Connect with us

Kasnaklar

Konik burç üretiminin büyüyen ismi Öztürk PT

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım sektöründe kendi imalatı konik burçlar ile ön plana çıkan Öztürk PT, büyümeyi hızlandırıyor. Bu yıl içerisinde tezgah kapasitesini 30’a çıkaran ve üretim alanını 2 bin metrekareye ulaştıran Öztürk PT, 200 bin olan yıllık üretim kapasitesini artırmaya devam ediyor.

Güç aktarım sektöründe faaliyetlerini Konya’da sürdüren Öztürk PT; havalandırma, değirmen, makine imalatı, tarım ve gıda makineleri gibi alanlarda kullanılan konik burç üretimi yapıyor. Ürün grupları arasında; burçlar, burç aparatları, kasnaklar, dişliler, motor gergi rayları, setskur vidalar yer alan Öztürk PT, 2020 yılında odaklandığı konik burç üretimiyle dikkat çekiyor. Projelerine maksimum özen göstererek kaliteli ve sağlam üretim gerçekleştirmeyi ilke edinen firma, 35 kişilik ekibiyle konik burç çeşitleri üretimi gerçekleştiriyor. 

Gelişen teknolojiyle entegre ettiği üretim tesisini 2022 yılında 2 bin metrekareye çıkaran ve üretim kapasitesini her geçen gün artıran Öztürk PT, yıllık 200 bin konik burç üretim kapasitesine sahip. Otomotiv yan sanayi ve hidrolik sektörünün önde gelen firmalarına tedarikçilik yapan firma, 81 ile dağıtım gerçekleştiriyor. Geniş makine parkuru ve hassas ölçüm cihazlarıyla sektörde ismini duyurmayı başaran Öztürk PT, yakın gelecekte Avrupa ve diğer pazarlara da açılmayı ve kendi markasıyla satış yapmayı hedefliyor.

Konik burç üretiminde rüştünü ispatlayan firma, gelecek yıllarda güç aktarım sektörüne yönelik çeşitli ürünleri de portföyüne eklemeyi planlıyor. Aylık 10 bin adet konik burç üretimini, toplam üretim kapasitesinin yüzde 30’u ile üreten firma, üretim kapasitesinin tamamını kullanmayı planladığı gelecek yıllarda, güç aktarım pazarından aldığı satış payını da artırmayı hedefliyor. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com