Connect with us

Genel

Rollexpo Fuarı, pazardaki şirketlerin tanıtımında büyük rol oynayacak

Yayın Tarihi:

-

Rulman sektöründe önemli bir yere sahip olan Akça Rulman ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, dergimizin sektör ve firmaları hakkındaki sorularını yanıtladılar.

 

1965 yılında başladığımız Rulman sektöründeki hizmetimiz, 2005 yılında ZKL ve KİNEX markalarının Türkiye distribütörlüğü ile İstanbul da AKÇA A.Ş. ile devam etmektedir.

2012 yılında İtalyan menşeli C.T.S. marka Tek Yönlü ( Kilitli ) Rulmanların distribütörlüğü alınmıştır.  Amerika menşeli McGill markasının ithalatına başlamıştır.

akca_rulman_rollexpo

Ürünleriniz ve markalarınız nelerdir?

ZKL Rulmanları: Çek menşeli firmanın tüm rulman serilerinin ithalatını yapmaktayız.

ZKL markasının üretim portföyünde bulunan bütün serileri ithalatını yapmaktayız. Bu seriler;

  • Tek Sıralı Konik makaralı rulmanlar(30.000)
  • Eksenel Sabit Bilyalı rulmanlar(50.000 )
  • Eksenel Oynak makaralı rulmanlar(29.000)
  • Çift Sıralı Oynak makaralı rulmanlar(22.000)
  • Çift Sıralı Oynak Bilyalı rulmanlar(1.000 – 2.000)
  • Tek Sıralı Eğik Bilyalı rulmanlar (7.000)
  • Çift Sıralı Eğik Bilyalı rulmanlar(3.000).

KİNEX Rulmanları: Slovakya menşeli firmanın aşağıda belirtilen ürün gruplarının ithalatını yapmaktayız.

  • Tek Sıralı Silindirik Makaralı Rulmanlar (N,NU,NJ,NUP… Serileri)
  • Tekstil Makine Rulmanları
  • Bisiklet Rulmanları
  • Su Pompası Rulmanları

C.T.S. : İtalyan Menşeli olan firmanın ( Tek Yönlü ) Kilitli Rulman ve Ray Profillerin ithalatını yapmaktayız.

Sektördeki yenilikler, sektör nereye gidiyor ve şirketinizin hedefleri nelerdir?

Her sektörde olduğu gibi firmamızın ithalatını yapmış olduğu firmalar, kendi bünyelerinde sürekli Ar-Ge ve eğitimler ile kendilerini yenilemektedirler/geliştirmektedirler.

Türkiye’de de uzun yıllardan bu yana tanınan ve kalitesiyle bilinen, ancak layıkıyla temsil edilemediğinden dolayı unutulmaya yüz tutmuş ZKL markasını, biz 2005 yılından bu yana en iyi şekilde temsil etmeyi ve müşterilerimizi en üst düzeyde memnun etmeyi ilke edindik. 2005 yılından bu yana yüksek oranda artış gösteren satış grafiğine sahip olan firmamız, 2011 yılında beklenmedik döviz artışlarına rağmen hedeflediği satış rakamlarına ulaşmıştır.

Firmamız, 2013 yılındaki hedefimizde bulunan TSE’ye ( Türk Standartları Enstitüsü) tabi olan Tek Sıralı Sabit Makaralı Rulmanları ( 6000 serisi ) özel izinle 2013 yılı itibariyle ürün portföyüne katmış bulunmaktadır ve ithalatını gerçekleştirmektir.

2013 yılında da döviz bazında %10 oranında bir büyüme hedeflenmektedir.

Firmanızın sektörde öne çıkmasını sağlayan özelikleriniz nelerdir?

Uzman ekibimiz ve yüksek kapasiteli depolarımızın sayesinde, Türkiye’nin en geniş ZKL, KİNEX ve C.T.S.  rulman yelpazesini en kısa teslimat süresinde sunuyoruz. Akça Rulman olarak inanıyoruz ki en iyi ürünü, en iyi şartlarda sunmak, her zaman kazançlı olur. Sizin için, bizim için, Türkiye için.

Ürünleriniz hangi sektörlere hitap ediyor?

Tüm sanayi sektörleri, makine imalatçıları ve diğerleri.

Demos Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan Rollexpo Fuarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu fuarın sektöre olan katkıları ne olacaktır?

Rulman ve yan sanayi ürünleri pazarı çok geniş bir pazar olmasına rağmen, sanayi ve otomotiv fuarlarının sadece bir kısmında yer alabilmiştir. Rollexpo Fuarı’nın, bu pazarın önemini, büyüklüğünü ve pazardaki şirketlerin tanıtımında büyük rol oynayacağını düşünüyorum. Şirketimiz açısından ise sektörün ihtiyaçlarına yönelik yenilikleri görmek, şirketimizin tanıtımını yapmak ve müşteri portföyümüzü artırabilme açısından bize avantaj sağlayacaktır.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi için;

Akça Tekstil Otomotiv ve Endüstriyel Ekipmanları San. ve Tic. A.Ş.
İ.O.S.B. ATATÜRK OTO SAN.SİT. 22.SK ÜNAL İŞ MRKZ. NO: 38 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL
Tel: +90 212 671 64 04/05/07
Faks: +90 212 671 64 06

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com