Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Yüzer şamandıralı kondenstop

Yayın Tarihi:

-

 

Bu tip kondenstopların içinde adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir kaldıraç yoktur. Hareket eden tek parça şamandıradır. Bu kondenstopta kullanılan şamandıra; yüksek kaliteli, hassas yüzeyli paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve ölçü toleransı çok düşük seviyededir.

Yüzer Şamandıralı Kondenstop’un Özellikleri


Yüzer Şamandıralı Kondenstop’un Maliyete Yönelik Avantajları

 

1 – Ekipman ve montajdan dolayı daha düşük maliyetli

2 – Boyutlarından ötürü aş yer işgali söz konusudur.

3 – Kendi üzerinde filtresi vardır. İlave filtreye gerek yoktur .

4 – Tek hareketli parça olmasından dolayı arıza oranı çok düşüktür.

5 – Bakım maliyeti çok düşüktür.

6 – Kaldıraç ve bağlantı olmadığından koç darbesi dayanımı yüksektir.

 

Ürün Özellikleri

Gövde ve Kapak           : GGG 40.3 Sfero Döküm (Opsiyon Çelik Döküm)

İç Parçalar ve Şamandıra : Paslanmaz Çelik

Bağlantı Tipleri           : Dişli, Flanşlı ve Kaynak Boyunlu

Bağlantı Şekli           : Yatay

Maks. Çalışma Basıncı   : 16 bar

Maks. Çalışma Fark Bas.   : 13 bar

Maks. Çalışma Sıcaklığı   : 220 °C

Maks. Basınç Farkı   : ΔP 4,5/8/10/13 bar

 

Yüzer Şamandıralı Kondenstop’un Çalışma Prensibi

Buhar kondenstoba geldiğinde, hava buharın önünden sürüklenerek soğuk olan hava tahliye elemanının açtığı orifisten serbestçe kondenstop dışına tahliye edilir. Havanın arkasından soğuk kondens kondenstoba girer ve serbest şamandıranın yükselmesini sağlayarak kondensin orifisten tahliye olmasını sağlar.

 

Soğuk kondens tahliye edildiğinden kondenstobun kullanıldığı cihaz (Eşanjör vb) çalışma sıcaklığına ulaşmıştır. Bu durumda kondens miktarı azalır, fakat sıcaklığı artar. Kondens ile birlikte buhar kondenstoba girmiştir. Isınan hava tahliye elemanı sitini kapatarak buhar kaçışını engellemiştir. Bundan sonra gelen kondens debisine göre yüzer şamandıra kendini ayarlayabilir.

 

Yüzer şamandıralı kondenstopta buhar kaçağını önlemek için metal-metale sızdırmazlık yanında tahliye orifisinin üzerinde kalacak şekilde bir su seviyesi tutulur. Silindir kurutucuların kondens tahliyesi yapıldığı durumlarda oluşan buhar kilitlemesini önlemek amacı ile kapak üzerinden by-pass hattı yapılarak vaktinden önce kondenstoba ulaşan buhar tahliye edilir ve kilitleme çözülerek kondens tahliyesi gerçekleştirilir.

Yüzer Şamandıralı Kondenstop Montaj Uygulaması

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com