Connect with us

Otomotiv

NTN-SNR, pandemi sonrası süreçte iş ortaklarının yanında

Yayın Tarihi:

-

Dünyanın birçok ülkesini olduğu gibi Fransa’yı da derinden etkileyen salgının ardından yavaş yavaş hareketlenmeye başlayan otomotiv yenileme pazarının lider firması NTN-SNR, çalışanlarının sağlığını korumak için gerekli tüm önlemleri aldı. Yeni durumun getirdiği zorlukların tamamen farkında olan dünyanın önde gelen ekipman üreticisi, faaliyetlerini canlandıracak yeni stratejiler belirledi.

Faaliyetlere devam etmek için benzersiz önlemler alındı

Haute-Savoie’da iki grup halinde Covid-19 vakaları görülmesinin ardından NTN-SNR, hızlı hareket ederek durumun gelişimini takip etmek için her gün bir kriz toplantısı düzenlemeye karar verdi. Riskleri değerlendiren firma, üretim tesislerindeki çalışanlarına virüs bulaşmasını önlemek için çok sıkı sağlık önlemleri uyguladı. Bu önlemler sayesinde NTN-SNR, Fransız  hükümetinin açıklamalarına hızlı bir şekilde tepki vererek ve sağlık güvenliği ile hizmetin sürekliliği arasında doğru dengeyi kurmayı başardı. Bunu yapabilmek için, şirket için hayati önem taşıyan idari ve ticari kadrolarda görev yapan yüzlerce çalışan, müşteriler ve iş ortaklarıyla iletişimi sürdürmek amacıyla evlerinden çalıştı.

Pandemi tüm ülkeleri eşzamanlı olarak etkilemediği için, NTN-SNR, çalışan güvenliği ile bağlantılı departmanlarını (endüstriyel yönetim, tıbbi hizmetler, ergonomi, hijyen ve güvenlik) lojistik akışını kesintiye uğratmamak üzere seferber etti. Bu sayede çalışanlar güvenli bir şekilde çalışmaya devam ederek doğu ülkeleri gibi salgından etkilenmeyen bölgelerden gelen talepleri karşılayabildiler.

Karantina önlemlerinden önemli ölçüde etkilenen ve yavaşlayan otomotiv pazarının yanı sıra havacılık gibi diğer sektörlerin de ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, NTN-SNR üretim tesislerinin kademeli fakat hızlı bir şekilde yeniden faaliyete geçmesi gerekiyordu. Firma bunu yapabilmek için fabrikalarını uygun hale getirmeye odaklandı. Sağlık personelinin desteği ile, fiziksel mesafeyi korumaya ve iş istasyonlarının her vardiya sonrasında dezenfeksiyonunu sağlamaya yönelik yeni düzenlemeler yapıldı.

NTN-SNR Grubu’nun İletişim Müdürü Christophe Espine konuyla ilgili olarak “Bu daha önce benzeri görülmemiş durumun ve iki ay süren sokağa çıkma kısıtlamasının ardından, NTN-SNR, çalışanlarının güvenlik ve sağlığını güvence altına almak için çalışma şeklini ve tesislerinin yerleşim planını yeniden düzenledi. İnsan temasını ve dolayısıyla virüsün yayılmasını en aza indirgemek için, her çalışanın en fazla haftada birkaç gün veya yarım gün süreyle işyerinde bulunması gerekmekte. Etkin bir  evden çalışma sistemi sayesinde, faaliyetlerimizi beklenmedik ölçüde iyileştirdik ve yaşanan kriz süresince hizmetlerimizin verimliliğini ve sürekliliğini korumayı başardığımız için mutluyuz” şeklinde açıklama yaptı.

Geçiş sürecini hızlandıracak üç yeni atama

Jonathan DELALU, Otomotiv Yenileme Pazarı EMEA Satış Direktörü

Otomotiv sektöründe 13 yılı aşkın deneyime sahip olan Jonathan DELALU, 1 Haziran’da EMEA Bölgesi Satış Direktörü olarak göreve başladı.

Havacılık konusunda tutkulu olan Jonathan DELALU, üniversite eğitimini Toulouse’da işletme dalında tamamladı. İskandinav ülkelerinin kültüründen etkilerek 2007 yılında Fransa’yı terk etti ve 10 yıl süreyle İsveç’te yaşadı. Stockholm’deki Renault merkezinde denetçi olarak çalıştığı süre içinde  İskandinav yaşam tarzı ve işbirlikçi hiyerarşi anlayışını hızla benimseyerek Fransız-İsveç çifte vatandaşlığını aldı. Otomotiv pazarının en önemli isimlerinden olan Renault’daki yükselişine önce Proje Müdürü daha sonra Ağ Performans Müdürü olarak devam eden DELALU, sonrasında Otomotiv Yenileme Pazarı İskandinav Ülkelerinden Sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü olarak VALEO SERVICE bünyesinde görev aldı. 2018 yılında, NTN-SNR’den aldığı iş teklifi ile Fransa’ya geri dönme fırsatını yakaladı. Engin bir tecrübeye sahip olduğu Kuzey Avrupa Bölgesi‘nin yanı sıra İngiltere ve İtalya’dan Sorumlu Satış Müdürü olarak görev yaptığı iki yılın ardından Christophe IDELON’un koltuğunu devraldı.

NTN-SNR EMEA Satış Direktörü Jonathan DELALU “Sağlık ve ekonomi açısından çok zorlu bir döneme denk gelmiş olmasına rağmen, görevi Christophe IDELON’dan devralmış olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi ve “Karantina sırasında yeni bir göreve başlamak sık rastlanan bir durum olmasa da, sahip olduğumuz dijital imkanlar, herkesin sağlığı ve güvenliği için gereken önlemlere uyarak yeni takım arkadaşlarımla iletişim kurmama izin verdi. Selefim tarafından başlatılan projelere devam ederken, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza Covid 19 sonrası sürece daha uygun yeni çalışma modları sunmak amacıyla ekiplerim ve ben yakın işbirliği içinde çalışacağız. Tek başına ilerlemek ve kazanmak imkansız olduğu için, her ülkeyi ve her pazarı ihtiyaçlarına ve yerel özelliklerine göre desteklemek amacıyla karşılıklı fikir alışverişi yönetim anlayışımın merkezinde olacak” diye ekledi.

Michel METRAL, Otomotiv yenileme pazarı için sertifikalı eğitimlerden sorumlu teknik uzman.

Profesyonellere kesintisiz destek sunulması gerekliliğinin bilincinde olan NTN-SNR, yılbaşından bu yana hem eğitim hem de müşterileri ve teknik servisler için gerekli araç gereç seçeneklerini zenginleştirme yönünde bir dizi karar aldı.

Sunduğu hizmetler (Tech ScaN’R uygulaması, montaj ve demontaj eğitim videoları, broşürler, teknik eğitimler, özel gereçler…) Fransa ve Avrupa’daki distribütörler ve teknik servis yöneticileri tarafından çok iyi bilinen NTN-SNR, şimdi en az onlar kadar önem verdiği başka bir kitleyi hedefliyor: Bugünün ve yarının ustaları. Bunu göz önünde bulunduran ve bazı Avrupa ülkelerinde halihazırda devam etmekte olan ve öğrencileri hedefleyen çeşitli eğitim programlarının  çok başarılı olduğunu gören NTN-SNR, müşterilerine, teknisyenlere ve öğrencilere verilen eğitimlerin yanısıra teknik destek ve iş ortakları ile birlikte özel araçların geliştirilmesinden sorumlu teknisyen olarak Michel METRAL’i atadı. Eğitimlerden sorumlu teknisyen Michel METRAL,  “Sahip olduğumuz teknik bilgi birikimi ürünlerimize bakılarak anlaşılabilir, ancak tek yol bu değildir.” diyerek şöyle devam etti: “Bugünün olduğu kadar yarının da tamircilerini en iyi şekilde desteklemek için uzmanlığımızı onlara aktarmalıyız, aksi takdirde geliştirdiğimiz katma değerin bir kısmını kaybedeceğiz. Bunun için zaten müşterilerimize birçok eğitim aracı sağlıyoruz ve bu teknik eğitim programları sayesinde onlara her gün rehberlik etmeye ve tavsiyelerde bulunmaya devam ediyoruz.

“Nico CARUCCI, Otomotiv Yenileme Pazarı DACH ve Benelux Satış Müdürü

Nico CARUCCI, 1 Temmuz 2020 tarihinde, NTN-SNR’nin piyasadaki en önemli firmalardan biri olduğu Almanya’da Otomotiv Yenileme Pazarı Satış Müdürü olarak Marcus HAEHNER’in yerini alacak. Otomotiv piyasasında çok iyi tanınan Nico CARUCCI, sahip olduğu bilgi birikimini selefinin gerçekleştirdiği eylemlerin devamı için kullanacak.

NTN-SNR DACH ve Benelux Satış Müdürü Nico CARUCCI, “Bay HAEHNER’den görevi devralarak yeni pozisyonuma başlamak çok heyecan verici. Müşterilerimiz için güvenilir bir iş ortağı olmaya devam ederken, NTN-SNR’nin Almanya pazarındaki konumunu daha da güçlendirmek için otomotiv yenileme pazarındaki uzun yıllara dayanan deneyimimi kullanmayı dört gözle bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com