Connect with us

Rulmanlar

NSK’dan araçlar için güç aktarımında yenilikler

Yayın Tarihi:

-

Otomotiv endüstrisinin elektrikli araç (EV) teknolojisine geçişi ve devam eden küçülme eğilimi doğrultusunda, NSK, Almanya’nın Bonn kentindeki uluslararası kongrede kompakt EV güç sistemine ışık tutacak.

NSK sabit bilyalı rulmanları içeren yenilikçi sistem, elektrikli güç aktarma organlarında yüksek hızlarda kullanım için uygundur. Alman Mühendisler Birliği (VDI) Wissensforum tarafından düzenlenen Dritev, dünyanın güç aktarma organları uzmanlarını bir araya getiriyor. Şanzıman dünyasının CO2 emisyonlarının kontrolü;6 güç aktarma organlarında yoğun pazar rekabeti ve hükümetler tarafından yapılan düzenlemeler gibi zorluklardan dolayı; bu etkinlik her zamankinden daha da önemli. Pek çok konu henüz çözülmemiş olduğundan şirketler güç aktarma organlarının kapsamlı bir elektrifikasyonunu sağlayacak çeşitli stratejiler kullanmak zorunda kalıyorlar çünkü geleceğe hazırlanmanın en iyi yolu bu. 

Gelişmiş “EV” teknolojileriyle ürünlerine; araç bileşen elektrifikasyon ve güç aktarma organı bileşenlerinin verimliliğini artırmaya odaklanılmakla birlikte NSK’nın güncel Ar-Ge çabalarının meyveleri sunulacak. Örneğin; gösterime sunulan ilk aktarma organları sergilerinden birinde yukarıda bahsedilen dişli kutusu ve yüksek hızlı motor tasarımı kullanarak küçülmeye katkıda bulunan NSK elektrikli güç aktarma organları da yer alacak. Fiziksel açıdan; sistem alışılmış sistemlerden %40 daha küçüktür. 4 oranında dişli oranı sunan 125 kW kapasiteli NSK sistemi; çalışma sırasında da daha sessiz.  

NSK; standarttan başlayarak Hibrid Elektrikli Araçlar (HEV) aracılığıyla EV projelerine destek olacak ürünlerle birlikte mevcut teknoloji ve adım adım elektrikli tahrik sistemine geçişin bir kombinasyonunu sergileyecek. Yüksek hıza uyumlu versiyonlar ve elektrik yalıtımlı sabit bilyalı rulmanların yanı sıra gösterime sunulan rulmanların; hepsi Avrupalı OE ve kademeli otomotiv müşterileri tarafından kullanılan; 6. nesil varyantlara kadar uzanan iğneli rulmanlar; silindirik makaralı rulmanlar ve de konik makaralı rulmanlar içerecek.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com