Connect with us

Vibrasyon Motorları

Vibrasyon motorunun aranan markası AVİBRO, birçok kıtada devam eden projeleriyle büyüyor

Published

on

Vibrasyon motoru ve salınım elemanları imalatında 30 yılı aşan tecrübesiyle sektörün aranan markaları arasında yer alan AVİBRO, ürünlerini birçok ülkeye ihraç ediyor. 2022 yılında satışlarının içindeki ihracat payını %40’a çıkarmayı planlayan AVİBRO, vibrasyon motoru ve salınım elemanları sektöründe Türkiye’yi dünya pazarı haline getirmeyi hedefliyor.

30 yıllık sektörel tecrübesiyle 2019 yılında kurulan AVİBRO, 3.000 metrekare kapalı, 2.500 metrekare açık alana sahip fabrikasında vibrasyon motoru ve salınım elemanları üretimi gerçekleştiriyor. Türkiye’de ve dünyada ürün kalitesi, tasarım, sağlamlık ve gücü ile pazarda doğru, hızlı, güçlü bir marka olarak yerini alan AVİBRO, vibrasyon motorları ve salınım elemanlarında standartları değiştirecek AR-GE çalışmaları ve yenilikçi ürün tasarımlarıyla, sektörüne öncülük ediyor. Kısa sürede sektöründe önemli başarılara imza atan AVİBRO’nun ürünleri, Türkiye’deki hemen hemen bütün metro, otoyol, hızlı tren projelerinde ve birçok prefabrik yapıların beton eleman üretiminde yer alıyor.

Üretiminin yüzde 70’ini iç pazara satan AVİBRO, yüzde 30’unu ise; Arjantin, Şili, İspanya, İtalya, İngiltere, Polonya, Ukrayna, Özbekistan, İran, Irak, Suriye, Sudan, Cezayir, Avusturalya, İsrail, Mısır ve Myanmar gibi dünyanın farklı kıtalarında yer alan birçok ülkeye ihraç ediyor. 2022 yılında satışlarındaki ihracat payını %40’a çıkarmayı hedefleyen ve İsrail, Avusturya, Hindistan, Singapur ve Karadağ gibi ülkelerde projeleri devam eden AVİBRO; vibrasyon motoru ve salınım elemanları üretiminde dünya pazarı olan İtalya’nın yerine Türkiye’yi lider haline getirme amacıyla çalışıyor. 

Vibrasyon motorları üretimini iki farklı ana grupta ve alt sektörlerde gerçekleştiren AVİBRO, endüstriyel makine imalatçıları sektöründe; un, irmik ve makarna makineleri, yaş ve kuru gıda gibi bakliyat makineleri, ambalaj ve dolum makineleri, beton parke makineleri ve silo boşaltma sistemleri, asfalt plentleri, madencilik ve kırma eleme sistemleri, beton santral sistemleri, demir-döküm makine sistemleri ve geri dönüşüm makineleri başta olmak üzere daha birçok sektöre çözüm sunuyor. Firma inşaat sektöründe ise; metro tünel inşaatları, otoyol tünel inşaatları, köprü ve viyadük inşaatları

, stadyum inşaatları, beton silo inşaatları ve havalimanı inşaatlarında çelik beton kalıpları ile prefabrik sektörü sanayi depoları ve fabrika binaları imalatında beton kalıpları için vibrasyon motorları ve salınım elemanları üretiyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Vibrasyon Motorları

Avibro, vibrasyon motorundaki üretim başarısını Ruost salınım elemanlarıyla tekrarlıyor

Published

on

By

[voiserPlayer]

Vibrasyon motoru üretiminin yanı sıra Ruost salınım elemanı imalatı da yaparak, vibrasyon teknolojisini salınım teknolojisiyle birleştiren bir imalat fabrikası olan Avibro Vibrasyon Motorları, uzman mühendisleriyle birlikte salınım elemanı üretiminde de vibrasyon motorundaki imalat başarısını tekrarlıyor.

Çelik döküm profil veya çubukların özel alaşımlı kauçuklarla birleşmesinden oluşan salınım elemanı teknolojisi, nihai haliyle endüstriyel ekipmanlara muhteşem çözümler sunan ileri teknolojik bir ekipmandan oluşuyor.

Klasik uygulamalarda kullanılan kauçuk takoz ve yaylar ile ulaşılamayan yüksek salınım seviyelerinde çalışma ihtiyacı olan elek besleyicilerde, Ruost salınım elemanları mükemmel çözümler sunuyor.

Makinelerde gerek tasarıma güç katmak gerekse makinenin kalitesini artırmak, ömrünü uzatmak, kullanıcılara yansıyabilecek ses ve titreşim problemlerini ortadan kaldırmak, santrifüjün oluşturduğu kalkma ve durma esnalarında çalkalama hareketlerini minimuma indirmek amacıyla, tasarım esnasında aklın üretebileceği inovasyonel çözümler sağlayan bu teknoloji; zincir, kayış gerdirme, bant sıyırıcı aparatları gibi makine imalatçıları için basit çözümler sunuyor.

Salınım elemanları bunların yanı sıra; makinelerde salınımın veya gerdirmenin gerekli olduğu yerlerde, yön değiştirme veya çok katlı eleklerde titreşimin değişik frekanslarla eleğe aktarılması veya zemine aktarılmaması gereken yerlerde, oyun park sistemlerinde, kompresörlerde, tartı sistemlerinde ve akla gelebilecek daha birçok endüstriyel tesiste kullanılabiliyor.

Avibro‘nun uzun yıllara dayanan bilgi ve tecrübesiyle sunduğu yenilikçi yüksek mühendislik ürünü Ruost salınım elemanları, firmanın her biri alanında uzman olan mühendis kadrosu tarafından tasarlanıyor ve üretiliyor. Ruost salınım elemanlarının gerdirme ekipmanları ve otomatik motor sehpaları %100 yerli imalattan oluşuyor.

Makinelerde aktarma kayışlarının ömrünü 5 kat uzatan Ruost elektrik motor sehpaları, şaft kırılması rulman arızaları gibi plansız duruşları önlüyor, imalatçı dostu yapısıyla torsiyonel problemlere tam çözüm sağlıyor. Tüm Ruost ürünleri uzun ömürlü yapılarıyla öne çıkıyor. Metal metale temasın olmaması, yanal hareketlere izin vermemesi en büyük özelliği olan ürün; bu sayede titreşim enerjisinin tümünü istenen doğrultuda iletiyor.

Her gün yeni bir hizmet seçeneğiyle müşterilerinin karşısına çıkan Avibro Vibrasyon Motorları, bu özelliğiyle hem endüstriyi hem de kullanıcılarını geliştirmeyi sürdürüyor.

Continue Reading

Vibrasyon Motorları

Yüksek mühendislikle buluşan teknoloji: Avibro Vibrasyon Motorları

Published

on

By

Vibrasyon motorları (titreşim motorları), elektrik enerjisi veya pnömatik (hava) enerjiyle çalışarak titreşim sağlayan bir motor çeşididir. Vibrasyon motorları, titreşim enerjisinin gerektiği tüm endüstriyel makinelerde; gıda, yem, un fabrikalarında; inşaat sektöründe metro, otoyol, hidroelektrik santrallerinin cebri su tünellerinde; beton prefabrik eleman üreten çelik, ahşap, beton kalıplarında; madencilikte; asfalt plentleri ve beton santrallerindeki konkasör makinelerinde; kum susuzlandırma makinelerinde; geri dönüşüm tesislerinde; un, yem, çimento ve benzeri çelik silolarda; elekler, besleyiciler, vibrasyonlu boşaltma kanalları, sıkıştırma, akıtma, yürütme, ayrıştırma, yerleştirme işlemleri için kullanılmaktadır.

Vibro, vibro motor, vibrasyon motoru, vibratör motoru, titreşim motoru veya sarsak motoru olarak da isimlendirilen vibrasyon motorları, enerji verilen motorun rotorunun dönmesiyle, rotor miline sabitlenen eksantrik ağırlıkları sayesinde titreşim enerjisi üretir.

Doğrusal titreşim

Vibrasyon motorlarıyla doğrusal titreşim elde etmek için; aynı marka, model (elektrik, mekanik ve kilogram santrifüj) ve güce sahip 2 adet vibrasyon motorunun eşit düzlemde, aynı eksende olacak şekilde montajının yapılması gerekir. 2 vibrasyon motoru birbirlerine zıt yönde çalıştırıldığında, vibrasyon plakasına dik açıda ileri- geri (var- gel) yönünde titreşim enerjisi elde edilir.

Doğrusal titreşimle çalışacak makinelerin ağırlık merkezleri belirlenmeli ve vibrasyon motorları bu merkeze monte edilmelidir. 2 adet vibrasyon motorunun ürettiği doğrusal açı ile makinenin ağırlık merkezinden geçen kuvvet hattı üzerindeki birleşme açısına dikkat edilmesi gerekir.

Dairesel titreşim

Vibrasyon motorlarıyla (titreşim motorlarıyla) dairesel titreşim elde etmek için; titreşimli makinenin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilmeli ve sistemin ağırlık merkezine monte edilmelidir. Böylece 360 derecelik tam dairesel titreşim enerjisi elde edilir.

Eliptik titreşim

Vibrasyon motorlarıyla eliptik titreşim elde etmek için; titreşimli makinenin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilerek, montaj noktası titreşimli makinenin ağırlık merkezinin dışına monte edilmesi gerekir. Böylece elips titreşim enerjisi elde edilir.

Avibro Vibrasyon Motorları, teknolojinin yüksek mühendislik ile buluşmasıyla oluşmuş olan bir markadan da öte, müşterileri için çözüm önerileri sunan bir marka halini almıştır. Bugün ülkemizin her ilinde, dünyada da birçok ülkede var olan bayi ağımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et