Connect with us

Sektör Haberleri

Konik burç üretimine odaklanan Öztürk PT, gelecek yıllarda ürün gamını artırmayı hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım sektöründe faaliyetlerini Konya’da sürdüren Öztürk PT; havalandırma, değirmen, makine imalatı, tarım ve gıda makineleri gibi alanlarda kullanılan konik burç üretimi yapıyor. Üretim kapasitesini artırmayı planlayan firma, gelecek yıllarda Avrupa pazarına açılmayı da hedefliyor.

Konik burç üretiminde rüştünü ispatlayan firma, 30 kişilik ekibiyle aylık 10 bin adet konik burç çeşitleri üretimi gerçekleştiriyor. Şu an sadece konik burç üretimine odaklanan Öztürk PT, gelecek yıllarda güç aktarım sektörüne yönelik çeşitli ürünleri de portföyüne eklemeyi hedefliyor. Aylık 10 bin adet konik burç üretimini, toplam üretim kapasitesinin yüzde 30’u ile üreten firma, üretim kapasitesinin tamamını kullanmayı planladığı gelecek yıllarda, güç aktarımları pazarından aldığı satış payını da artırmayı hedefliyor. 

Planladıkları kapasite artışı ile istihdamı da artırmayı istediklerini dile getiren Öztürk PT Genel Müdürü Asım Öztürk, “Şu an için yüzde 30 olan üretim kapasitemizi gelecek yıllarda yüzde 100’e çıkararak pazardan alabileceğimiz en büyük payı almak istiyoruz.” diyor. Sadece Türkiye pazarında faaliyet gösterdiklerini paylaşan Öztürk, “Zaman içerisinde hedefimiz Avrupa pazarıdır. Gelecek yıllarda dış ticaret alanında bir ekip kurarak Avrupa ve diğer pazarlara açılmayı ve markamızla satış yapmayı hedefliyoruz.” diye konuşuyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com

Güncel haberleri takip etmek için

E-Bülten’e kayıt olun

E-Posta: