Connect with us

Genel

Sandvik Coromant’ın yeni frezeleme konsepti, havacılık sanayisinde alüminyum işlemeyi optimize ediyor

Yayın Tarihi:

-

Kesici takımlar, takım çözümleri ve talaşlı imalat sektörünün global olarak lider tedarikçisi Sandvik Coromant, alüminyum ve alüminyum alaşımlardan üretilen havacılık parçalarını işlemek için yeni takımı RAL90’ı piyasaya sunuyor. 
Yüksek hızlı fener millerindeki işleme operasyonları için oluşturulan yeni frezeleme konsepti kapsamındaki yüksek dayanımlı temperlenmiş gövde takımın eğilme sertliğini ve doğal frekansını yükseltir. Yüksek hızlı stabilitesi sayesinde RAL90, alüminyum bakır, alüminyum silikon, alüminyum magnezyum, alüminyum çinko ve alüminyum lityum alaşımlarından yapılan zorlu havacılık parçalarının üreticilerine mükemmel talaş kaldırma oranları sunar.

Numaralandırılmış, optimum tasarımda ve yüksek hassaslıktaki kesici uç yuvası, eksenel olarak 20, radyal olarak 15 mikronluk maksimum salgı hassaslığı, 0.3 mm/diş ilerleme hızı ve 14 mm’ye kadar kesme derinlikleri sağlar. Ayrıca, RAL90 özel tasarımlı yüksek dayanımlı vidayla kesici uçları sabitler (M4, 5.0 Nm sıkma torku).

Yüzeyleri parlatılan yeni kesici uç geometrileri, kaba ve yarı ince işleme operasyonlarında maksimum talaş kaldırma oranlarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tekrar kesimde tanımlanan talaş oluşumunu sağlamak için kesici uçlar, ön iç tarafta çift uzaktan giriş açısı sağlar ve bu da programlanan ilerleme hızını düşürmeden doğrusal ve dairesel rampalama işlemleri için idealdir. Kesiciyi ve programlanan takım uzunluğunu değiştirmeden kesici uçlar havacılık sanayisi için belirlenen köşe radyüsleriyle (0.5, 0.8, 2.0, 2.5, 3.1, 4.0 ve 5.0 mm) kullanılabilir.

RAL90, minimum yağlama ve yüksek basınçlı kesme sıvısı miktarına (değiştirilebilir nozullu) uygun olarak üretilmiştir. Takımlar standart olarak G6,3 (24.000 dev/dk), müşteri talebiyle G2,5 dengeleme kalitesinde sunulmaktadır. Çapa bağlı olarak 35.000 dev/dk’lik hızlara ulaşılabilir. RAL 90, silindirik sap, vidalı bağlama, HSK63A tutucu ve TDA arabirimleriyle sunulmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com