Connect with us

Genel

Schneider Electric ve Autodesk’ten İş Birliği

Yayın Tarihi:

-

 

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, 3D tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımları ve hizmetleri sunan Autodesk ile kullanım ömrü yönetimi oluşturmaya yönelik mevcut uygulamaları geliştirmek için iş birliği yapacağını duyurdu.

 

Ortak çalışmalarda Schneider Electric’in elektrik dağıtımı, enerji ve bina yönetimi çözümleriuzmanlığı; Autodesk’in BIM tabanlı tasarım ve yapım yazılımlarıyla desteklenecek.

 

Schneider Electric ve Autodesk arasında imzalanan anlaşmaya göre, iki şirket, binaların tasarım ve yapım aşamasından işletim ve kullanım ömrü sonuna kadar tecrübelerini birleştirecek.

 

İş birliği kapsamında, enerji yönetimi, bina otomasyon kontrolü ve çalışma alanı yönetimi alanlarında yeni çözümler vehizmetler ortaya konulacak.

 

Schneider Electric’in elektrik dağıtımı, enerjive bina yönetimi çözümleri alanındaki global uzmanlığı; Autodesk’in Autodesk Revit ve Autodesk BIM 360 gibi Bina Bilgi Modellemesi tabanlı tasarım ve yazılımlarıyla desteklenecek.

 

Hedef: Enerji tüketiminin takibini sağlayan 3D Model oluşturmak

 

Bugün binalar dünyadaki enerji ihtiyacının yaklaşık %40’ını, suyun %25’ini ve doğal kaynakların %40’ını tüketiyor. Sera gazı emisyonlarının ise 3’te birini binalar üretiyor. Tüm dünyadaki konutlar veticari binalar toplam üretilen elektriğin yaklaşık %60’ını tüketmeye devamediyor. Bununla birlikte bu binalar en büyük çevresel problemlerden biri olansera gazı emisyonu azaltabilecek potansiyele de sahip bulunuyor.

 

Schneider Electric ve Autodesk güçlerini birleştirerek, Dijital Bina Bilgi Modellemesi süreçlerinde, sürdürülebilirlik ve enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Dijital Bina Bilgi Modellemesi süreçleri ise binaların inşaatından tasarımına ve kullanımına kadar tüm süreçlerde enerji tüketimi verilerini takip ederek bir 3D model oluşturmayı sağlıyor.

 

Schneider Electric Strateji ve İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Luc Meyer iş birliğiyle ilgili şunları kaydetti:“Daha çevreci ve sürdürülebilir binalar inşa etmek, bina kullanım ömrünün sonuna kadar kapsamlı bir plan oluşturmakla başlıyor. Autodesk ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, Schneider Electric’in uzun yıllara dayanan enerji verimliliği tecrübesi ve bina enerji yönetimini geliştirmeye yönelik bir yaklaşımını temel alıyor. Autodesk iş birliğiyle müşterilerimize katma değer sağlayarak, enerji sorunlarını çözmeye katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

 

Autodesk Bilgi Modelleme ve Platform Grubu Autodesk Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspal ise “Autodesk olarak, enerji analizleri yapmaları için müşterilerimizi Bina Bilgi Modellemesi uygulamalarıyla destekliyor, uzun yıllara dayanan tecrübelerimizi sürdürülebilir bina tasarımları için kullanıyoruz. Binaların ömürleri boyunca enerji verimliliği sağlayacak projeleri, Schneider Electric gibi dünya çapında bir uzmanla üretecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyız” diye konuştu.

Schneider Electric

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com