Connect with us

Genel

‘Türkiye’nin lider tedarikçisi olmaya devam edeceğiz’

Yayın Tarihi:

-

IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Şirket Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dağlı: ‘Mekanik Tesisat ve Endüstriyel Proses Ekipmanları Pazarında Türkiye’nin Lider Tedarikçisi Olmaya Devam Edeceğiz’

 Murat Dağlı- IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı

Bu sene sektördeki 20. Yılınız, Neler söylemek istersiniz?

IŞIK Teknoloji olarak yaptığımız her seçimde dürüstlük, bilgi ve fayda sağlamaya adanmışlık vardır. Bu sayede yirmi seneyi aşkın süredir Türkiye’nin mekanik tesisat ve endüstriyel proses ekipmanları alanındaki lider distribütörleri arasındayız.

 

Geçmişimizin bize öğrettiği şeylerden biri de uzun süreli iş yapmanın anahtarının uzun süreli ilişkiler kurmak olduğudur. Varlığımızı yenilikçi ve lider markalı ürünler ile genişletirken, hizmet hızımızı ve kalitemizi arttırırken, şunu daima birinci değerimiz olarak koruduk; güven inşa etmek günü gününe yapılan kişisel bir emektir. Bu bizim için kurulduğumuz ilk günden bu yana hiç değişmedi.

 

Doğru seçimleri yaparak, doğru çözümleri buluyoruz. Geçmişimizi bu şekilde oluşturduk. Geleceğimize de bu şekilde yön vereceğiz.

 

Ürün yelpazenizden ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

IŞIK Teknolojik Tesisat Sistemleri Ticaret A.Ş. olarak 1997 yılından bu yana tesisat sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 1997 yılında WILO Pompa ve Hidrofor Sistemlerinin kardeş kuruluşu olarak başladığımız yolculuğumuza, 1998 senesinde AQUAMATCH Su ve Atık Su Arıtma sistemlerini de dahil ederek sürekli artan bir büyüme grafiği ile bugün sektörünün lider firmalarından biri konumuna geldik. Wilo ve Aquamatch’e 2014 senesinde VICTAULIC Boru Bağlantı Çözümleri ‘nin HVAC alanında münhasır distribütörlüğünü ekledik. IŞIK Teknoloji olarak ayrıca, TANPERA, FRESE, SENSUS, KESSEL, GESTRA ve BELIMO markalarının yetkili satıcısıyız.

 

 

Fotoğraf Açıklama: WILO Stratos PICO

 

Firmamız kendi bünyesinde satış, proje ve lojistik hizmetler için 20 kişilik bir mühendis ve teknik eleman kadrosuna sahip olmakla birlikte, WILO A.Ş. ‘nin 50 kişilik ve AQUAMATCH A.Ş. ‘nin 80 kişilik uzman kadrosunu da müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. IŞIK Teknoloji olarak satış öncesi danışmanlıkla başlayıp, satış sonrası süpervizörlük, servis ve işletmeye alma olmak üzere müşterilerimize projelerinin her basamağında hızlı ve eksiksiz olarak hizmet sağlıyoruz.

 

 WILO Yonos MAXO

 

Hizmetlerimiz , 

– Pompa ve Hidrofor Sistemlerinin Seçimi

– Su ve Atık Su Arıtma Sistemlerinin Dizaynı

– Pompa ve Arıtma sistemlerine ait projelerin ve şartnamelerin hazırlanması

– Isıtma soğutma sistemlerinde (HVAC) yivli bağlantı uygulamaları

– Layout ve P&ID hazırlanması

– Satışı yapılan ekipmanlara ait süpervizörlük hizmetinin verilmesi

– Montajı yapılan cihazların yetkili servisimizce devreye aldırılması

 

WILO DRAINLIFT CON

2016 senesini nasıl değerlendiriyorsunuz? 2017 hedefleriniz nelerdir?

2016 büyük projelere imza attık. Türkiye’nin örnek projeleri arasında yer alan Ağaoğlu 1453, Acıbadem Altunizade, EMAAR, Skyland, Watergarden gibi projelerinin tedarikçisiyiz. Söz konusu olan projelere desteğimiz satış sonrası da halen devam etmekte.

 

2016 aynı zamanda ekibimizi genişlettiğimiz bir sene oldu. Satışını yaptığımız sekiz markamızın artan satışları doğrultusunda hizmet hızımız ve kalitemizi korumak ve dahası arttırmak için alanında uzman mühendis arkadaşları bünyemize dahil ettik.

 

2017’de de iş ortaklarımıza en doğru çözümleri sunmak için teknolojinin yeniliklerini takip ederek ürün portföyümüzü doğru ürünlerle genişletmeye odaklanacağız.

 

Halihazırda satışını yaptığımız markalarımız ile de büyük projelerdeki tedarikçi olmaya devam edeceğiz. Buna ek olarak bu sene perakende pazarına odağımızı koyuyoruz. Uzun dönemli yeni müşteriler kazanmak hedefindeyiz.

 

2017’deki odak alanlarımızdan biri personelimiz. Geçtiğimiz senelerden farklı olarak eğitim ve kişisel gelişim alanlarında personelimize bir program uygulamaya başladık.

 

Kurumsal kimliğimizi güçlendiriyoruz. 20. yılımız ile birlikte web sitemizi ve diğer iletişim kanallarımızı yeniledik. Hedefimiz müşterilerimize hizmet hızımızı arttırmak.

 

Bunun yanında, çeşitli fuarlara katılımımız olacak. Bunun haberlerini web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Mekanik tesisat sektörünün gidişatını ve gelecek vizyonunu değerlendirir misiniz?

İnşaat sektöründeki büyüme trendi, kentsel dönüşüm projelerindeki artış, enerji verimliliğinin giderek önem kazanması, yeni binaların enerji verimli sistemler ile yapı ruhsatı alma şartı ve sistem yenileme ya da değiştirme zorunlulukları, değişim pazarının giderek artması, yeni yönetmeliklerle yenilenebilir ekipman kullanımının teşvik edilmesi mekanik tesisat sektörü için büyük fırsatlardır.

 

Bunun yanı sıra, önemli fırsatlardan birisi de yurt dışında iş yapan Türk İnşaat Müteahhitleridir. Son senelerde iş hacimlerinde ciddi artışlar olan Türk müteahhitleri, Çin’in ardından dünyada ikinci sıraya yerleşmişlerdir. Türk müteahhitlerinin yurtdışında yaptıkları inşaatların mekanik tesisat sistemlerinin Türkiye merkezli firmalar tarafından sağlanması her iki tarafa da avantajlar sunmaktadır.  Firmaların birbirlerini tanımaları işin başarısında büyük rol oynamaktadır.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Işık Teknoloji’yi sektördeki diğer tedarikçi firmalardan ayıran en önemli özellik kurulduğumuz seneden bu yana bizimle çalışan iş ortaklarımız ile halen yan yana yolumuza devam etmemizdir.

 

İşimiz, son teknolojileri takip etmek, uygun ürünleri ve çözümleri Türkiye pazarına taşımak ve ileri teknoloji ile üretilmiş malzemeler ile müşterilerimizin çeşitli sektörlerdeki projelerinin teknik, ekonomik ve çevresel ihtiyaçlarına alternatifli çözümler sunmaktır.

 

Projelendirme esnasında başlayan çalışmalarımız üretim tesislerinin kapasitesini arttırmak, enerji ekonomisini de dikkate alarak mümkün olduğunca ilk yatırım maliyeti düşük sistemlerin kurulması konusunda müşterilerimize gerekli her türlü desteği sağlamayı kapsamaktadır.

 

Sadece yeni kurulmakta olan işletmelerin değil, uzun yıllardır faaliyette olan tesislerin ve binaların modernizasyonu esnasında da enerji ekonomisini düşünerek gerekli mühendislik desteğini siz değerli müşterilerimize sağlamak başlıca amacımızdır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com