Connect with us

Makina İmalatı

Polat Makine’ye Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı desteği

Yayın Tarihi:

-

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başlatılan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nın ilk çağrısına ilişkin destek verilecek 10 projenin duyurusu yapıldı.

Polat Makine, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı” kapsamında süperkritik akışkan ekstraksiyon ve santrifüj sistemleri üretimi ile Türkiye’de desteklenen ilk 10 proje arasında girdi.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nın en temel amacı, cari açık verilen kritik sektörlerdeki ürünleri yerli imkan ve kabiliyetlerle üretmek olurken, programı kapsamında ilk çağrı makine sektörüne yapılmıştı. Gelen başvurular arasında sektöre seviye atlatacak 10 projenin destek kararının tamamlandığı bildirildi.

Buna göre, söz konusu projeler için 1 milyar liraya yakın sabit yatırım yapılacak. Projelerin Ar-Ge’sini TÜBİTAK, yatırım harcamalarını KOSGEB finanse ederken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da stratejik devlet teşvikleri verecek.

Destek verilecek projeler arasında robotik, eklemeli imalat, ileri malzemeler, çip teknolojisi, elektrikli ve insansız ulaşım sistemleri gibi konularda ön plana çıkıyor.

Firmaların gerçekleştireceği üretimle Türkiye’nin teknolojik olarak dışa bağımlı olduğu sistemler yerli ve milli olacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com