-kontrollü şanzımanlar ve makine ekipmanlarındaki iki kademe (vitesli) şanzımanlar olarak öne çıkıyor. Firmanın yenilikçi ürün ailesinde; hassasiyet uzmanı servo-kontrollü şanzımanlar (ZF Servoplan), güçlü ve dayanıklı iki kademeli (vitesli) şanzımanlar (ZF Duoplan) ve tork aktarımının herhangi bir temas olmadan yapıldığı histerez (hysteresis) uygulamalar (ZF Tiratron) yer alıyor.

En ağır ve zor makine kullanım koşullarında çalışsalar dahi üstün dayanım ve hassasiyet ilkelerinden ödün vermeden çalışan ZF endüstriyel şanzımanları, sahip oldukları kompakt ve hafif dizayn sayesinde, herhangi bir üretim hattına hızlıca ve kolayca entegre edilebiliyor. Yüksek dayanım ve minimum bakım gereksinimleri, kullanıcılarının işlerinden optimum verim almasını sağlıyor.

ZF Duoplan: Makine Ekipmanları için İki Kademeli (Vitesli) Endüstriyel Şanzımanlar

ZF Duoplan Serisi, geniş seçenek alternatifleriyle endüstriyel makinelerin ihtiyacı olan tüm performans, tork ve güç aktarım ihtiyacını karşılar. Böylelikle, makinelerin performans seviyesi optimize edilirken, enerji verimlilikleri de en üst seviyeye çıkarılır.

ZF Tiratron: Histerez (Hysteresis) Fren ve Kavrama Sistemleri/Elektronik Kontrol (ERM)

ZF Tiratron ile parçalar arası herhangi bir temas olmadan sağlanan torkun sonucunda, aşınım ve sızıntı problemleri minimize edilerek, ürünlerin hizmet süresi önemli ölçüde uzatılır. Elektronik kontrol ile çekim kuvvetlerinin ve tork seviyelerinin hassas kontrolü sağlanır.

ZF Servoplan: Birçok uygulama için tek bir şanzıman

Endüstriyel otomasyonda servo kontrollü şanzımanlardan talep edilen en önemli konular hassasiyet, hız, dayanım ve kompakt olmalarıdır. ZF Servoplan Serisi tüm bu özellikleri tek bir çatı altında mükemmel bir biçimde toplar. Endüstriyel otomasyon için planet dişli grupları birçok farklı aplikasyonda kullanılabilir.

ZF Single-Disk: Tek-Diskli Kavrama ve Frenleme

ZF Single-Disk’in kavrama ve frenleme ünitelerinin fırçasız olması, bakım işlemini zahmetsiz kılıyor. Avantajlarından bir tanesi armatür diskindeki çift (double) manyetik akım yoludur. Böylelikle, manyetik alanın dinamik etkisinden iki defa faydalanılmaktadır. Optimum tasarımı sayesinde, büyük tork aktarım kazanımları ortaya çıkar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com