Connect with us

Genel

55 yılı aşkın tecrübesi ile Kardeş Elektrik

Yayın Tarihi:

-

Üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra elektromekanik sektördeki birçok uluslararası saygın markanın da Türkiye mümessili olan Kardeş Elektrik, 55 yıllık tecrübesiyle sektöre sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler sunuyor.

Kardeş Elektrik, 1963 yılında Elektrik Mühendisi Ünal Kardeş tarafından kurulmuş ve bu faaliyet Kraus & Naimer’in Türkiye temsilcisi olarak 1968 yılına kadar sürmüştür. Aynı yıl imalata başlanılmış ve bu süreç 1974 yılında kurulan Kardeş Elektrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Sefaköy‘deki fabrikasında gelişerek günümüzdeki sanayici kimliğimizin temel taşlarını oluşturmuştur.

2017 Yılı itibarıyla Arnavutköy’deki son teknolojiye uygun hazırlanan yeni fabrikasına taşınarak geleceğe yönelik çalışmalarına hız veren firma, 11.000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasında, Kraus & Naimer pako şalterlerin ve Kardeş marka standart tip kablo pabuçlarının yanı sıra otomotiv sektöründe kullanılan kömür, kömür yuvaları ve marş otomatiği imalatları da yapıyor.

Kardeş Elektrik üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra elektromekanik sektördeki birçok uluslararası saygın markanın da Türkiye mümessilidir.

Kardeş Elektrik üretimleri:

 • Kraus & Naimer C- CA Serisi Pako Şalterler
 • Kardeş SKP Standat Tip Kablo Pabuçları
 • Mega Oto Kömürleri ve Kömür Yuvaları
 • Mega Marş Otomatikleri
 • Born Klemensler

Kardeş Elektrik Distribütörlükleri:

 • Kraus & Naimer: 20 – 315 A. KG Serisi Ana Kumanda ve Emniyet Şalterleri – Tamir Bakım Şalterleri / Avusturya
 • Hellermann Tyton: Kablo Bağları ve Aksesuarları / Almanya
 • Klauke: Bağlantı Elemanları ve El Aletleri / Almanya
 • Efen: NH sigortalı yük ayırıcıları/ Almanya
 • Iboco: Pano Tipi Kablo Kanalları ve Aksesuarları / İtalya
 • Schlegel: Kumanda Butonları, Sinyal Lambaları ve Acil Stop Butonları / Almanya

%100 yerli üretim sıkmalı kablo pabuçlar

Bağlantı uygulamalarında kablo seçimi kadar kablo aksesuarlarının da seçimi kritik bir öneme sahiptir. Kardeş Elektrik

, standart tip sıkmalı kablo pabuçları (SKP) ile bağlantılarınız için en iyi çözümü sunmaktadır.

Elektrik bağlantılarının yapılmasında sistemin çekeceği akım değeri göz önüne alınarak kablo seçimi yapılmalıdır. Bununla birlikte bağlantının doğru bir şekilde yapılabilmesinde kablo pabucu seçimi de büyük bir öneme sahiptir. Başka bir deyişle konektör ya da çapa olarak da bilinen kablo pabucu, elektrik sistemlerinde bağlantı sağlarken; montaj ve demontaj gibi süreçlerde büyük kolaylıklar sunmaktadır. “Doğru pabuç – doğru çene” anlayışı ile geniş bir ürün portföyüne sahip olan Kardeş Elektrik, sizlere uygulama yöntemlerinize en uygun kablo pabucunu sunmaktadır.

Kardeş Elektrik, 8 – 11 Haziran 2022 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan WIN EURASIA Fuarı’nda sektöre yön veren dünya markalarını ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. 

Advertisement

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com