Connect with us

Elektrik Motorları

WAT Motor’un İzmir’deki tedarik üssü GMA Gelişim Mühendislik

Yayın Tarihi:

-

GMA Gelişim Mühendislik yöneticileri Murat Arlı ile bir söyleşi gerçekleştirdik. WAT Motor’un İzmir merkezli tedarik merkezi olan GMA’yı yakından tanıma fırsatı bulduğumuz söyleşimizde, elektrik motoru seçiminde dikkat edilecek hususlara ilişkin de bir mühendisin gözünden değerlendirmeler dinledik.

Firmanız ve ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

GMA Gelişim Mühendislik, 2000 yılında öncelikle İzmir ile yakın çevresindeki sanayi ve üretim camiasında WAT marka elektrik motorlarına yönelik talep ve hizmet beklentilerini yerinden karşılamak üzere kurulmuştur. 

Firmamız, makine mühendisliği kökenli üç ortaklı limited şirket yapısındadır. Bünyemizde ürün tanıtım, pazarlama, sevkiyat ve teknik destek hizmetleri müşteri odaklı olarak özenle gerçekleştirilmektedir. Geçen zaman içindeki gelişimle birlikte ürün gamımızda bulunan elektrik motorlarının yanında çeşitli markalarda redüktörler, motor sürücüleri, vibrasyon motorları, havalandırma fanları ve pompa gibi teknik ekipmanlar ile planlamadan başlayarak teminine kadar olan süreçlerde müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

WAT Motor’la iş otaklığınız hakkında neler söylersiniz?

Koç Holding bünyesindeki Arçelik camiasına bizler Murat Arlı, Cem Bozkurt ve Ali Aydın, 1990’lı yılların başında mühendis olarak katıldık ve 2000 yılında ayrılarak şu anki işimizi kurduk. Ayrılmamız Arçelik’ten uzaklaşmak değil aksine eski bir çalışanın yeni bir iş partneri olarak Arçelik’in yanında olması anlamındadır. Bu durum bizlere aynı bilinç ve heyecanı taşıyarak, bunu müşterilerimize sahada hizmet olarak yansıtmamıza olanak sağlamıştır.

Ağırlıklı olarak çözüm sunduğunuz sektörler hangileridir?

Elektrik motorları olarak ürünlerimiz, içinde dairesel dönme hareketi bulunduran ve enerji olarak elektrik enerjisi tüketen her türlü cihazda yer almaktadır. Pompalar, havalandırma fanları, asansör ve vinç uygulamaları, kompresörler, imalat makinaları gibi üretim sektörlerine çözüm sunmaktayız.

Satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ürünlerimize, WAT servis ve bakım prosedürlerine uygun olarak ve vaka özelinde ihtiyaç olması hâlinde WAT teknik servis personeli ile birlikte yerinde, anlık çözüm ve gerektiğinde fabrika dahilinde çözüm sunulmaktadır.

Elektrik motoru seçiminde nelere dikkat edilmelidir size göre?

Elektik motorlarının kendinden beklenen işlevi mekanik ve uzun süreli olarak yerine getirmesi, seçiminde ekonomik kaygıların yanında diğer teknik hususların gözetilmesi ile sağlanır. Bunlar doğru tercih edilmiş enerji verimlilik sınıflaması, çalışma ortamının fiziki koşulları, iklim koşulları, çalıştırma rejimi, motor koruma sınıfı, servis faktörü gibi hususlara yönelik hassasiyet; ilgili mühendislerin hesaplamalar sonucunda belirledikleri gerekli mekanik güç ve devir sayısı ve de elektriksel besleme değerleri kadar önemlidir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

WAT Motor markasını taşıyan ürünlerimiz yıllar içinde oluşturduğu güvenilir ve kaliteli ürün imajını haklı olarak değerli mühendislik gücüne dayandırmaktadır. Ürün kalitesi yanındaki temin ve tedarik güvenirliğinin WAT şirket politikası olması bizlerin bayi olarak işlerimizi kolaylaştırmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com