Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

Zincir Teknik’ten gıda ve tarım sanayine yönelik zincirler

Yayın Tarihi:

-

Sektöründe lider, Avrupa’da ve dünyada tanınan, saygın ve kuvvetli iş birlikleri olan, stratejik hedeflerine ulaşmış bir kurum olmayı amaçlayan Zincir Teknik, müşterilerinin beklentilerine, topluma ve çalışanlarına katma değer yaratarak, en iyi şekilde cevap vermeyi kendine misyon edinerek, zincir imalatına devam ediyor.

1-Zincir Nedir?

Zincir kayış ve kasnağa alternatif, çekme kuvvetleri aracılığı ile güç ileten güvenilir bir makine elemanıdır. Öncelikle güç iletimi ve iletim sistemleri için kullanılır. Zincirin fonksiyonu kayış kasnak gibi dönen ve döndüren çark arasında hareket ve güç iletimi yapmaktadır. Zincirler güç iletimi, yük kaldırma ve yük taşıma olmak üzere üç ana amaç için üretilmektedir. Ancak kullanım amacı, imalat yöntem ve kullanılan malzemeler bakımından beş türde sıralayabiliriz.

  1. Pik demirden döküm zincirler
  2. Çelik döküm zincirler
  3. Dövme çelik bakla zincirler
  4. Makaralı Çelik zincirler
  5. Plastik baklalı zincir

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com