Connect with us

Elektrik Motorları

Trio Operadores, yüksek verimlilik ve düşük gürültü düzeyi avantajları sunan Allison donanımlı Econic NGT dağıtım araçlarını kullanıyor

Yayın Tarihi:

-

 

İspanya merkezli Trío Operadores Lojistik, Madrid ve Zaragoza’da hem filo verimliliğini arttıran, hem de sürücü memnuniyetini en üst düzeye taşıyan Allison tam otomatik şanzıman donanımlı üç adet Mercedes Econic NGT aracı kullanıyor.

 

Allison3000 Serisi™ tam otomatik şanzıman ile donatılan yeni Mercedes Econic NGT(Doğal Gaz Teknolojisi) kamyonları Haziran 2014’ten bu yana Madrid’de hizmetveriyor. Trio Operadores Lojistik filosundaki bu araçlar, operatörün en önemlimüşterilerinden biri olan Simply Market isimli süpermarkete gece saatlerinde ürünteslimatlarını yapıyor.

 

SimplyMarket, Mercedes Benz ve Trio Operadores Lojistik arasındaki iş birliği ile Mayıs 2012 yılında başlayan Temiz Kamyon Projesi’ne (Proyecto Camión Limpio)devam ediyor. Proje kapsamında ürün sevkiyatı faaliyetlerinde daha çevre dostubir anlayışla yüksek performans ve karlılık hedefleri sürdürülürken filoverimliliğini, işletilen araç sayısını azaltacak kadar yükseltmek amaçlanıyor.

Budoğrultuda daha düşük gürültü düzeyi, daha az trafik ve en aza indirgenmiş CO2emisyonları ile sürdürülebilir bir şehir içi dağıtım sağlamak üzere teslimalınan ilk sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) kamyonu Mercedes Econic NGT ileMadrid’deki Simply Market şubelerine ürün teslimatları gerçekleştiriliyor. 2014’tefiloya katılan bu ilk aracın hizmete sunulması, amaçlandığı gibi Trio OperadoesLojistik‘in eski üç kamyonunu hizmet dışı bırakılabilmesini sağladı.

 

Filonunilk doğal gazlı (CNG) Mercedes Econic NGT aracından sonra Madrid’deki filoyaMercedes Antos Euro 6; Zaragoza’da faaliyet gösteren filoya ise gazla çalışan birEconic kamyonu daha dahil edildi. Projenin üçüncü aşamasında şirket, yeniaraçları sayesinde dört eski kamyonu hizmet dışı bırakırken İspanya içinçeşitli avantajlar sunacak bir diğer Econic NGT aracını da satın aldı.

 

TrioOperadores Lojistik firmasının yöneticisi Javier Hernandez de Vicente’ye göre sonkamyonun filoya katılmasında ilk Econic aracın sunduğu başarılı deneyim roloynadı. Hernandez konuyla ilgili olarak: “Bu projenin ilk aşamasında Madridiçin şehir içi dağıtım faaliyetlerindeki emisyonlarda %33 oranında bir azalmasağladık. Gece saatlerinde de hizmet veren ikinci Econic NGT kamyonun filomuza katılmasıylaşimdiki hedefimiz, söz konusu proje başladığında gözlemlenen ilk rakamlarakıyasla emisyonları %60 oranında azaltmak,” dedi.

 

TríoOperadores, 25’i kendi öz malı ve diğerleri kiralanan toplam 150 adetdayanıklı, soğutmalı ve genel kargo araçlarından oluşan bir filoya sahip.Mercedes NGT modellerinin de filoya katılmasıyla, Econic aracının 27 paletliküstün yük kapasitesi sayesinde firmanın kendisine ait kamyonların sayısı 11’edüşürüldü. Bu sayede Simply, marketlerine yapılan dağıtım seferlerini optimizeedebildi.

 

Doğalgaz motorlara uyumlu tam otomatik şanzımanların, manuel ve otomatikleştirilmişşanzımanlara kıyasla üstün bir verimlilik ve performans sağlamalarından dolayı şehiriçi dağıtım alanında tork konvertörlerine sahip tam otomatik şanzımanlarayönelik talep artmaya devam etmektedir.

Hernandezaçıklamasında: “Aradan geçen iki yıl boyunca Allison şanzımanlar ile özelliklemotor torku konusundaki deneyimlerimiz olağanüstü. Tork konvertörü, hareketegeçme sırasında gaz motorlarının torkunu attırıyor ve sürücülere daha konforlubir sürüş sağlıyor,” dedi.

 

Allisontam otomatik şanzımanlar, aracın güç aktarma organlarına mükemmel bir uyumsağlaması yönüyle Econic NGT araçları için tercih edilebilecek tek şanzımanseçeneği oluyor. Allison’ın Kesintisiz Güç Teknolojisi™, tahrik sistemine kesintisizbir güç aktarımı sunmasının yanı sıra düşük devir sayılarında (RMP) motortorkunun arttırılması sayesinde üstün bir araç kalkışı sağlıyor. Ayrıca Allisontam otomatik şanzımanın helisel dişli tasarımı, doğal gaz motorlu kamyonlarıntemel hedefi olan dizel kamyonlara kıyasla gürültü düzeyinin 3-6 desibelarasında azaltılmasına yardımcı oluyor.

 

YeniEconic aracı aynı zamanda kalabalık şehirlerdeki dar alanlarda, manevrakabiliyetini ve hassas devinimi kolaylaştırmak amacıyla küçük dönüş yarıçaplarısağlayan Transgiro aks sistemine sahip bulunuyor. Allison tam otomatik şanzımandonanımı ile döner kavşak, viraj, dönemeç, yükleme/indirme rampaları ve diğerşehir içi noktalarda araç kontrolü ve manevra kabiliyeti daha daarttırılabiliyor. Allison tork konvertörü, manevra sırasında hassas hareketkontrolüne ve sarsıntısız, düşük hızda devinime olanak tanıyor. Söz konusuaraçlarda debriyaj aşınması gibi bir sorun ile karşılaşılmadığından araç bakımıda büyük ölçüde azalarak düşük sahip olma maliyetlerine ulaşılıyor.

 

Yönetici Hernandez açıklamasında: “Bir kez dahaAllison donanımlı Econic araçlarını tercih etmemizin nedeni, verimlilik, sessizçalışma ve güvenilirlik. Şanzımanı düşünmenize hiç gerek yok, tek yapmanızgereken ivme kazanmak ve yol almak,” diyor.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com