Connect with us

Madencilik Sanayii, Taş Ocakları ve Agregalar

Madencilik sektörüne özel çözümler

Yayın Tarihi:

-

 

Değerli okurlarımız bu sayıda sizler için Dişsan Redüktör’ün satış müdürü Sn. Ömer Özonay ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendilerinin madencilik sektörüne olan ilgilerine yoğunlaştık.

 

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Tabi ki. Ben Ömer Özonay. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 2011 yılından beri Dişsan Redüktör’de satış mühendisi olarak görev alıyorum.

 

Dişsan’ın madencilik sektörüne sunduğu hizmetler, bu alanda sahip olduğunuz ürün gamı nelerdir?  

Madencilik sektörü Dişsan’ın ağırlıklı olarak hizmet verdiği sektörler arasında yer alıyor. Bu sektörde Türkiye’de faaliyet gösteren lider firmalarla çalışıyoruz.

Dişsan, madencilik sektörüne konveyör ve elevatör redüktörleri imalatıyla hizmet veriyor. DG serisi mile geçme redüktörler konveyör sistemleri için ideal tasarımlarıyla en çok tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Motorlu redüktör tercih edildiğinde helis dişli, ayak montajlı DMA serisi veya helis konik dişli DZ serisi çözüm olarak sunuluyor.

 

 

Sunduğunuz hizmetler, kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlıyor?

Madencilik sektöründe, tesisin durmaması, gerektiğinde 7/24 çalışması çok önemlidir.

Redüktörlerimiz her türlü hava koşullarında, ağır şartlarda çalışmaya elverişli olarak tasarlandığı ve üretildiği için madencilik sektöründe tercih ediliyor. Sağlam gövdesi, yüksek dişli kalitesi sayesinde en ağır şartlarda dahi sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Açık havada, çok sıcak veya soğuk ortamlarda güvenle çalışmaya elverişlidir. Her türlü konveyör sisteminde maden taşımak için ideal çözümler sunar.

 

Müşterinin tercihine göre motorsuz ya da direkt akuple motorlu modeller sunuyoruz. İhtiyaç duyulursa redüktörleri geri-dönüş önleme kilitli olarak üretilebilmekteyiz. Kilitli redüktörler, elevatör ve eğimli bantlı konveyörlerde kullanılarak ayrıca kilit kullanmaya gerek kalmadan geri dönüşü önleme sorununu ekonomik ve pratik olarak çözüyor.

 

Dişsan olarak,  çalışma şartlarına uygun uzun ömürlü redüktör seçimi yapılmasına çok önem veriyoruz. Bu konuda doğru seçimin yapılması için müşterilerimizin proje, makine bakım ve işletme bölümleri ile görüşerek destek veriyor, yanlış seçimler konusunda uyarıyoruz.

 

 

Madencilik sektörüne hizmet sunarken öncelikle hangi faydalara odaklanıyorsunuz?

Güvenilir, uzun ömürlü, müşteriye sorun çıkarmayacak ürünlerle müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak önceliğimiz. Hızlı yedek parça ve tamir-bakım servisi sunmaya önem veriyoruz. Bilgi ve tecrübemizle, müşterilerimizi doğru seçimler konusunda yönlendiriyoruz. Müşterilerimize kaliteli ürün ve mühendislik hizmetlerini birlikte sunuyoruz.

 

Dişsan’ın sektör özelinde önümüzdeki dönemde yeni yatırımları, pazar payını büyütmek için atılımları olacak mı?

Dişsan Redüktör olarak son yıllarda önemli ihracat atılımları gerçekleştirdik. Almanya, Amerika, Polonya, Ukrayna, Kazakistan, Rusya, Tayland ağırlıklı çalıştığımız bölgeler.

Önümüzdeki yıllarda da ihracat pazarımızı genişletmek  için tanıtım çalışmalarına, yurt dışı fuarları ve ülke ziyaretleri gibi faaliyetlere devam edeceğiz.

Ayrıca sürekli olarak, makine parkurumuzu modernleştirmek için ve kalite artırımı konusunda yatırımlarımıza devam ediyoruz.

 

 

Şu an gündeminizde hangi projeler bulunuyor? Nasıl bir 2015 yılı geçiriyorsunuz ve yıl sonu hedeflerinize ulaşacağınıza inanıyor musunuz? 2016 beklentileriniz nelerdir?

2015 yılı için % 20 büyüme hedefi belirlemiştik. Hedefimizi gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Büyümemizdeki itici faktörleri, yurt dışı satışlarımızdaki artış ve yurt içindeki müşterilerimizin artan ihtiyaçları olarak belirtebiliriz.  Ayrıca, ürün yelpazemizi genişleterek büyümemizi destekliyoruz.

2016 yılında da % 15 civarında büyüme bekliyoruz. İhracat oranımızı satışlarımızın % 25’ine çıkarmayı hedefliyoruz.

 

 

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com