Connect with us

Sektör Haberleri

Medcem Çimento’da yeni dönem

Yayın Tarihi:

-

Hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en büyük çimento fabrikasına sahip olan Eren Holding iştiraki Medcem Çimento’nun Fabrika Direktörlüğü görevine, Ruhi Bilge getirildi.

Eren Holding’in iç ve dış pazar hedeflerine yönelik Akdeniz Bölgesi’nde 3 yıllık bir yatırım sürecinin sonunda 2015 yılının Haziran ayında üretime başlayan Medcem Çimento’da Fabrika Direktörlüğü görevini üstlenen Ruhi Bilge, teknik müdürlüklerden, çevre ve iş sağlığı ve güvenliği birimlerinin koordinasyonundan sorumlu olacak. Çimento sektöründe yaklaşık 22 yıldır görev alan Ruhi Bilge, 1997 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun. 1999 yılında profesyonel kariyerine adım atan Bilge, 1999’da Baştaş Başkent Çimento fabrikasında çalışmaya başladı. Çimento sektöründe 22 yıl boyunca değişik fabrikalarda görevler üstlenen Bilge, 2021 yılı Aralık ayında Medcem Çimento bünyesine katılarak; teknik müdürlüklerden, çevre ve iş sağlığı ve güvenliği birimlerinin koordinasyonundan sorumlu olacak.

Ana hedefi ihracat pazarlarına yönelmek olan Medcem Çimento Fabrikası’na, 13 km mesafede inşa edilen ve kendine ait Medcem Port adlı limanı ile hedef pazarlarına ulaşıyor. Medcem Çimento’nun Kamerun ve Tunus’ta öğütme tesisleri, Rusya’da ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ise terminalleri bulunuyor.

Medcem Çimento Fabrika Direktörü Ruhi Bilge

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com