Connect with us

Etkinlikler

WIN Eurasia 2018 imalat sanayiinin gövde gösterisine sahne oldu

Yayın Tarihi:

-

Uluslararası WIN Eurasia 2018 Fuarı 15-18 Mart tarihleri arasında rekor uluslararası ziyaretçi akını ile gerçekleştirildi. Bu yıl yirmi beşincisi gerçekleştirilen fuar, 34,615 metrekarelik alanda 22 ülkeden 1.800’ün üzerinde katılımcı firmayı, Türkiye dahil 146 ülkeden 75.368 ziyaretçi ile buluşturdu. 4 gün süren WIN 2018’e ilgi gösteren yabancı ülke vatandaşları arasındaysa İranlılar, Ukraynalılar, Almanlar, Bulgarlar, Suudi Arabistanlılar, Lübnanlılar, Cezayirliler, Mısırlılar, Tunuslular, ve İtalyanlar yer aldı. Fuara ilgi gösteren kitle açısından dikkat çeken bir diğer nokta ise İngiltere, Polonya, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’den de yoğun bir katılımın olmasıydı. WIN Eurasia 2018’in her geçen sene büyümesi, imalat sanayii açısından olumlu bir parametre olarak değerlendirildi.

Bu yıl Endüstri 4.0 Konsepti çerçevesinde fuar bünyesinde gerçekleştirilen Endüstri 4.0 Festivali, Start-up ve Kariyer Günleri gibi özel etkinlikler, katılımcılardan büyük ilgi topladı. Üniversitelerin özel organizasyonlarla ilgi gösterdiği fuar, sektör temsilcileriyle geleceğin iş insanlarının bir araya gelmesine de vesile oldu.

25. Uluslararası WIN Eurasia 2018, 10 yıl aradan sonra yeniden Metalworking Eurasia, SurfaceTechnology Eurasia, Welding Eurasia, IAMD Eurasia, Electrotech Eurasia ve CeMAT Eurasia fuarlarını tek çatı altında buluşturdu. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine; otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara; hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm ekosistem, 10 yıl aradan sonra yeniden tek çatı altında bir araya geldi.

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel WIN Eurasia 2018 için şunları söyledi:

“25. Uluslararası WIN Eurasia ile Türkiye sanayii adına çok önemli bir buluşma gerçekleştirdik. Fuarda, Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Kuzey Amerika’dan Kuzey ve Güney Afrika’ya, CIS ülkelerinden Asya ülkelerine kadar bir önceki yıl gerçekleştirdiğimiz WIN fuarlarına oranla %51,2’lik yabancı ziyaretçi artışı ile 146 ülkeden 75.368 sektör profesyonelini, 4 gün boyunca, Türkiye’den, Çin’e, Almanya’dan, Hindistan’a, Kanada’dan Rusya’ya, İtalya’dan Japonya’ya, Yunanistan’dan Güney Kore’ye ve Hollanda’dan Tayvan’a 22 ülkeden katılımcı firma ile buluşturduk.  İstanbul’da düzenlediğimiz 25. Uluslararası “WIN Eurasia” Fuarında 30 ülkeden 500’ün üzerinde alım heyetini, Türk sanayicileriyle bir araya getirdik. Bunun yanı sıra Türkiye genelinden 39 şehirden 100’ün üzerinde otobüs seferi ile Anadolu’da yer alan sektörel alıcılara da fuarımızı ziyaret etmeleri noktasında hizmet verdik. WIN EURASIA bu yıl çeyrek asırlık başarısının yanı sıra, hayata geçirdiği ilkleri ile de çok önemliydi. Endüstri 4.0 odaklı özel alanlarıyla ilk defa Türkiye’nin en büyük 6 sanayii fuarını bir araya getirerek hem katılımcı hem de ziyaretçi tarafında yeni rekorlar kırdık. Ziyaretçilerimiz otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik ve katmanlı üretim gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme fırsatı buldu. 360 derece tüm imalat sanayi sektörünü tek çatı altında topladığımız “WIN EURASIA” 2018 ile Türkiye’nin sanayicileri de son teknoloji ürünlerini dünyaya tanıtarak yeni ticari anlaşmalara imza attılar.”

Endüstri 4.0’a özel vurgu

Endüstri 4.0 odaklı özel konseptiyle hayata geçirilen özel alanları ve yeni uygulamalarıyla dünya sanayi devleri son teknolojilerini göstermek için fuarda yarıştı. Uluslararası firmaların; robot, otomasyon teknolojisi, IT çözümleri ve yazılımların yanı sıra network platformlarını da sergilediği WIN EURASIA, 360 derece imalat sanayinin tüm bileşenlerini bir araya getirdi. Endüstri 4.0 konsepti ile organize edilen fuarda Türk sanayicilerin gerçekleştirdikleri iş birlikleri ile teknoloji yatırımları hız kazandı. WIN EURASIA ziyaretçileri otomasyon, dijitalleşme, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik ve katmanlı üretim gibi teknolojik gelişmeleri yakından deneyimleme imkânı buldu.

WIN EURASIA Fuarı Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Rusya, Polonya, İspanya, Japonya, Fransa ve Kanada gibi 22 ülkenin uluslararası katılımcılara ev sahipliği yaptı. Katılımcı firmalar bir yandan ürün ve hizmetlerine ilişkin yenilikleri tanıtırken bir yandan da ikili iş görüşmeleriyle yeni anlaşmalar sağladı. Almanya, İtalya, Güney Kore, Çin ve Tayvan ise ülke pavilyonları ile fuarda yer alırken Türk firmalarla yeni ortaklıklar kurma noktasında yeni anlaşmalar sağlandı. Türkiye genelinden de 39 ilden 100’ün üzerinde alım grupları fuarı özel olarak ziyaret ederek uluslararası firmalarla tanışma fırsatı elde etti.

Uluslararası WIN Eurasia Fuarı, gelecek yıl 14-17 Mart tarihleri arasında yine İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com