Connect with us

Elektrik Motorları

HVAC uygulamaları için yeni değişken devirli sistem: PumpDrive E

Yayın Tarihi:

-

HVAC Uygulamaları İçin Yeni Değişken Devirli Sistem: PumpDrive Eco

KSB Frankfurt’taki ISH fuarı ile birlikte yeni versiyon motor üzerine entegre edilen 230V PumpDrive Eco değişken devirli hız sürücüsünü piyasaya sunacaktır.

 

0,12kW’dan 1,1kW’ya kadar mevcut olan bu yeni versiyon, HVAC (Isıtma, Havalandırma, Soğutma) uygulaması özelliklerine uygun üretildi.

 

PumpDrive Eco, Etaline L pompalar için rahat kullanım sağlayan sensörsüz fark basınç kontrolü uygulaması için ön ayarlı olarak gelmektedir. Pompa ve motora ait tüm önemli parametreler fabrikada ayarlanmakta olup devreye alma esnasında kaybedilen zamanı kısaltmaktadır.

 

 230V PumpDrive Eco versiyonu entegre edilmiş Etaline Pompa 

 

KSB Pompa’dan Dijital Çözümler

Bunun yanı sıra Bluetooth modülü kalıcı montaj için opsiyon olarak sağlanmaktadır, Bu sayede PumpDrive Eco’nun servis ara yüzüne dışarıdan bağlanılabilir. Bu bağlantı kendi BT arayüzü olmayan sistemlerdeki kullanılabilirliği arttırmaktadır. Yeni myPump Drive uygulaması ise kullanıcılarına sistemle bağlantı kurma ve akıllı telefonlar ile ayarlar da değişiklik yapma imkanını sunuyor.

 

Apple IOS veya Android sistemler ile çalıştırılabilen bu uygulama, servis kullanım kolaylığını sağlıyor ve pompanın işletmeye alınmasını hızlandırıyor. Ayrıca uygulama yöneticisine özel bilgi kaydı imkanı sağlıyor. Uygulama devreye alma sihirbazı sayesinde çıkış basıncı kontrolü veya fark basınç kontrolü gibi basit ayarlamaları desteklediği gibi kullanıcı ayrıca uygulama ile frekans invertörüne erişim sağlıyor ve pompa sistemini bu sayede kendi isteklerine göre optimize edebiliyor.

 

PumpDrive Eco; fark basınç veya 4-20mA analog çıkış sinyali ile debiyi yüksek seviye kontrolü gibi proses değişkenlerini iletiyor. Değişken hız sistemindeki tüm uyarı ve alarmlar açık kullanıcılara normal olarak rapor ediliyor. PumpDrive Eco seçilebilir motor kontrol metodu ile vektor kontrolü özelliğini taşıyor ve hem asenkron hem de senkronrelüktans motorlar ile çalıştırılabiliyor.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com