Connect with us

Etkinlikler

R+T Turkey, sektör profesyonellerini 5. kez bir araya getirecek

Yayın Tarihi:

-

Güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı olan Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, kapılarını 5. kez açmaya hazırlanıyor. 2019 yılına kıyasla iki katı büyüyen fuar, 20-22 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, Türkiye ekonomisi ve ihracatı için önemli bir kanal oluşturuyor. Sektör profesyonellerini 5. kez bir araya getirecek olan fuar; Yunanistan, İran, Bulgaristan, Sırbistan, Irak, Romanya, Rusya, Almanya, Fas başta olmak üzere 100’e yakın ülkeden gelen ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşecek. Aralarında sektörün lider firmalarının yer alacağı 90’nın üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak olan fuar; yatırımcı, üretici, perakendeci, bayi, satış mağazası, toptancı, distribütör, mimar, iç mimar, inşaat mühendisi gibi tüm sektör paydaşlarını sektörün tek uluslararası ticaret platformunda bir araya getirecek. 

Türkiye pazarı önemli bir ticaret merkezi 

6 Alman şirketin yer aldığı resmi Alman Pavilyonu, Alman endüstrisindeki en son gelişmelere özel ilgi duyan herkes için doğru adres olacak. Messe Stuttgart’tan bir temsilci, katılımcı heyetine eşlik edecek ve ilgili profesyonel ziyaretçilere sektördeki güncel gelişmeler hakkında ilk elden bilgi verebilecek. R+T Turkey’e katılım, Türkiye pazarını Alman şirketleri için önemli bir ticaret merkezi olarak gören Almanya Federal Ekonomik İşler ve İklim Eylem Bakanlığı (BMWK) tarafından finansal olarak desteklenecek. Fuar, iç ve dış gölgelendirme sistemleri (Güneşten korunma sistemleri), tenteler, panjurlar, kepenkler, pergolalar, stor perdeler, teknik tekstil ürünleri ile diğer ilgili ürün ve teknolojileri kapsıyor. 

2019’a kıyasla 2 kat büyüdü

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, fuarın metrekare bazında iki kat büyüme yaşadığına dikkat çekti. Büyüme stratejilerine her yıl bir yenisini daha eklediklerini dile getiren Altıntop, “Mevcut katılımcılarımızın stantlarını ve hedeflerini büyütme doğrultusundaki taleplerine cevap vermek adına fuarı İstanbul Fuar Merkezi (İFM) 9. ve 10. salonlarına taşıdık ve 2019 yılına göre metrekare olarak iki katı bir büyümeye ulaştık. Bu anlamda, fuara katılan ulusal ve uluslararası firmalar ürün ve teknolojilerinin güncel gelişmelerine ilgi duyan tüm sektör profesyonellerini ve ziyaretçilerini stantlarında ağırlayacak. Fuarımıza; Yunanistan, İran, Bulgaristan, Sırbistan, Irak, Romanya, Rusya, Almanya, Fas başta olmak üzere 100’e yakın ülkeden ziyaretçi katılımı gerçekleşecek” dedi.

Artan talep yeni iş birliği fırsatları sunuyor

Tüm dünyanın konuştuğu enerji verimliliği ve çevre dostu yapılara ilişkin çalışmalar, inşaat sektörüne kaymaya başladı. Son yıllarda Türkiye’deki şirketler de okul, hastane, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve ticari tesisler gibi binalarda enerji verimliliğine ilişkin ciddi adımlar atmaya başladı. Ülke genelinde, tasarruf potansiyeli yüzde 45’e varan binaların ürün ve sistemlerinin yenilenmesi ile enerji tasarrufunu artırmak için de çalışmalar yapılacak. Konuyla ilgili konuşan Altıntop, “Türkiye’de ve fuara katılım gösterecek ülkelerde, iç ve dış güneş koruma sistemlerinin inşaatlarda standart ürün haline getirilerek enerji verimliliğini sağlayan çevre dostu binaların yapılmasına olanak sağlanıyor. Bu etkenler, iç ve dış güneş koruma sistemleri, cephe giydirmeleri, ev ve bahçe kapıları, geçiş sistemleri, akıllı sürücü ve kontrol sistemleri alanında Türkiye ve fuara katılım gösterecek ülkeler için talebin yükselmesine olanak sağladı. Gerçekleştireceğimiz fuarımız, yükselen bu talep doğrultusunda yurt içinden ve yurt dışından katılım gösterecek sektör profesyonellerine ilham olarak yeni iş ve iş birliklerine olanak sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com