Connect with us

Etkinlikler

Süt üretiminde paketlenme sürecinin ve saklanma koşullarının önemi

Yayın Tarihi:

-

Sütün insan sağlığına olan faydaları yadsınamayacak kadar çoktur… Ancak; sütün doğal ve faydalı yapısını en ideal şekilde tüketicilere ulaştırabilmek için uygun şartların oluşturulması gerekiyor. Süt üretiminin, paketlenme sürecinin ve saklanma koşullarının belirlenen, ideal koşullarda gerçekleştirilmesi ve tüketicilerle buluşması sağlanmalıdır.

Bu doğrultuda; süt üretimi kadar sütün paketlenmesi de oldukça önemli rol oynuyor. Gıda sektöründeki birçok hammadde de olduğu gibi süt ve süt ürünleri içinde en önemli adımlardan biri uzun süre ve sağlıklı bir biçimde kalmasını sağlayan ambalajlamadır. İstikrarlı büyümesini her geçen gün daha da arttıran Türkiye ambalaj sektörü, dünya ortalamasının üstünde bir büyüme elde ederek bugün 19 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. 1 – 4 Eylül 2016’da düzenlenecek 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul ve 31. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı – Ipack Turkey; dünyada hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri, gıda teknolojileri, ambalaj, paketleme ve gıda işleme sektörlerini aynı çatı altında toplayarak bulunduğu bölgenin en büyük uluslararası buluşma noktası olmayı hedefliyor.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey tarafından düzenlenen WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey; bu sene iki farklı özel bölümüyle de katılımcılara ve ziyaretçilerine yeni iş, iş birliği ve satın alma fırsatları yaratacak. WorldFood Istanbul’da GıdaKatkıları Özel Bölümü – Ingredients Turkey’in yanı

sıra busene ilk kez; Soğuk Zincir, Depolama Sistemleri, Soğutma, Havalandırma ve Lojistik Özel Bölümü “ColdChainExpo Eurasia” yer alacak. Bu özel bölüm; bölgenin soğukzincir sektörüne yönelik ilk uzmanlaşmış etkinliği olarak Soğuk Zincir Hizmetleri, Soğuk Nakliyat ve Ekipmanları, Soğuk Depolama ve Ekipmanları konusunda faaliyet gösteren katılımcılara yeni fırsatlar sunuyor olacak.

ITE Turkey HızlıTüketim& Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu; “Beslenme açısından oldukça yararlı olarak nitelendirilen süt;Türkiye’de ve dünyada önemli bir gıda ürünü sayılıyor. Bu bağlamda tüm dünyadasüt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve tüketimin artmasını teşvik etmekamacıyla her yıl 21 Mayıs tarihi “Dünya Süt Günü” olarak kutlanıyor. Bugünyıllık kişi başına süt tüketiminin; Avrupa Birliği ülkelerinde 89 kg,Avustralya’da 107 kg, İngiltere’de 100 kg, İtalya’da 63 kg, İsveç’te 111 kg,Fransa’da 68 kg, Romanya’da 75 kg, Amerika Birleşik Devletleri’nde 83 kg düzeyindeolduğu belirtiliyor. Süt üretiminde dünyanın ilk 10 üreticisi içinde yer alanTürkiye’de ise yıllık kişi başı 26 kg süt tüketiliyor. Geniş bir yelpazede üretimyapan gıda sektörü için büyük bir öneme sahip olan ambalaj, paketleme ve gıdaişleme sistemleri, nihai tüketiciye ürünlerin sağlıklı bir şekilde iletilmesinisağlıyor. Son teknoloji ürün ve hizmetlerin sergileneceği WorldFood Istanbul veIpack Turkey Fuarları, katılımcı ve ziyaretçilerine, gıda ürünlerinin dahasağlıklı ve uzun süre korunmasına imkân veren sistemleri inceleme fırsatısunuyor. Bu yıl 45 ülkeden 600’ünüzerinde katılımcı firmayı, 16.000’i aşkın ziyaretçi ile bir araya getirecekfuarlara; Almanya, Çin, İran, Kore, Malezya, Meksika, Peru, Suudi Arabistan,Sri Lanka (Tea Board), Tayland ve Tunus’un dâhil olduğu ülkeler katılımgösterecek.” dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com