Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Gleason dişli çözümleri seminerine 30 ülkeden 600 ziyaretçi katıldı

Yayın Tarihi:

-

 

Gleason firması 1-3 Nisan 2014 tarihlerinde Gleason-Pfauter Ludwigsburg/Almanya fabrikasında Dişli Çözümleri Semineri gerçekleştirdi. Üç gün süren ve 30 ülkeden 600’e yakın ziyaretçinin katıldığı seminerde dişli üretimi teknolojisinde gelinen son nokta ürünler ve dişli endüstrisi uzmanları ve akademisyenleri tarafından hazırlanan sektördeki gelişmeleri anlatan sunumlar gösterildi.

 

Gösterimde bulunan yeni tezgâh gelişmeleri arasında dünyada ilk defa gösterime çıkan Gleason Genesis® 200GX çift milli salyangoz taşlı taşlama tezgâhı, Gleason Genesis® 210HCD çift yükleme istasyonlu ve entegre çapak alma ve pah kırma üniteli dişli azdırma tezgâhı ve kuru kesimle ile dakikada 3000 strok yapabilen Gleason 100S küçük dişli planyalama tezgâhı vardı. Aynı zamanda yeni bir üretim prosesi olan Power Skiving, Gleason’ın kendi yazılımı olan GAMA ölçüm programıyla tezgaha entegre dişli ölçüm sistemi, Phoenix® 280G konik dişli taşlama tezgâhı ve en modern dişli ölçüm tezgâhı olan 300GMS tezgâhı da sergilenen tezgâhlar arasındaydı. Dişli sektörünün en kapsamlı kesici takım ve tutucularıyla beraber toplamda 15’den fazla üretim tezgâhı gerçek kesimler yapılarak ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Gleason’ın tamamlayıcı ürün ve prosesleri olarak servis ve destek birimi de tezgâh yenileme ve tekrar inşa etme, eğitim ve servis programları gibi çeşitli konularda bilgiler sundu.

Seminerde, Gleason ile partner olarak çalışan firmalar da gösterimde bulundular. Bunlar arasında yazılım sağlayıcılar, ısıl işlem fırını üreticileri, kesici takım kaplama ve tezgâh çözümleri sunan firmalar yer aldı.

Aynı zamanda bu seminerde ilk defa 4. endüstriyel devrim olarak nitelendirilen, geleceğin dijital üretim mimarisini vizyon olarak edinen Gleason’ın bu konudaki çalışması olan “Gleason 4.0” tanıtıldı. Bu konu ziyaretçiler tarafından dişli tasarımı ve üretiminde bir sonraki büyük adım olarak çok ilgi gördü.

Gleason firması CEO’su John J. Perrotti yaptığı açıklamada, “Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu seminer her sene müşterilerimiz tarafından daha büyük ilgi görerek büyümekte, Gleason Dişli Çözümleri semineri dünyada dişli konusunda en kapsamlı eğitim ve tanıtım organizasyonu olarak yerini almıştır” diye konuştu. Bir sonraki Gleason Dişli Çözümleri seminerinin 2015 yılında firmanın ana merkezi olan, Rochester, New York’da bulunan Gleason Works fabrikasında yapılması planlanmaktadır. Gleason 2015’de 150. yılını kutlayacaktır.

Gleason Firmasının misyonu, küresel müşteri tabanında, Dişli Üretiminde Tek Çözüm sağlayıcısı olmaktır. Gleason dişli üretim tezgâhları ve ilgili ekipmanların geliştirilmesi, üretimi ve satışı konusunda bir dünya lideridir. Şirketin ürünleri, otomotiv, kamyon, uçak, tarım, madencilik, rüzgâr enerjisi, inşaat, elektrik el aletleri ve denizcilik endüstrisi ve çeşitli endüstriyel ekipman pazarlarında kullanılmaktadır.  Gleason Firmasının Amerika’da Rochester, New York; Rockford, Illinois; Dayton, Ohio; Almanya’da Münih ve Ludwigsburg; İsviçre’de Studen; Hindistan’da Bangalore ve Çin’de Suzhou’da imalat operasyonları, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgesinde satış ve servis ofisleri bulunmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com