Connect with us

Gıda ve İçecek Endüstrisi

Tomra Food buharlı soyma makineleri sürdürülebilirliğe uygun tasarlandı

Yayın Tarihi:

-

Dünya patates sektörünün en iyi tanınan şirketlerinden Lamb Weston  müşteri odaklı çalışma şekli sayesinde Hızlı Servis Restoranları, büyük gıda zincirleri ve EMEA bölgesinin dört bir yanındaki perakendeciler tarafından tercih ediliyor.

İnovasyona ve verimliliği artırmaya verdiği önem ile Lamb Weston yüksek kaliteli üretimde lider. Lamb Weston şirketinin doğa ve kaynaklar ile çevreyi korumaya verdiği önem de genel büyüme ve başarısına katkıda bulunuyor. Tomra Food buharlı soyma makinelerinin yüksek verimliliği ve düşük enerji kullanımı ise kaliteli dondurulmuş patates ürünlerinde dünya lideri olan Lamb Weston için büyük avantaj sağlıyor.

İlerlemek için kaynakları sürdürülebilir şekilde kullanmak önemli

Sürdürülebilirlik taahhütlerinin bir parçası olarak Lamb Weston, 2011 yılından bu yana çevresel performansı ile ilgili verileri bir araya getirerek bu konuda gerekli adımları atıyor.

TOMRA Eco buharlı soyma makineleri ile kaynaklar doğrudan ürün verimini artırmak için kullanılırken, bir yandan da buhar enerjisi kullanımı azaltılarak markanın sürdürülebilir operasyon hedeflerine katkı sunuluyor. Bu Eco Buharlı Soyma Makineleri, sürdürülebilir çalışmayı artırmaya güçlü bir şekilde odaklanılması ile su kullanımını %4,7, enerji tüketimini ise %4,4 azalttı ve 2019 yılında atıkların %89’u düzenli depolama alanlarından uzaklaştırılmış oldu.

Lamb Weston Mühendislik Hizmetlerinden Sınıflandırma ve Soyma Proses Mühendisi Rick Verhage, konuyla ilgili olarak; “Üretim sürecimiz ve tüketimimizi değerlendirmek için enerji tüketimimizi izliyoruz. Tomra Eco Buharlı Soyma Makinesi ile kuruluşumuzun sürdürülebilirlik stratejisi tüketim miktarlarını sınırlandırmak için en iyi sonuçları sağlarken, aynı zamanda işleme olanaklarımızı iyileştiriyoruz” diye belirtti.

Lamb Weston , geleceğe yönelik hedeflerini belirleyerek sektördeki diğer oyuncular için örnek oluşturuyor. Daha az enerji kullanarak, suyu geri dönüştürerek, daha az atık üreterek ve ambalaj malzemesi tedarikinde sorumlu davranarak diğer üreticilere bu hedeflerin nasıl eyleme dönüştürülmesi gerektiğini de göstermiş oluyor.

Sürdürülebilirlik hedeflerine ek olarak eyleme dönüştürülebilir veriler sağlayan daha otomatik süreçlere ihtiyaç duyuluyor ve Tomra ekipmanları bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştiriliyor. Lamb Weston gibi işleyiciler, mümkün olan en yüksek otomasyon seviyesine erişmeyi hedeflerken, dijital bağlanabilirlik önemini artırmaya devam edecek.

Lamb Weston Mühendislik Hizmetlerinden Sınıflandırma ve Soyma Proses Mühendisi Rick Verhage, şöyle açıklıyor: “Tomra Food ile çalışırken, Pacific/Bergen op Zoom upgrade L1 projemizde, üstün çözümler elde ettik ve verim ile kalitede daha yüksek otomasyon proses kontrolü sağladık. Sektörün geleceğinde, sürdürülebilir operasyonların ağırlık kazanması ve otomasyonlu proses kontrolünün verilere odaklanılarak bir üst seviyeye çıkartılması bulunuyor. Bunların her biri, Tomra’nın uzmanlık ve bilgisinden yararlandığımız alanlar ve bu sayede operasyonlarımızı iyileştirdik. Tomra buharlı soyma makineleri ve entegre soyma soyma performansını kontrol eden tarayıcıları, genel soyma kalitesini iyileştirdi, soyma kayıplarını azalttı ve operatörlerin rolünü azalttı.” dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com