Connect with us

Redüktörler

Polat Grup Redüktör, Almanya merkezli faaliyetlerine hız veriyor

Yayın Tarihi:

-

80’in üzerinde ülkeye ihracat yapan bir fabrika olarak, sektörün nabzını daha yakından tutmak adına 2014 yılında PGR GmbH şirketini Almanya’da hizmete açan Polat Grup Redüktör ve aynı zamanda Polat Şirketler Grubu’nun Yönetim Konsey üyesi Olcay Polat ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Polat Grup Redüktör ve Polat Şirketler Grubu Yönetim Konsey Üyesi Olcay Polat

Firmanız hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Kaç yıllık bir firma, nerede üretim yapıyor?

Polat Group Redüktör San. ve Tic. A.Ş. dişli ve sanayi tipi redüktör imalatı alanında 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren, Aydın Astim Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 merkez fabrikası, Aydın Umurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 montaj fabrikası, Almanya’da 5.000 m2 PGR Gmbh montaj fabrikası, yurt içinde Ankara’da ve İstanbul’da şubeleri, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda bayilik ve distribütörlükleri, 350 çalışanı ile  80’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren sektöründe öncü bir firmadır.

Almanya’daki yatırımınız hakkında bilgi verir misiniz?

 Almanya ve tüm Avrupa’ya hizmet vermek amacıyla imalatını gerçekleştirdiğimiz dişli ve redüktörlerin, müşteri siparişi üzerine montajının gerçekleştirilerek pazara sunulduğu, aynı zamanda satış sonrası servis hizmetleri konusunda faaliyet gösteren 5.000 metrekarelik bir montaj fabrikası ve satış sonrası servis hizmetleri yapılanmasıdır.

Yatırımınızı ne zaman yaptınız? Hangi bölgeyi seçtiniz?

 2014 yılında, Almanya’nın en büyük ticaret hacmine sahip eyaleti olan ve ulaşım, pazara yakınlık, nitelikli personel temini konularında ön plana çıkan Kuzey Ren Westfalya eyaletinde Dusseldorf’a 100 km mesafede Ahlen şehrinde yapılanmış bulunmaktayız.  

Ne kadarlık bir yatırım yaptınız? Kaç kişi çalışıyor?

Başlangıç yatırım tutarımız 1 mio euro civarında, orta vadede yatırım tutarını 5 mio euroya çıkarma hedefi içerisindeyiz. Güncelde 12 çalışanla faaliyet göstermekle beraber, merkez fabrikadaki satış organizasyonumuzun tamamı pazarlama faaliyetine ilişkin destek vermektedir.

Almanya’da yatırım yapmak size ne sağladı?

Almanya yapılanmamıza ilişkin temel kazanımlarımız özetle; Almanya ve Avrupa’nın tamamındaki müşterilerimize daha hızlı daha etkin hizmet vermek suretiyle pazar payını artırmak; Avrupa pazarına yakınlık ve fırsatları anlık değerlendirme; gerek yurt içi gerek yurt dışında tüm rakiplerimizle rekabet avantajı; ürün gamında Made in Germany etiketine sahip ürünleri sunmanın sağladığı prestij diyebiliriz.

Oradaki hedefiniz nedir?

Almanya ve tüm Avrupa pazarında şirketimizin stratejik hedefleri doğrultusunda ürün gamımıza ilişkin belirlenen pazar payına ulaşmak ve merkez firmamızın toplam ciromuzdaki ihracat tutarının ağırlığını %70 seviyelerine çıkarmak; PGR’yi bir dünya markası haline getirme hedefine hizmet etmektir. 

Orada yatırım yaparken hangi avantajlardan, teşviklerden yararlandınız? 

Yapılandığımız lokasyonda herhangi bir yatırım desteği olmadığı için; şirket kuruluş desteği haricinde herhangi bir destekten faydalanılmamıştır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com