Connect with us

Genel

Altuntaş Grup ihracatta ilk 1000’de

Yayın Tarihi:

-

 

Yapmış olduğu ihracat ve başarılı gelişimi ile her yıl hızla büyüyen ALTUNTAŞ GRUP sektöründe liderliği kimseye kaptırmamaya devam ederken; Bu yılda Türkiye ihracatçı firmaları arasında ilk 1000’e 907. Sıradan girmiştir.

 

Geçtiğimiz günlerde 2016 yılı Türkiye İhracatçı firmalar araştırması sonucunda sektöründe ve birçok sektöre kıyas ile hedeflediği ve ulaştığı ihracat rakamları ile oldukça ses getiren bir duruş sergilemiş ve kendini ispat etmiştir. ALTUNTAŞ GRUP yetkililerinden, Genel Müdür Yardımcısı Sn: İmdat ALTUNTAŞ, başarılarının temel ilkelerini şöyle özetledi; 1981 yılında faaliyete başlayan şirketimiz ilk olarak tavuk kafesi üretimi yapmış ve 1993 yılına kadar yalnızca bu alanda hizmet vermiştir. 1993 yılında ürün yelpazesini genişleterek Axial Fan üretimine başlamış ve bu sayede Türkiye’de “ilk fan üretimi” yapan kuruluş olmuştur. Zaman içinde ürün portföyünü daha da genişleterek, bilgi birikimi ve tecrübe ile sektörde uluslararası platformda önde gelen firmalar arasına girmiştir.

Firma 1994 yılında ihracata başlamış ve bu güne kadar 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. ALTUNTAŞ AŞ, OBİAL AŞ. ALFAN, MAFAL A.Ş. FUMAL AŞ. firmaları ve 2015 yılında ise çağımızın yüksek teknolojisini de kullanarak dünya üzerinde büyük bir açığı kapatmak adına kurulan AEMOT Elektrik Motor fabrikası da ALTUNTAŞ GRUP çatısı altında toplanmıştır.

  5 Kıtada 80’den Fazla Ülkeye İhracat

  ALTUNTAŞ GRUP 2010 senesinde faaliyete geçen yeni tesisi ile birlikte 110,000 m² kapalı ve 1.350,000 m² açık alana sahip dev bir               üretim  kapasitesine sahiptir. Bünyesinde üretilen ALFAN marka fanlar, dünyaca tanınan bilinen bir Marka olup, ülkemizi Avrupa   ülkeleri   dâhil tüm dünyada üstün kalitesi ve hizmet anlayışıyla temsil etmektedir. Çalışmalarımızda müşteri memnuniyeti   önceliğimizdir. 2001   yılından beri faal olan yine Altuntaş Grup adı altında kurulu diğer firmamız olan OBİAL A.Ş. OBİAL markası ile çelik hububat depolama   siloları üretimi yapmaktadır. OBİAL kalitesiyle dünyaca aranan bir marka haline gelmiş ve 80 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

 

 

 

 Firmamız bünyesinde TS-EN-ISO 9001-2008 standartlarına göre kalite yönetim sistemi kurulmuş ve belgelendirilmiş olup kalite yönetim sisteminin   sürekliliği ve etkinliği sağlanmakta, sistem sürekli iyileştirilmektedir. Ayrıca AR-GE çalışmalarımızda düzenli olarak yapılmaktadır.

 Tüm bu çalışmalar bizi ALTUNTAŞ GRUP hedefi olarak Türkiye’nin “ilk 500 ihracat firması” içerisinde olmak için motive etmekte ve bizi yatırımlara   teşvik etmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com