Connect with us

Lineer Hareket Araçları

NSK K1 yağlama üniteleri bir tahıllı gevrek fabrikasındaki sorunları çözüyor

Yayın Tarihi:

-

K1 yağlama üniteli NSK lineer kılavuzlarının kullanılması, bir tahıllı gevrek üreticisinin paketleme makinelerindeki kirlenme sorununu aşmasına yardımcı olmuştur. Böylece şirket yılda yaklaşık 65.000 avro tasarruf etmiştir.

Dört paketleme makinesinde yaşanan sürekli sorunların ardından fabrika, NSK’yı çağırmaya ve firmanın bu tür sorunların teşhisindeki tecrübesinden istifade etmeye karar vermiştir. NSK mühendislerinden oluşan uzman ekiplerin gerçekleştirdiği uygulama incelemesi sorunun, kılavuz taşıyıcıya giren toz ve gevrek parçacıklarının yağlayıcıyı kirletmesinden ve dolayısıyla zamansız iş görmezlikten kaynaklandığını açığa çıkarmıştır.

Aylık olarak ortaya çıkan bu sorunla birlikte artan yüksek bakım giderleri ve üretim kaybı yaşayan üretici, NSK’dan duruma bir çözüm bulmasını istemiştir.

NSK, K1 yağlama üniteli yeni lineer kılavuz ve araba ünitelerini tavsiye etmiştir. Bunun operasyon ömrünü 12 aya kadar artıracağını öngörülmüştür. Ek olarak, tahıllı gevrek üreticisi bakım ve duruş sürelerini azaltabilecek ve bu sayede dikkate değer maliyet tasarrufu sağlayabilecekti.

Bu teoriyi uygulamaya dökmek adına tahıllı gevrek fabrikasında NSK çözümü denendi ve gerçekten de en az bir yıllık bakım gerektirmeyen operasyon sağlandı. 

K1 yağlama ünitesi; %70 mineral yağlar, %30 poliolefin reçinesinden oluşurken zorlu yağlama koşullarında bile uzun çalışma sürelerine imkân sağlar. Artan performansın yanı sıra; bu temiz yağlama yönteminin çevre üzerindeki olumsuz etkisi konvansiyonel sistemlerden çok daha azdır.

Şimdi dört makineye montajlanan bu NSK çözümünün tahıllı gevrek üreticisi için yarattığı tasarruf; sadece azalan bakım giderleri sebebiyle; yıllık 64.625 avrodur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com