Connect with us

Genel

Simatic kontrolör için IO-Link Master modülü

Yayın Tarihi:

-

Siemens Endüstri Otomasyon Bölümü, Simatic S7-1200 kontrolör için, mevcut IO-Link V1.1 spesifikasyonlarını temel alarak yeni bir IO-Link Master modülü geliştirdi.

S7-1200 kontrolörün bir modülü olan IO-Link Master modülü, saha cihazlarını IO-Link aracılığıyla kontrolöre bağlıyor. Saha cihazı parametreleri kontrolör içinde otomatik olarak yedekleniyor. Saha cihazını değiştirmek gerektiğinde tüm parametreler yeni cihaza otomatik olarak transfer ediliyor, böylece kullanıcının veriyi yedeklemesi gerekmiyor. Yeni IO-Link Master modülü, standart cihazın içinde bir seçenek olarak sunulan hızlı COM3 modunu destekleyerek kısa yanıt süreleri veya geniş kapsamlı veri setleri kullanımı sağlıyor; aynı zamanda da V1.0 IO-Link spesifikasyonları bulunan cihazları destekliyor. 

s

Tüm endüstriye hitap eden IO-Link standardı sayesinde, anahtarlama cihazları ve sensörler, uygun maliyetli uçtan uca bağlantıyla kontrol seviyesine bağlanabiliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com