Connect with us

Elektrik Motorları

Otomatik dekorasyon için

Yayın Tarihi:

-

 

Vidalı kapakları doğru bir şekilde cilalama için CDDR servo motorları ve PDMM AKD hareket denetleyicileri Çeşitli baskı ve dekorasyon türleri için kullanılabilen tam servo sürücülü bir makine. Makine yüksek kaliteyi koruyarak üretimi artırma yeteneğine sahiptir: Bugün Todema CDDR doğrudan sürücü motorları ve KOLLMORGEN PDMM AKD hareket denetleyicisi sayesinde hedefleri karşılıyor.

 

Todema markası ile bilinen Todeschini Mario Srl şirketi, (www.todema.it, Lecco ilinde 1960 yılında kurulmuştur ve, o tarihten beri, endüstriyel makine yapımında ve gelişmiş otomatik sistemlerin uygulanmasında deneyim kazanmıştır.  Bu otomatik sistemler, kapsül üretimi için makineler ile şarap ve diğer sıvıları şişeleme için kafesleri, bükme makineleri, laminasyon ve baskı sistemleri, elektrik kaynaklı zincirlerinin üretimi için sistemleri, elektrikli ev aletleri endüstrisi için paketleme sistemleri ve hatları, bunun yanı sıra ağaç işleme içine entegre edilebilen kontrol sistemlerini içerir.

Müşteri portföyü bir dizi farklı sektörü gıda sektöründen, metal ve ahşap sanayine ve İtalya, Almanya, İspanya, ABD, Arjantin, Avustralya ve Yeni Zelanda da dahil olmak üzere pek çok farklı ülkeleri içerir. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Todema tarafından sağlanan endüstriyel prosesler için otomatik ve robotik hatlarının tasarım ve programlaması güçlü bir çıkış göstermiştir. “Bu proje için, Kollmorgen ile temasa geçtik çünkü şarap ve alkollü içkilerin şişelenmesi için kullanılan vidalı kapakların renklendirilmesi ve baskılarının yapılması için bir sistem geliştirmemiz gerekiyordu.

Müşterimiz yüksek kalite ve Tifduruk boyama, tampography, serigrafi ve sıcak folyo baskısı ile ilgili üretim standartlarının kullanılmasını talep etmişti. Amacımız sektörde bir ilk olacak tamamen servo sürücülü bir makine, inşa etmekti” diye açıkladı sahibi ve baş teknik sorumlusu Giovanni Todeschini. En büyük zorluk müşteri tarafından kendi üretim ihtiyaçlarına bağlı olarak çok yönlü ve yapılandırılabilecek olan yeni bir tür makine elde etmek amacıyla, makinelerin geleneksel mekanik sistemlerini mekatronik sistemlerle değiştirmekti. İki farklı mühendislik bakış açısını sorunsuz bir şekilde araya getirerek entegre bir mekanik ve elektronik kontrol sistemi geliştirmek gerekliydi. Daha ayrıntılı olarak, makine ve elektronik mühendislerinden oluşan Todema tasarım ekibi projenin ilk taslaklarından itibaren KOLLMORGEN uzmanları ile hızlı ve sistematik bir şekilde çalışmak zorundaydı.

Coltal Makine

Alüminyum vidalı kapaklar büyük ölçüde içki, maden suları, yağ ve son zamanlarda şarapları şişeleme için de kullanılır. Todema COLTAL’a silindirik nesnelerin ve kapsüllerin dekorasyonunu sağlar: çok yüksek görsel kaliteli cilalama ve serigrafi baskı veya kabartma, videodan, sıcak folyo ya da tampographic. COLTAL teneke, alüminyum, plastik ve poli-lamine malzemeler gibi çeşitli malzemelerin üzerinde etkilidir.. Farklı kalite ve malzemelerin deformasyon düzeyi sürtünme veya farklı boyama türü gibi değişken veya önceden tahmin edilemez koşullarda bile, sonucun kontrol edilmesini sağlayarak makinenin çalışmasını tam olarak denetler entegre bir servo sürücü sistemi. 

Küçük bir alanda yüksek performans: Doğrudan Sürücülü Kartuş DDR Servomotoru İki İş milli tutucu ilgili AKD sürücüleri ile birlikte daha fazla mekanik parça kullanmaksızın tablaların doğru konumlandırılmasını kontrol için, 2 Doğrudan Sürücülü Kartuş DDR Servomotoru kullanılır. Bu tür motorlar harekette çok fazla esneklik oluşturmak için kullanılan tüm mekanik aktarımları ortadan kaldırarak böylece hareketin doğrudan denetimine izin verirler.

Gerekli duyarlılığı sağlamak için doğrudan sürücülü bir motor sistemi ihtiyaç vardı. Kartuş motorlar uygulanmak üzere hızlı ve basit çözümlerdir. Baskı ve kabartma süslemelerin kalitesi tork motorları ve ilgili Kollmorgen kontrol sistemleri tarafından sağlanan makine hareketlerinin hassasiyeti ve doğruluğuna bağlıdır. Mekanik güç aktarım sistemlerinin ortadan kaldırılması sıklıkla yapılan bakım işlemleri, yedek parça ve zaman içindeki makine genel doğruluk düzeyini sürdürme ihtiyacını önemli ölçüde azaltmıştır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com