Connect with us

Etkinlikler

CoroPlus™ üretim fabrikalarına bağlanabilirliği getiriyor

Yayın Tarihi:

-

 

Sandvik Coromant üretim tesislerinin Sanayi 4.0’a girmesini sağlıyor Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, üreticilerin Sanayi 4.0’a hazırlanmalarına yardımcı olmasına yönelik IIOT çözümleri paketi olan CoroPlus ™’ın lansmanını yaptı. Konsept birbirine bağlı işleme ve üretim verilerine ve uzman bilgisine erişim sayesinde verimlilik ve maliyet kontrolünü geliştirmek amacıyla özel olarak tasarlandı.

 

CoroPlus genel bir terim veya birbirine bağlı takımlardan ve yazılımdan oluşan, temelde veri gönderebilecek ya da alabilecek teknolojileri içeren yeni bir platformdur. Konsept, birbirine bağlı teknolojiyi ve Sandvik Coromant’ın sağladığı işleme bilgilerini kullanarak veri israfını azaltmayı ve imalat proseslerini geliştirmeyi mümkün kılar.

 

Dijital İşleme Şefi Göran Näslund şöyle söylüyor: “Kullanıcılar yalnızca birbirine bağlı yazılım ve donanım sayesinde Sandvik Coromant ürün ve uygulama değerlerine ulaşmakla kalmaz aynı zamanda sensörlü takımlarla işleme performansını gerçek zamanlı olarak ayarlayabilir, kontrol edebilir ve izleyebilirler.” “Tezgah imalathanesinin tamamı bulut ile ve kullanıcının yazılımı ve tezgah ortamının entegre edilmesi sayesinde doğru ve yerinde veri panoları aracılığıyla kontrol edilebilir. CoroPlus açık API’ler sayesinde mevcut yazılım ortamlarına bağlanır ve çift yönlü bağlanabilirlik ve doğru veri kalitesi sunar.” Üretim müdürleri için temel avantaj CoroPlus ‘ın gerek küçük gerekse büyük düzeyde olmak üzere imalathanelerde neler yaşandığını daha iyi anlama yoluyla üretimi optimize etmeyi mümkün kılmasıdır. Bir CAM programcısının bakış açısıyla, doğru takım ve uygulama değerleriyle bağlantı önerilerin özel görevlere uyarlanabileceği anlamını taşır. İşleme prosesleri uzaktan izlenebildiği için operatörlere de avantaj sağlar.

Ayrıca, işleme prosesi boyunca canlı olarak toplanan veriler sayesinde özel sensörlü takımlar kırılmaların önlendiğinden ve performansın güvence altına alındığından emin olmak için kontrol edilebilir. Teklif şu anda CoroPlus ToolGuide ve Adveon™ Takım Kütüphanesi, ayrıca Sessiz Takımlar™+ ve CoroBore®+ kesici takımları ve Promos 3+ tezgah izleme IoT sisteminde bulunan pano çözümleri ve yazılım çözümlerinden oluşmaktadır.

 

Göran: “CoroPlus ile takım tezgahı kurucularıyla, bulut tedarikçilerle ve ağ şirketleriyle ortaklık kuruyoruz.” diye belirtiyor. “Bu sayede kullanıcıların yeni teknoloji gelişmelerinden yararlanmalarına yardımcı oluyoruz.  Görevimiz dijital işlemede değer yaratan teknolojik gelişmeler sayesinde verimliliği ve esnekliği arttırmaktır.”  Sonuç olarak, CoroPlus, yeni siber-fiziksel sistemleri kullanarak üreticilerin sanayi evriminde bir sonraki adımı atmalarını mümkün kılıyor,sanayinin şu anda gerektirdiklerini karşılıyor ve ilerliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com