Connect with us

Genel

Seterm Teknik, pompa sektöründeki tecrübesini eğitimleri ile paylaştı…

Yayın Tarihi:

-

 

APİ685 ve en 22858 manyetik kavramali pompalar eğitimi

Seterm Teknik, API standartlarında birçok sektörde çözüm ortağı olarak çalışmakta ve yeni ekipman satışının yanı sıra teknik destek servisi ile Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla iş birliği içerisindedir. Bu çerçevede Seterm Teknik, API standartları hakkında detaylı eğitimler düzenlemeye başlamıştır.

 

API685 ve EN 22858 Eğitimleri, Petrokimya ve Rafineri sektörünün öncü firmalarının katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Bu eğitimlerin ilki geçtiğimiz ay İzmir Swiss Otel’de gerçekleşmiştir. API eğitimleri, ülkemizde yeni tanınan Manyetik Kavramalı Pompa teknolojisinin doğru anlaşılması ve verimli kullanılması açısından çok önemli ve faydalıdır.

 

API685 ve EN 22858 Manyetik Kavramalı Pompalar konulu eğitim Petrokimya ve Rafineri sektörünün öncü firmalarının katılımı ile gerçekleşmiştir.

 

 Çift Kavramalı Manyetik Pompa Eğitimine petrokimya ve rafineri sektöründen katılımcılar yogun ilgi gösterdi

 

Eğitimde Ele Alınan Konu Başlıkları:

Genel Pompa Seçim Kriterleri

Manyetik Pompaların Teknik Özellikleri

API685 Pompaların Genel Özellikleri

Manyetik Pompalarda Servis

Arıza Giderme Metodları

Hasar Analizi ve Hasar Sebepleri

Sorunsuz Pompa Operasyonu; Nedenler, Önlemler ve Koruma

 

Enerji Verimliliği Yüksek Manyetik Kavramalı Pompa, Klaus Union

 

 

Eğitimde detaylı teorik bilginin yanı sıra Seterm Servis ekibinin katılımı ile Klaus Union marka manyetik kavramalı pompanın montaj ve demontajı da yapılmış, pompa parçaları tek tek incelenip tanıtılmıştır.

 

Klaus Union, Metalik olmayan izolasyon kovanlı yapısı ile yüksek basınç ve debili operasyonlar için çözüm sunar.

 

 

Dizayn parametrelerinin üzerinden tüm detaylarıyla geçilip avantaj ve dezavantajları üzerinde durulmuştur.

 

API685 standartlarının içerdiği bütün önemli dizayn parametreleri, pompa seçim kriterleri, verimlilik, bakım ve işletmede karşılabilecek sorunlar ve önlemler tartışıldı.

 

Deneyimli katılımcıların da kendi tecrübelerine istinaden verimli ve herkes için çok faydalı olan teknik görüş alışverişleri gerçekleşti.

 

API ana başlığı altında Seterm Teknik eğitimleri gelecek tarihlerde de devam edecektir. API685 ile başlayan eğitim programında sırada ‘Santrifüj Pompalar için API610 Standartları’ ve ‘API676 Vidalı/Dişli Pompalar Eğitimi’ planlanmıştır. Dizayn, işletme, bakım gibi konular detaylı bir şekilde teorik ve pratik olarak ele alınacaktır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com