Connect with us

Genel

Sandvik Coromant’tan çok yönlü pah kesici

Yayın Tarihi:

-

 

Yeni CoroMill 495 ile birden fazla farklı pah imkânı

 

İşleme merkezindeki takım değiştiricide farklı parça pahları için birden fazla, özel kesici ihtiyacını karşılamak için, Sandvik Coromant atölyelerde farklı pahlama operasyonları için tek bir pah kesicinin yeterli olduğu evrensel bir takım olan CoroMill 495®’i sunuyor. Sadece takım değiştiricide yer açılmakla kalmayıp, takım envanteri ve maliyetler de düşüyor.

SAN753_133015_LRES

 CoroMill 495, the universal chamfer cutter from Sandvik Coromant

Çoğu mühendislik malzemesi en az bir pah gerektirir ve günümüzde imalathanelerin büyük bölümü küçük adetler halinde çok fazla malzeme kullandığı için fazla takım değiştirme ve uzun kurulum süreleri sorun yaratmaktadır. CoroMill 495 ile aynı takım farkı pahlama operasyonlarını yapabilir ve böylece aksama süresi azalır ve tezgâhtan daha fazla faydalanılır. Takımda dört kesme kenarlı değiştirilebilir kesici uçlar ve gövde ölçüsüne göre çok sayıda kesici ucu bulunan kesici gövdeleri bulunmaktadır.

CoroMill 495, klasik üst pahların yanı sıra, parçaların altındaki delik ve pahlardan geçmek için de kullanılabilir. Bu çok yönlü kesici ile gerektiğinde kaynak, çapak alma ve hatta alın frezeleme işlemleri yapılabilir.

Mevcut 12-25 mm ve 40-63 mm kesici çapları ile silindirik sap, Coromant EH ve Coromant Capto® gibi bağlama tipleriyle 15°, 30°, 45° ve 60° pah açıları oluşturulabilir; 0.5-1″ Imperial versiyonda ise Weldon bağlama kullanılır.

Çelik, paslanmaz çelik, dökme demir, alüminyum ve ısıya dirençli süper alaşımlar dâhil çok farklı malzemelerde başarılı pahlama için hem GC1030 (-PM geometrisi) hem de GC1040 (-MM geometrisi) kaliteleri mevcuttur.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com