Connect with us

Genel

Üretime güç katan fuarlar Tüyap Bursa’da

Yayın Tarihi:

-

 

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) desteği, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) işbirliği ile hazırlanan Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı 12. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, Bursa Elektrik Teknisyenleri Odası desteği ile hazırlanan BELEX 2013 Bursa 11. Uluslararası Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 50. Komite işbirliği ile hazırlanan Bursa 4. Hırdavat Ve İş Güvenliği Fuarı 2013, Bursa Sac İşleme Teknolojileri 2013 5. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı, Uluslararası Patent Birliği (UPB) işbirliğinde, T.C. Bursa Valiliği, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği ( BUSİAD), Türk Patent Enstitüsü desteğinde hazırlanan İCAT 2013 Yeni Fikirler Yeni Buluşlar Fuarı ile BORUTEK 2013 Boru ve Boru İşleme Teknolojileri Fuarı, eş zamanlı olarak, 5 – 8 Aralık 2013 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

 

Ersözlü; “Eş zamanlı hazırlanan fuarlar, üretim teknolojilerinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor”

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; ” Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 344 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla hazırlanan eş zamanlı Fuarlar yurtiçi ve yurtdışından 31 ülkeden 32.787 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve üretim teknolojilerinin geldiği son noktayı gözler önüne sermiştir. Bu yıl 4 ayrı salon ve fuaye olmak üzere toplam 30.000 m2 alanda ziyaret açılacak fuarlar 35.000 ziyaretçi hedeflemekte, metal işleme, sac işleme, elektrik, elektronik, otomasyon, hırdavat ve iş güvenliği, boru ve boru işleme teknolojileri konularındaki lider üretici ve ihracatçı firmalar ile yurtiçi ve yurtdışından gelecek profesyonellerin iş bağlantıları kurmalarına olanak sağlayarak üretime güç katmaya devam edecektir.

İmalat sanayinin geldiği son noktayı gözler önüne seren, lider firmalarını aynı çatı altında buluşturan, ülkenin ve bölgesinin en kapsamlı buluşması olarak sektörlerinde büyük iş imkânları yaratan Fuarlarda, her türlü üretim aşamasında ihtiyaç duyulan; sac işleme makinesinden cnc tezgâhlara, elektrik, elektronik ve aydınlatmadan iş güvenliğine, hırdavattan boru işleme teknolojilerine kadar geniş bir alanda kullanılan tüm ürünler bir arada sergilenecektir.”  dedi.

bursametalisleme

Ersözlü; “Fuarlar; yurtdışından davetli heyetleri ile katılımcı firmaları buluşturacak”

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü; “Makine Yapan makinelerin fuarları olma özelliği ile eş zamanlı hazırlanarak büyük bir sinerji yaratacak Fuarlar, yapılan etkin tanıtımlar ile Almanya, Azerbaycan, Bosna – Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Filistin, Hindistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İsveç, İtalya, Karadağ, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Slovakya, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan davetli iş adamlarını, yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu Adana, Adapazarı, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Samsun ve Trabzon başta olmak üzere birçok ilden iş adamlarını endüstri zirvesinde ağırlayacak. “dedi.

4 ayrı salon ve fuaye alanından oluşan toplam 30 bin m² kapalı alanda düzenlenecek olan fuarlarımızda; Salon 1 ve 3’te sac işleme teknolojileri, boru, profil işleme makineleri, Salon 2’de metal işleme makineleri, CNC tezgâhları, Salon 4’te el aletleri, teknik hırdavat, bağlantı elemanları, iş güvenliği, depolama ve raf sistemleri, Fuaye alanında ise elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma, imalat sanayinde kullanılan makine ve yan sanayileri ile ilgili firmalar yer alacaktır.

Metal işleme makineleri ve CNC tezgâhları başta otomotiv yan sanayi olmak üzere genel makine sanayinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde üretimin lokomotifi, ihracatın ikinci büyük şehri olan; tarım, gıda, otomotiv, tekstil, metal sektörlerinde büyük işgücüne sahip Bursa’da düzenlenecek Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda sektörün en önemli üretici ve ihracatçı firmaları, yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, teknolojide ulaşılan son nokta topluca sunulacaktır.

Belex Fuarı’nda endüstriyel potansiyeli yüksek olan Bursa ve çevresinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve iletişim sektörlerindeki son yenilik ve teknolojiler sergilenecektir.

Sac, boru, profil işleme teknolojileri üretiminde Türkiye’de lider, dünyada sayılı şehirler arasında bulunan Bursa’da dördüncü kez organize edilecek Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, ülkemizde konusunda ihtisaslaşmış tek fuar olma özelliği taşımaktadır.

Üretim merkezi Bursa’da dördüncü kez düzenlenecek olan Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı, makine sanayinde ve her geçen gün önemi daha da artan iş güvenliği sektöründe kullanılan, en son teknoloji ile üretilen tüm malzemelerin bir arada bulunacağı bir platform oluşturacaktır. Söz konusu sektörlerin önde gelen üretici ve ihracatçı firmaları, fuar süresince profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, sektörlerin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Borutek Fuarı, eş zamanlı diğer fuarlar ile birlikte makine sektörünün gücünü gözler önüne serecektir.

Söz konusu fuarlarımız ile eş zamanlı olarak fuaye alanında hazırlanan İCAT 2013, Yeni Fikirler, Yeni Buluşlar Fuarı patent bilincini uyandırmak, bu konuda farkındalık yaratmak, “Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım” alanlarında tescili olan firmaları ve ürünleri fuarda sergilemek amaçlanmaktadır.

Fuarların düzenlenme zamanı içerisinde ve 7 Aralık tarihlerinde, (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından “Makine İmalat Teknolojileri Kongresi” organize edilmektedir. Makine imalat sektörünün gelişimi ve yaşayan sorunların tespit edilmesi, olası çözüm önerilerinin oluşturulması ve kamuoyu ile paylaşılması amacı ile düzenlenen kongre; Türkiye’de makine imalat sektöründe çalışanları üye, uzman ve yöneticiler ile kamu ve özel sektör temsilcileri ve bilim insanlarını bir araya getirecektir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com