Connect with us

Kasnaklar

Optibelt WSO Serisi kasnaklar

Yayın Tarihi:

-

2017 Hannover Fuarı’nda Optibelt standında lansmanı yapılan WSO (Weight-Stress-Optimised) serisi V kayışı kasnağı (Görsel 1) güç aktarımının yüksek olduğu ağır sanayi uygulamalarında özellikleri ile kendini rakiplerinden ayırıyor. 

Görsel 1: Optibelt WSO V Kayış Kasnağı

Ağır sanayi uygulamalarında sadece gücü aktarmak doğru bir çözüm değildir. Burada makinaların çalışma presiplerine göre, şok darbe yükleri ve ağır çevresel faktörler de (toz, sıcaklık vs.) söz konusu olabilir. Zorlu şartlarda çalışmak üzere seçilmiş performans serisi V kayışları ile çalışma performası arttırlırken kasnakların da özellikle dikkate alınması gereklidir. Ne kadar doğru kayış seçilmiş olursa olsun, eğer kasnak kanal açıları ve tutunma yüzeyleri kayış-kasnak yapısına uygun değilse iyi bir sonuç alınamayabilir veya istenilen verimlilik sağlanamayabilir. Burada WSO serisi Optibelt V kayışı kasnağı özellikleri itibariyle ön plana çıkmaktadır. 

WSO serisi kasnakların başlıca özellikleri şunlardır: 

  • Küçük kurulum alanında maksimum güç aktarımı
  • Ağır sanayi uygulamalarında şok yüklere maruz kalan kompresörler, kırıcılar ve parçalayıcılar için ideal çözüm
  • Optibelt yüksek performans V kayışları ile mükemmel bir uyuma sahiptir.

İşletmelerin yatırım anında aslında dikkat etmeleri gereken önemli bir husus da malzemlerin döküm kalitesidir. Bilindiği üzere sürtünme esasına göre çalışan V kayışı ve kasnak sistemi, eğer uygun olmayan teknoloji ile üretildiyse kısa süreler içinde deformasyonlar ortaya çıkacaktır. 

WSO serisi kasnaklar yüksek kalitedeki dökme demirden üretilmeleri nedeniyle düşük aşınma özelliği ile uzun süre kullanım imkânı ve dolayısıyla da düşük bakım maliyetine sahiptir ve işletmelere büyük avantaj sunmaktadır.

Mühendisliğinin temellerininde birisi olan sonlu elemanlar yöntemi (Şekil 1) ile malzeme üzerindeki analizler günümüzde kalite odaklı üretim yapan işletmeler için olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Şekil 1: Temsili FEM görüntüsü

WSO serisi kasnaklar, sonlu elemanlar yöntemi (FEM) ile optimize edilmiş gerilim eğrileri ile oluşturulan bir kol yapısına sahiptir ve dönüş yönünden bağımız uygulama seçenekleri ile mühendislik temellerine dayandırılarak üretilmiştir.

WSO serisi kasnaklar, sınıfındaki eşdeğer kasnaklara göre %50 daha düşük bir ağırlığa sahiptir. Böylece;

  • Mobil sistemler için ideal
  • Yüksek hızlar ve devir sayıları için mükemmel
  • Düşük ağırlık sebebiyle daha kolay montaj

sağlamaktadırlar.

Aynı zamanda karşılaştırılabilir diğer V kasnaklardan daha düşük bir ses seviyesine sahiptir ve yüksek hızlara çıkılabilmektedir. 

Ayrıca müşteri ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş montaj şekilleri ile de tasarımlarınız için büyük kolaylık sağlamaktadır. 

Optibelt WSO serisi kasnaklar hakkında daha detaylı bilgiler ve uygulama örnekleri için Satış Mühendisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com