Connect with us

Lineer Hareket Araçları

NTN-SNR’den yeni standartlaştırılmış lineer eksen “AXE”

Published

on

1985 yılından bu yana lineer teknoloji alanında faaliyet gösteren ve müşterilerine eksiksiz ve rekabet gücü yüksek bir ürün yelpazesi sunmak için çalışan NTN-SNR, yeni lineer eksen serisi AXE’i piyasaya sürdü. NTN-SNR’nin yeni AXE lineer eksen serisi, teknik uzmanlığın ve pratik çözümlerin mükemmel bir birleşimi olarak dikkat çekiyor.

Çevrimiçi AXE Konfigüratörü

Kendi çözümlerinizi kolayca oluşturmanızı sağlayan hızlı bir araç

Standart bileşen tanımına dayalı bir çevrimiçi konfigüratör sayesinde, yüksek kaliteli AXE modül tasarımına herkes anında ve kolayca erişebiliyor.

Dijital olarak ürün seçimi yapmanıza imkân tanıyan inovatif CAD AXE lineer eksen konfigüratörü zaman kazanmanızı sağlıyor.

 • Kolay tasarım
 • İsteğe bağlı aksesuar seçimi
 • Parça listesi oluşturma  

Konfigüratöre NTN-SNR web sitesi üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

Yeni AXE ürün grubunun sunduğu avantajlar:

Uygulama kolaylığı

 • Standart sabitleme ve bağlantı elemanları
 • Güvenli bir şekilde uygulamaya almanızı sağlayacak tüm gerekli parçalar (bağlantı elemanları, anahtarlar ve enerji zincirleri) sunulmakta

Kısa teslim süreleri

 • Almanya’da gerçekleştirilen ve yönetilen üretim ve lojistik süreçleri
 • Tüm modüller için çok kısa teslim süreleri
 • Şu an piyasada yürürlükte olan teslim sürelerine kıyasla %75 daha kısa sürede sevkiyat

AXE standartlaştirilmiş lineer eksen ürün grubunun özellikleri 

Standartlaştırılmış ürün grubu konsepti

AXE Serisinde yer alan lineer eksenler, otomasyon, kurulum ve üretim süreçleriyle ilgili olarak sürekli artan gereksinimleri karşılayan, geniş kapsamlı uygulama alanına sahip modüllerdir.

 • Yüksek kalite
 • Tekli eksenler
 • Çok eksenli sistemler

Mevcut ve yeni uygulamalarda kullanım

 • Malzeme yükleme/boşaltma sektörü
 • Elektroteknik uygulamalar
 • Paketleme endüstrisi
 • Endüstri 4.0

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Lineer Hareket Araçları

THK’dan pürüzlü yüzeylerde bile düzgün hareket için gelişmiş tekerlek kılavuzu AWG

Published

on

By

THK’nın pürüzlü yüzeylerde dahi düzgün hareket için tasarladığı AWG modeli, iç tarafında iki dairesel yay oluğu bulunan U şeklinde bir çelik profilden ve üç veya daha fazla makaralı bir kaydırıcıdan oluşuyor. THK’nın benzersiz teknolojisi, daha az hassas işlenmiş montaj yüzeylerinde bile kaydırıcının sessiz, düzgün ve az aşınmalı hareketlerine olanak tanıyor. Bu, silindirlerin hemen hemen aynı eğrilik yarıçapıyla sıkı bir şekilde hareket ettiği ve kaydırıcının belirli bir derecede kendi kendine hizalanmasına izin verdiği, dairesel yay şeklindeki iki iç çalışma oluğuyla elde ediliyor.

THK, kaydırıcının ön kısmına monte edilen yeni geliştirilmiş kontak silecekleri, ağır çalışma koşullarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlıyor. Bunlar, yuvarlanma kanalları ile temasları sayesinde arabayı uzun vadede yabancı parçacıklara karşı koruyor. Ayrıca kaydırıcıdaki yeni geliştirilen yağlama kapları, optimum çevre dostu yağlama sağlıyor. Aynı zamanda kaydırıcılar, taşıyıcı üzerindeki gresörlükler kullanılarak yağlanabiliyor.

6800 N’ye kadar yük taşıma kapasitesine sahip üç boyutta mevcut olan yeni model AWG’nin ray uzunlukları maksimum 2,94 m; ancak rayların birleştirilmesiyle strok uzunluğu uzatılabiliyor. Bu özellikleriyle AWG modeli depo lojistiğinin yanı sıra, demiryolu teknolojisindeki çekmece ve kapılarda, takım tezgahlarında kullanım için ideal çözüm sunuyor.

Continue Reading

Lineer Hareket Araçları

THK’dan çapraz makaralı kılavuz VRG için yeni ürün yelpazesi

Published

on

Lineer hareket kızaklarının küresel uzmanı THK, çapraz makaralı kılavuz VRG için yeni bir seri geliştirdi. Sınırlı strok hareketleri için son derece düzgün çalışan yeni seri, yüksek hassasiyetli bir lineer kılavuz sunuyor.

Lineer hareket kızaklarının mucidi olan ve hayatın her alanına sunduğu çözümleri geliştirmeye devam eden THK, çapraz makaralı kılavuz VRG için yeni bir seri geliştirdi. Bu çapraz silindir kılavuzunun kendine has bir özelliği, kafesi her doğrusal hareketle senkronize olarak ortogonal şekilde düzenlenmiş hassas silindirlerle hareket ettiren entegre kremayer ve pinyon mekanizmasıdır. Bu, kafesin dolaşmasını önler, aksi takdirde titreşimler, atalet anları veya şoklar nedeniyle strok sınırlaması olan lineer kılavuzlarda meydana gelir ve operasyonda aşınmanın veya arızaların artmasına neden olur. Ayrıca, makaralar ve kafes arasındaki yakın temas, yağlayıcının sızıntısını azaltır ve ayrıca düşük aşınma ve düşük sürtünmeli çalışma elde edilir.

İki paralel çapraz masuralı kılavuz takarak, sistem dört ana yönden gelen yükleri emebilir. Sisteme yüksek düzeyde sertlik kazandırmak amacıyla montaj sırasında silindirlere bir ön yük ayarlamak için bir boşluk ayar vidası kullanılabilir.

İstikrarlı pürüzsüz çalışma özellikleri ve son derece kompakt boyutları sayesinde çapraz masuralı kılavuz VRG, minimum stroklu uygulamalar için de uygundur. Önceki tip VR ile boyutsal olarak uyumludur; ancak daha fazla yuvarlanma elemanına ve daha yüksek bir yük derecesine sahiptir. Optik ölçüm cihazları, yarı iletken üretim cihazları, optik konumlandırma sistemleri, taşıma cihazları ve X-ışını cihazlarında kullanım için idealdir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et