Connect with us

Genel

Ünlü fütürist Rohit Talwar’dan Türkiye mesajı

Yayın Tarihi:

-

Talwar: “Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olabilirsiniz”

Independent gazetesinin dünyanın en iyi 10 fütüristinden biri olarak tanımladığı Rohit Talwar, TET Ar-Ge Proje Baharı Ödül Töreni’nde konuşma yapmak üzere Türkiye’deydi. Gittiği ülkelerde ekonomik gelişmelerin yanı sıra insanları, kültürleri ve teknolojideki gelişmelerin yansımalarını gözlemleyen Talwar, her yıl 20-25 ülkeye ziyaret gerçekleştiriyor. Türkiye’ye dair izlenimlerini de aktaran Rohit Talwar, “Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olacağınıza inanıyorum” mesajı verdi. 

İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği (TET) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen TET Ar-Ge Proje Pazarı Ödül Töreni’nde, “Gelecek Teknolojiler ve Gelişmekte Olan Ülkelerde İnovasyon” konulu bir konuşma yapan Rohit Talwar Ar-Ge Proje Pazarı boyunca samimi ve sıcak tavırları ile katılımcıların büyük ilgisini çekti. 80 projenin sergilendiği etkinliği de gezerek proje sahiplerinden bilgi alan Rohit Talwar, gelecekte mobil teknolojilerin önem kazanacağını vurguladı.
TET-AR-GE Proje Pazari Rohit Talwar Konusma Yaparken-4_421x280

Ünlü fütürist Rohit Talwar, TET Ar-Ge Proje Pazarı ödül törenindeki sunumunda Türkiye ekonomisi ve 2023 hedeflerine yönelik analizlerine de yer verdi. İnovasyon kültürünün yaratılmasına vurgu yapan Talwar, Türkiye’nin büyük hedefleri olduğunu ve bu hedefleri gerçekleştirebilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi. Talwar’ın Türkiye’nin ekonomik gelişme kadar sağlık ve temel eğitim konusuna da odaklanması gerektiğine yönelik sözleri de önemliydi.

25 yıl önce Singapur ya da Güney Kore’den kimse söz etmezken şimdi Singapur’un dünya lideri olduğunu söyleyen Talwar’ın Türkiye ve Singapur karşılaştırması ilgi çekti. Asya’nın yükselişine de dikkat çeken Talwar, gelecek 40 yılda Asya’nın tek başına Avrupa ve Kuzey Amerika’dan daha fazla büyüyeceğini belirtti.

Dünyaca ünlü fütürist Rohit Talwar, konuşması sonrası Türkiye’ye özel bir mesaj da verdi ve şunları söyledi: “Türkiye çok heyecan verici bir ülke… Özellikle son 20 yılda çok iyi bir gelişme gösterdi. Gelişmesinin bir sonraki aşaması inovasyon kültürünün yaratılması ve binlerce yeni fikrin teşvik edilmesi olacak. Küçük şirketlerle orta ve büyük ölçekli şirketler arasında işbirliğinin yaratılması önemli. Büyük şirketler inovasyonda hızlı adımlar atabiliyorlar ancak daha dinamik ve esnek yapıları olan küçük ve orta ölçekli firmalarla işbirliğine gitmeleri sağlanmalı. Baktığınız zaman Türkiye, Ar-Ge kabiliyetini geliştirme imkânına sahip.  Çok önemli bir nokta da şu ki, bölgesinde en büyük ve güçlü ülkelerden biri olan Türkiye, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri de olabilir, bu hedefini başarabilir. Dünyanın geri kalanı da Türkiye’nin ve Türk insanın bunu yapabileceğine inanıyor.”

Aynı zamanda “Designing Your Future” isimli kitabın yazarı da olan Talwar, konuşmasının ardından isteyenler için kitabını imzaladı.

Bu haber Güç Aktarım dergisinin 11. sayısında yayınlanmıştır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com