Connect with us

Genel

Gleason, Saikuni Machinery’i satin aldi

Yayın Tarihi:

-

Bugün Gleason firması Niigata City, Japonya’da bulunan Saikuni Machinery Co., Ltd. firmasını satın aldığını açıkladı.  Saikuni, dişli kesici takımları bileme ekipmanları, kesici takımları ölçme ekipmanları, kremayer dişli üretim makinaları ve diğer metal işleme ekipmanları üretiminde dünyanın önde gelen firmalarından biridir. Saikuni Gleason BPG – Bıçak Profili Bileme Makinası da dahil olmak üzere Japonya ve tüm dünyada satılmak üzere bazı Gleason ürünlerinin üretimini yapmış olup, Gleason da bazı Saikuni ürünlerinin satışında Saikuni ile beraber çalışmıştır.

Gleason

John J. Perrotti, Gleason CEO’su yaptığı açıklamada  “Saikuni ile 1997’den beri süre gelen stratejik ortaklığımız sonucunda Japonya pazarının önemi ve Japon müşterilerimizin de katkısıyla bu satın alma Japonya’da ve çevresinde etkili bir biçimde yerel çözüm üretmemizde ve destek sağlamamızdaki becerimizi güçlendirecektir.” şeklinde konuştu.

Gleason, yan kuruluşu Gleason Asia Co., Ltd. ile Tokyo, Nagoya ve Osaka’da satış ve servis hizmetleriyle uzun süredir Japon pazarında varlığını sürdürmektedir. Gleason , Saikuni faaliyetlerini aynı yönetim kadrosu ve 25 çalışanıyla Gleason-Saikuni Co., Ltd. adı altında devam ettirecektir.

Gleason Firmasının misyonu, küresel müşteri tabanında, Dişli Üretiminde Tek Çözüm sağlayıcısı olmaktır. Gleason dişli üretim tezgahları ve ilgili ekipmanların geliştirilmesi, üretimi ve satışı konusunda bir dünya lideridir. Şirketin ürünleri, otomotiv, kamyon, uçak, tarım, madencilik, rüzgar enerjisi, inşaat, elektrik el aletleri ve denizcilik endüstrisi ve çeşitli endüstriyel ekipman pazarlarında kullanılmaktadır.  Gleason Firmasının Amerika’da Rochester, New York; Rockford, Illinois; Dayton, Ohio; Almanya’da Münih ve Ludwigsburg; İsviçre’de Studen; Hindistan’da Bangalore ve Çin’de Suzhou’da imalat operasyonları, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgesinde satış ve servis ofisleri bulunmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com