Connect with us

Dişliler

Oldukça güvenilir GC1130 zorlu işleme koşullarının üstesinden geliyor

Yayın Tarihi:

-

 

Çelik frezeleme kalitesi daha fazla güvenlik ve verimlilik sunuyor

 

Çelik frezeleme işlemlerinde uzun ve öngörülebilir bir uç ömrüyle güvenli işleme yolları arayan tezgah imalathaneleri Sandvik Coromant’ın benzersiz üretim teknolojisi olan Zertivo™ ile üretilen GC1130 ucuna yönelebilirler. GC1130, temiz ve sağlam kenarıyla yüksek talaş kaldırma ve performans oranları sunarak hem ıslak hem de kuru işlemede zorlu işleme koşullarının üstesinden gelmeye yardımcı oluyor. Kalite, kenar frezeleme kesicileri, CoroMill® 390 ve CoroMill® 490 ve pah kesici, CoroMill® 495 için ilk tercih olarak sunulur.

Pullanma, ani çentiklenme ve termal çatlaklar çelik uygulamalarında malzeme işlerken, özellikle olumsuz takım yolları ve derin kavitelerle karşılaşıldığında veya kesme sıvısı kullanırken karşılaşılan yaygın sorunlardır. GC1130, üretim mühendislerinin kısa uç takım ömründen ve dengesiz üretimden kaynaklanan istenmeyen etkilerle başa çıkmalarına yardımcı olması için özel olarak geliştirilmiştir. Kalitenin avantajlarını arttırmaya yardım eden ve böylece daha fazla kenar çizgisi güvenliği ve azaltılmış pullanmayla rahat bir işleme sunan benzersiz bir üretim teknolojisi olan Zertivo teknolojisiyle üretilmiştir. Ayrıca yüksek Cr içerikli ince taneli alt tabaka işleme sırasında meydana gelen sıcaklık dalgalanmalarından kaynaklanan termal çatlaklara karşı yüksek direnç sağlar ve uzun ve güvenilir bir takım ömrü elde etmeye yardımcı olur.

Sandvik Coromant’ta frezeleme kaliteleri ürün müdürü olan Mikael Eiritz şöyle söylüyor: “Uç geometrisi ve kalite seçimi, güvenli işlemede en az takım seçimi kadar önem taşır. Takım ve uç bir işlemin genel performansına katkıda bulunan etmenlerdir. GC1130 kalitesini kullanırken müşteriler birçok kez, üretimi durdurmaya gerek duymadan bir parçadan diğerine geçebilirler. Bu da zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlar.”

Tekrar eden kenar frezeleme gerekli olduğunda GC1130 ve CoroMill 490’ın birleşimi finiş işleme operasyonuna olan ihtiyacı etkili bir şekilde azaltabilen uygun bir pürüzsüz kesme işlemi ve pürüzsüz bir profil sağlar.  CoroMill 390 için de mevcut olan bu kalite çoklu parça özellikleri gerektiğinde en iyisidir. Zorlu koşullarda işleme yapmaya ek bir güvenlik ve öngörülebilirlik boyutu kazandıran ürün yelpazesinde çok farklı türlerde takımlar ve geniş bir köşe yarıçapı çeşitliliği bulunur. Kenar frezeleme, doğrusal ve helisel açılı frezeleme, tornalarken frezeleme, derin kenar frezeleme, kenar oluşturma ve yuva açma gibi uygulamalar

gerçekleştirilebilir.

Çeşitli çelik tiplerinde sorunsuz pah kırmanın gerekli olduğu uygulamalarda CG1130 ile CoroMill 495’in birlikte kullanılması, duruş süresini azaltır ve tezgahtan daha fazla faydalanmayı sağlar. Deliklerde ve kenarlarda pah kırmayla birlikte genel uygulamaların içinde arka pahlar, kaynak alma hazırlıkları ve çapak alma bulunur.   Sandvik Coromant’ta kenar frezeleme ürün müdürü olan Thomas Wikgren şöyle söylüyor: “Daha fazla uygulama güvenliği, verimlilik ve takım ömrüne GC1130 ile ulaşılabilir. Sonuç olarak müşterilerimiz, parça başına maliyeti azaltmalarına yardımcı olacak güvenilir bir takım ve uç kombinasyonu istiyorlar.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com