Connect with us

Genel

Türkiye’nin enerji yatırımı ihtiyacı iştah kabartıyor

Yayın Tarihi:

-

 

Enerji dünyasının merkezine Türkiye’yi oturtan ICCI 2015, 6 Mayıs’ta başlıyor

 

ICCI 2015, Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarve Konferansı Amerika’dan Çin’e, Danimarka’dan Güney Kore ve Hindistan’a kadar birçok ülke firmalarını, Türk enerji sektörünün karar vericiler ile buluşturacak. 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi(IFM)’nde 21.’si düzenlenecek olan ICCI 2015, 450’ye yakın yerli ve yabancı firmaya ev sahipliği yapacak. 2023 yılına kadar enerji ihtiyacını karışılamak için 120 milyar doların üstünde yatırım hedefleyen Türkiye, fuara katılacak firmalar için cazibesini koruyor. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın en büyük enerji ve çevre fuarı olan ICCI, yeni teknolojilerin tanıtılmasına,sektörün tüm katılımcılarının buluşup, fikir alışverişinde bulunmasına da zemin oluşturuyor.

Türkiye, enerji yatırımcıları için çekim merkezi

Türkiye, enerji ihtiyacının yüzde 70’e yakın bölümünü ithalediyor. 2023 yılına kadar artan talebi karşılamak için yaklaşık 120 milyar dolarlık enerji yatırımına ihtiyaç duyulan Türkiye, yabancılar için net ithalatçı konumundadır. Bu da Türkiye’yi, uluslararası yatırımcıların ve ticari kuruluşların çekim merkezi haline getiriyor. ICCI ile enerji dünyasının merkezine Türkiye’yi oturttuklarını belirten Sektörel Fuarcılık A.Ş.Genel Müdürü Süleyman Bulak, Deutsce Messe ile oluşturdukları ortak sinerjinin fuarın gücüne güç kattığını belirterek, “Geçtiğimiz yıl, 414 katılımcı firma veyaklaşık 16 bin ziyaretçi ile rekor kırdık. Bunda, bize destek veren tüm kamu,özel sektör, üniversite, sivil toplum örgütleri ve akademisyenlerin payı büyük”dedi.

Bir fuar, üç etkinlik

ICCI’ınEkonomi Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK’nın destekleri ile gerçekleşen, konferans, fuar ve B2 Betkinliklerinin bir arada yürütüldüğü tek uluslararası platform olduğuna dikkati çeken Sektörel Fuarcılık A.Ş.Genel Müdürü Süleyman Bulak, ICCI 2015 ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Busene 6-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan ICCI 2015’te, Almanya,Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Avusturya kendi ülkelerindeki enerji sektöründeki gelişmeleri ve Türkiye ile olan ilişkilerini anlatan sunumlar gerçekleştirecektir.3 gün boyunca, 5 paralel salonda toplamda 40 oturum yapılacaktır. Sanayi ve yatırım sektörünü yön veren sanayici ve işadamları derneklerinin yanı sıra enerji sektörünün önde gelen dernekleri ve EPDK ile ETKB gibi yasa koyucular tarafından yaklaşık20’ye yakın özel oturum düzenlenecektir” diye konuştu.

 

B2B etkinliğiyle yeniiş ortaklıkları ve anlaşmalar imzalanacak

ICCI 2015, 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı kapsamında, B2B etkinliği ile yeni iş ortaklıklarının kurulması ve anlaşmaların imzalanması sağlanacaktır.

 

Yenilenebilir Enerji, Kojenerasyon, Elektrik Üretimi ve Ticareti, Elektrik İletim Sistemleri,Enerji Tesislerinde Bakım, Onarım ve Servis Hizmetleri, Çevre Teknolojileri,Enerji Verimliliği, Lojistik ve IT Teknolojileri gibi farklı ürün gruplarındaki firmaların katılacağı ICCI 2015, IFM’nin tüm alanlarında gerçekleştirilecektir.

ICCI 2015

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com