Connect with us

Elektrik Motorları

Maxon Motor fırçasız DC motor ailesine yeni üyeler kattı

Yayın Tarihi:

-

Motor uzmanı maxon motor; dünyanın en büyük teknoloji fuarında heyecan verici yeni ürünlerini sundu. Öne çıkan bazı yeni ürünler arasında; performansı artırılmış yassı motorlar; yeni endüstriyel modüler motorlar ve maxon grubuna en son eklenen Parvalux’un DC motorları ve açılı redüktörleri bulunmaktadır.

Özellikle Endüstriyel otomasyon veya lojistik otomasyondaki uygulamalar için tasarlanan modüler bir tahrik sistemi yeni IDX serisi; gömülü pozisyon kontrolörü EPOS 4 sayesinde çok çeşitli uygulamalarda da kullanılabilir. IDX kompakt motorlar web sayfası üzerinden müşteri talebine göre yapılandırılabilecektir.

maxon motor ailesine 2019 yılı başında katılan Parvalux firması sayesinde Fırçalı ve Fırçasız DC motor ailesinin daha önce 500W olan en yüksek güç sınırı 1.5kW a yükselmiştir. Parvalux ayrıca 90° redüktör çözümü ile redüktörlü motor çözümleri ailesini genişletmiştir. Bu güçlerdeki redüktörlü DC motorlar merdiven asansörlerinden taşıma sistemlerine ve endüstriyel robotlara kadar çok çeşitli uygulamalar için kullanılır.

maxon ayrıca popüler serisi olan yassı fırçasız motorlarının 60 ve 90  mm çaplı modellerinin performansını yeni fanlı tasarım ile %100 e varan bir oranda arttırdı. Optimum motor soğutmanın sonucu olarak yassı EC 60 200 W güç sağlarken; yassı EC 90 da 600 W güç sağlamaktadır. Her iki modelin standart veya performansı arttırılmış fanlı versiyonları mevcuttur. Yassı motorlar özellikle alanın sınırlı olduğu ancak yüksek tahrik gücüne ihtiyaç duyulan uygulamalar için özellikle uygundur. Bazı lojistik uygulamalar arasında kayış tahrikleri veya AGV araçlar bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen yeni ürünlere ilave olarak maxon; zorlu ortamlara dayanıklı ENX EASY XT enkoder veya diğer X sürücüler gibi web sitesi üzerinden yapılandırılabilen 6 milimetre çaplı minyatür fırçasız ECX Speed ​​gibi yeni ürünlerini de ürün portföyüne katmıştır.

Maxon motor’un Türkiye’deki tek yetkili temsikcisi Ensatek Mühendislik Otomasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi’dir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com