Connect with us

Genel

Siemens Sitop güç kaynakları 20 yıldır sektöre yön veriyor

Yayın Tarihi:

-

Bundan 20 yıl önce duyurulan Siemens Sitop ürün ailesi, o tarihten bu yana endüstriyel güç kaynağı pazarının şekillendirilmesinde kilit rol oynuyor.

1993 yılında ilk Sitop Power Basicline ürün ailesinin geliştirilmesiyle yolculuğuna başlayan bu ürün ailesi, zaman içinde sektöre getirdiği yeniliklerle inovasyon kültürünün yerleşmesinde büyük rol oynadı. Siemens’in ilk olarak 2, 5, 10, 20 ve 40 Amper için beş farklı versiyonda stabil bir şekilde 24 V’lık çıkış gerilimi üreten yeni bir güç kaynağı serisi geliştirmesiyle başlayan Sitop endüstriyel güç kaynakları, o günden bu yana yenilikçi yapısıyla endüstrinin taleplerini karşılıyor.

1996 yılında duyurulan ve akü ile çalışan ilk kesintisiz 24V DC güç kaynağı ürününü de barındıran Sitop ürün ailesi ile Siemens, herhangi bir elektrik kesintisinde sisteme bağlı makinelerin kontrollü bir şekilde kapanmasını sağlayan yapısıyla avantaj sağlıyor. Bu özelliğiyle kullanıldığı tesisi yaşanabilecek hasarlara, işletme personelini de olası tehlikelere karşı koruyan Siemens, 2006 yılında ise dünyada ilk kez geleneksel kurşun-asit aküler yerine bakım gerektirmeyen kapasitörler ile çalışabilen bir DC UPS olan UPS500’ü tanıttı.

İlk Ethernet arabirimli DC kesintisiz güç kaynağı

2006 yılında dünyada ilk kez geleneksel kurşun-asit aküler yerine bakım gerektirmeyen kapasitörler ile çalışabilen bir DC UPS olan UPS500’ü sunan Siemens, tüm dünyada yoğun ilgi gören Sitop ürün ailesinde 10 milyonluk satış barajını aşmayı başardı. Siemens’in Viyana’daki fabrikasında geliştirilip üretilen Sitop endüstriyel güç kaynakları, 2005 yılından bu yana Romanya’da da üretiliyor.

2013 yılında 20. yaşını kutlayan Siemens Sitop endüstriyel güç kaynaklarının en yeni ürünü olan UPS1600 ise güçlendirilmiş özellikleriyle piyasaya sunulmaya hazırlanıyor. Dünyanın ilk Ethernet arabirimli DC kesintisiz güç kaynağı ünvanını taşıyacak olan Sitop UPS1600, Ethernet üzerinden veya Profinet aracılığıyla TIA Portal’a (Totally Integrated Automation) entegre edilebiliyor. Açık veya bir sisteme entegre uygulamalarda DC-UPS cihazı basit bir şekilde ayarlayabilen ve sorunları kolayca teşhis ederek giderebilen UPS1600, Siemens’in bu alanda endüstriye sunduğu en yenilikçi ürün olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor. Ürünün sahip olduğu yenilikçi özellikler, Siemens’in YouTube’daki kanalında bulunan özel videoda görülebiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com